Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » “Dzieciom Ukrainy” - koncert zespołu Dagadana…
2022-03-11, 13:03 Autor: Źródło: Radio Kraków

“Dzieciom Ukrainy” – koncert zespołu Dagadana w Radiu Kraków, transmisja w Radiu Opole!

Dagadana [fot. Dominika Dyka - Treti Pivni]
Dagadana [fot. Dominika Dyka - Treti Pivni]
Szczytny cel i wyjątkowy wieczór w Radiu Kraków! 16 marca o godz. 19:00 w tamtejszym studiu muzycznym odbędzie się koncert zespołu Dagadana pt. "Dzieciom Ukrainy”. Cała kwota ze sprzedaży biletów-cegiełek oraz ze zbiórki prowadzonej podczas koncertu zostanie przeznaczona na pomoc ukraińskim dzieciom, które uciekły przed wojną. Transmisja wydarzenia również na antenie Radia Opole!
Daga jest Polką, Dana – Ukrainką mieszkającą w Polsce, poznały się podczas warsztatów jazzowych w Krakowie. Razem z Mikołajem Pospieszalskim i Bartoszem Mikołajem Nazarukiem tworzą zespół Dagadana, który od ponad 13 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Dagadana przekracza granice pomiędzy narodami, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi.

Za debiutancką płytę Dagadana zdobyła Fryderyka, zagrała ok. 1000 koncertów w 25 krajach. Jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy Dagadana wystąpiła w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej. Swoją sceniczną energią i charyzmą, wyjątkową muzyką i jej ważnym przesłaniem muzycy Dagadany podzielą się ze słuchaczami Radia Kraków podczas niezwykłego koncertu, który odbędzie się 16 marca o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej krakowskiej rozgłośni.

Cała kwota ze sprzedaży biletów-cegiełek (w cenie 50 zł lub więcej) oraz ze zbiórki prowadzonej do puszek podczas koncertu, zostanie przeznaczona na pomoc najmłodszym ofiarom wojennego exodusu - ukraińskim dzieciom, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Krakowie i Małopolsce.

Wystąpią:
Daga Gregorowicz – vocal, electronics,
Dana Vynnytska – vocal, piano, keyboards
Mikołaj Pospieszalski – double bass, bass guitar, violin, synthesizer, vocal
Bartosz Mikołaj Nazaruk – drums, percussion, vocal

Transmisja koncertu na antenie Radia Kraków oraz na antenie Radia Opole, transmisja wideo na www.radiokrakow.pl.

Niezwykła solidarność, której doświadczają mieszkańcy Ukrainy i wyjątkowa wspólnota, która w tej dramatycznej sytuacji stała się doświadczeniem nas wszystkich. Pomoc i wsparcie potrzebne są ogarniętej wojną Ukrainie, ale coraz bardziej również uchodźcom, którzy przyjeżdżają do nas z nadzieją, że znajdą bezpieczną przystań. Poczucia bezpieczeństwa i normalności najbardziej potrzebują ukraińskie dzieci, które muszą mierzyć się z traumą wojny, utraty domu, rozłąki z najbliższymi... Już teraz możemy
im pomóc, aby jak najszybciej mogły zacząć żyć normalnie.
Zbieramy na:
  • wyposażenie dzieci z Ukrainy w wyprawki szkolne i przedszkolne,
  • tworzenie miejsc spotkań i integracji dla przybyłych do Małopolski rodzin (matek z dziećmi),
  • organizację kursów nauki języka polskiego.
Koncert organizowany jest przez Radio Kraków we współpracy z Fundacją The Polish Modern Music Institute z siedzibą w Krakowie, która zbiera pieniądze na długofalową pomoc przeznaczoną na integrację uchodźców z Ukrainy w nowym środowisku.

Zbiórkę, która potrwa do 16 marca, można wspierać cały czas, dowolną kwotą – darczyńców prosimy o wpłaty na konto Fundacji The Polish Modern Music Institute.
Nr konta: PL 86 1020 2892 0000 5702 0725 3000.
Tytuł płatności: DZIECIOM UKRAINY.
SWIFT w przypadku transakcji z zagranicy - Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW, z dopiskiem: Dzieciom Ukrainy
Każda złotówka ma znaczenie!
Szczegóły na: www.radiokrakow.pl

Zobacz także

2022-06-09, godz. 09:42 Radio Opole liderem w stolicy regionu! Dobra praca popłaca. Praca zespołu redakcyjnego i całego zaplecza Radia Opole sprawiła, że nasza rozgłośnia, według opublikowanych przez Krajowy Instytut… » więcej 2022-06-01, godz. 09:55 „Opole 63” – kronika dźwiękowa pierwszego festiwalu opolskiego! Obszerna kronika dźwiękowa pierwszego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dokumentalne nagrania z archiwum Radia Opole – wielkie przeboje, zapomniane piosenki… » więcej 2022-05-30, godz. 20:25 Spotkaj się z Justyną Steczkowską, Rafałem Brzozowskim lub Łukaszem i Pawłem Golcami! Rusza sprzedaż biletów na spotkania MEET&GREET podczas 59. KFPP w Opolu. Dla posiadacza biletu - prywatne spotkanie z gwiazdą! » więcej 2022-05-22, godz. 11:38 Radio Opole w Lublanie! [FILM, ZDJĘCIA] Przed nami wielkie siatkarskie emocje. W finale Ligi Mistrzów, ubiegłoroczny triumfator Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie dzisiaj (22.05) walczyć… » więcej 2022-05-18, godz. 22:32 Od 23 maja nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej na Opolszczyźnie Czy Twój telewizor jest gotowy na zmianę nadawania darmowej naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2/HEVC? W województwach opolskim, łódzkim, świętokrzyskim… » więcej 2022-04-27, godz. 12:00 Zadzwoń do naszego eksperta i zapytaj go o rozliczenie podatku oraz usługę Twój e-PIT! Usługa Twój e-PIT i roczne rozliczenia podatkowe - o to będzie można zapytać w czwartek (28.04) eksperta - Annę Grzyb z Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu… » więcej 2022-04-15, godz. 09:10 Transmisje uroczystości i specjalne audycje - sprawdź program Radia Opole na Święta Wielkanocne! Przed nami najważniejsze dni w roku liturgicznym Kościoła Katolickiego. Z tej okazji Radio Opole przygotowało specjalne audycje oraz transmisje uroczystości… » więcej 2022-04-17, godz. 08:00 Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych! Spokojnych, pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pełnych miłości i dobrego czasu z najbliższymi. Zdrowia, nadziei i pokoju na świecie. Nastrojowych… » więcej 2022-04-13, godz. 09:23 Zadzwoń do naszego eksperta i zapytaj go o rozliczenie podatku oraz usługę Twój e-PIT! Katarzyna Sekuła z Urzędu Skarbowego w Oleśnie będzie w czwartek (14.04) ekspertem Radia Opole, u którego nasi słuchacze będą mogli poradzić się w sprawie… » więcej 2022-04-05, godz. 17:17 "Antologia 24.02.2022" – wyjątkowe wydawnictwo z wyjątkowym przesłaniem już dostępne W spontanicznym geście solidarności z zaatakowaną Ukrainą środowisko polskich autorów stworzyło specjalną antologię, z której cały dochód zostanie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »