Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Krzesimir Dębski o szeroko pojętej edukacji muzycznej…
2022-11-19, 12:22 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Krzesimir Dębski o szeroko pojętej edukacji muzycznej i złożoności muzyki współczesnej oraz współpracy z Opolskim Bankiem Talentów

Krzesimir Dębski o twórczości i współpracy z Opolskim Bankiem Talentów
Współcześnie relacja Mistrz - Uczeń wygląda zupełnie inaczej, niż zaledwie parę dekad wcześniej i wydaje się, że obie strony dążą do wzajemnej inspiracji na gruncie partnerskiej współpracy. Przekonują o tym również osoby zaangażowane w Opolski Bank Talentów, czyli unikatowy program stypendialny skierowany do wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży z Opolszczyzny.
Program, będący szansą, jakiej nie miało wielu cenionych dziś w świecie dojrzałych muzyków - również pedagogów i prelegentów zaangażowany w tej projekt, będący okazją nie tylko do bezpłatnej pracy z najwybitniejszymi instrumentalistami, ale także do spotkań i rozmów z przedstawicielami szeroko pojętej branży muzycznej - kompozytorami, aranżerami, dziennikarzami i producentami muzycznymi.

Prawdziwym ambasadorem projektu, który po raz kolejny dzieli się ze stypendystami swoją muzyką, wiedzą i doświadczeniem jest Krzesimir Dębski - kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy i lider legendarnego zespołu String Connection, który pomiędzy próbami generalnymi do koncertowego finału Opolskiego Banku Talentów 2022 odwiedził studio Radia Opole, by podzielić się swoich refleksjami na temat szeroko pojętej edukacji muzycznej i złożoności muzyki współczesnej, w której gatunki i style przenikają się jak nigdy wcześniej.

Zobacz także

2023-01-11, godz. 15:16 Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra Itas Trentino. Link do transmisji w Radio Opole 3 Sport Na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzą się przed własną publicznością z Itasem Trentino. Włosi… » więcej 2022-12-30, godz. 15:27 Powitaj Nowy Rok z Radiem Opole! Nie macie pomysłu na tę jedyną w swoim rodzaju noc w roku? Rozwiążemy ten problem! A może bawicie się na prywatce i potrzebujecie dobrej muzyki? Koniecznie… » więcej 2022-12-31, godz. 14:06 Życzenia noworoczne Violetty Porowskiej, poseł Prawa i Sprawiedliwości » więcej 2022-12-23, godz. 17:30 Zapraszamy do spędzenia świąt z Radiem Opole Drodzy Słuchacze, Wesołych Świąt i dziękujemy, że jesteście z nami! Życzymy Wam spokoju, zdrowia i radości w gronie najbliższych i w towarzystwie Radia… » więcej 2022-12-23, godz. 13:01 Życzenia wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego - Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, dużo zdrowia, radości… » więcej 2022-12-23, godz. 12:23 Życzenia opolskiego biskupa Andrzeja Czai - Józef i Maryja stworzyli Jezusowi dom w grocie, dlatego że miłość była w ich sercach do siebie nawzajem i do Jezusa. Bez granic miłość. Oby takiego… » więcej 2022-12-23, godz. 11:08 Życzenia Katarzyny Czochary, poseł Prawa i Sprawiedliwości - Swoją życzliwością i zrozumieniem możemy sprawić, aby Boże Narodzenie dokonało się w naszych domach i całej naszej Ojczyźnie. Odsuńmy więc na bok… » więcej 2022-12-21, godz. 15:35 Posłuchaj relacji z pielgrzymki do Betlejem, Jerozolimy i Galilei, którą opowiedział Barbarze Tyslik ksiądz Paweł… W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po godz. 14:00 zapraszamy na specjalną świąteczną audycję pt. "Ziemia Święta współcześnie". Posłuchamy w niej… » więcej 2022-12-19, godz. 08:06 Z Radiem Opole Ci się upiecze... na 500 zł! Tym razem nie piosenką, a wypiekami Radio Opole wprowadza Was w świąteczny klimat! Od poniedziałku 19.12 do czwartku 22.12 wysyłajcie do nas krótkie filmy… » więcej 2022-12-08, godz. 15:03 Zapraszamy do udziału w świątecznym konkursie! Mamy dla Was, drodzy słuchacze, świąteczną niespodziankę, wszak grudzień pełen prezentów. Już w najbliższy poniedziałek (12.12) ruszamy z konkursem!… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »