2024-08-02, 22:10 Autor: PAP

Wydarzenia sportowe w skrócie, piątek 2 sierpnia, 22.00

Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych:

Liderka światowego rankingu Iga Świątek zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu. W meczu o trzecie miejsce wygrała ze słowacką tenisistką Anną Karoliną Schmiedlovą 6:2, 6:1. To czwarty medal dla Polski w stolicy Francji.

x x x

Prezydent Andrzej Duda pogratulował tenisistce Idze Świątek brązowego medalu zdobytego na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. "Brawo! Dziękujemy!" - przekazał na platformie X. "Kochamy Cię, Iga!" - napisał z kolei premier Donald Tusk.

x x x

"Ten moment jest jeszcze bardziej wyjątkowy, że byłam w stanie wyjść dzisiaj na kort, stanąć do walki i wygrać" - powiedziała Iga Świątek po wywalczeniu brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Paryżu. Najlepsza polska tenisistka dodała, że półfinałowa porażka była najboleśniejszą w jej karierze.

x x x

Najwyżej rozstawiony Serb Novak Djokovic i Hiszpan Carlos Alcaraz zmierzą się w niedzielę w finale olimpijskiego turnieju tenisistów w Paryżu. W półfinale Alcaraz pokonał 6:1, 6:1 Kanadyjczyka Felixa Auger-Aliassime'a, a Djokivic wygrał 6:4, 6:2 z Włochem Lorenzo Musettim.

x x x

Polscy kulomioci nie awansowali do finału pchnięcia kulą podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Michał Haratyk wynikiem 19,94 m zajął 19. miejsce, a Konrad Bukowiecki uzyskał 18,83 i był 28. Najlepszy w eliminacjach Włoch Leonardo Fabbri zanotował 21,76.

x x x

Daria Zabawska odpadła w eliminacjach rzutu dyskiem podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polska lekkoatletka uzyskała 60,86 m i uplasowała się na 20. pozycji. Najlepsza była Amerykanka Valarie Allman - 69,59. Do finału awansowało 12 zawodniczek.

x x x

Pływak Jakub Majerski nie awansował do sobotniego finału olimpijskiej rywalizacji w Paryżu na 100 m stylem motylkowym. W półfinale uzyskał 11. wynik - 51,37. Najszybszy na tym etapie był Węgier Kristof Milak - 50,38.

x x x

Jeden z najbardziej popularnych francuskich sportowców, judoka Teddy Riner zdobył czwarty złoty medal olimpijski, w tym trzeci indywidualny, pokonując w Paryżu w finale kategorii +100 kg przez ippon Koreańczyka Kima Minjonga.

x x x

Maksymilian Szwed, Marika Popowicz-Drapała, Karol Zalewski i Justyna Święty-Ersetic awansowali do finału sztafety mieszanej 4x400 m igrzysk olimpijskich w Paryżu. Czasem 3.11,43 zajęli siódme miejsce w eliminacjach. Najszybsi byli Amerykanie, którzy poprawili rekord świata.

x x x

Niesamowitym wyczynem na olimpijskiej pływalni w Paryżu popisał się Leon Marchand. Francuz zdobył w piątek czwarty indywidualny złoty medal. Tym razem najlepszy był na 200 m stylem zmiennym, a do rekordu świata zabrakło mu tylko 0,06 s.

x x x

Leczący kontuzję Hubert Hurkacz zamierza wystartować w rozpoczynającym się 6 sierpnia turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Polski tenisista o swoich planach oraz przebiegu rehabilitacji poinformował w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych.

x x x

Obrońca tytułu Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) prowadzi po pierwszym etapie w Rajdzie Finlandii, dziewiątej rundzie mistrzostw świata. Z ośmiu rozegranych w piątek odcinków specjalnych, lider wygrał cztery.

x x x

Reprezentant Polski Tymoteusz Puchacz, wypożyczony w minionym sezonie z Unionu Berlin do drugoligowego FC Kaiserslautern, został nowym piłkarzem beniaminka niemieckiej ekstraklasy Holstein Kiel - poinformował w piątek klub z Kilonii.

x x x

Ukrainiec Artem Dowbyk, król strzelców hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej w minionym sezonie, przeszedł z Girony do Romy - poinformował włoski klub. Według mediów jego dotychczasowy pracodawca zarobi 30,5 miliona euro i może jeszcze otrzymać 8 mln w bonusach.

wha/ cegl/

2024-08-03, godz. 00:00 Paryż - brązowy medal Świątek, popis Szeremety w boksie (synteza) Iga Świątek zdobyła brąz igrzysk w tenisie, a Julia Szeremeta jest już w ćwierćfinale boksu w kat. 57 kg. W piątek w Paryżu były też jednak gorsze wyniki… » więcej 2024-08-03, godz. 00:00 Mali/ Rosja po stracie dziesiątek najemników obiecała dalsze wsparcie militarne Rządząca Mali junta wojskowa poinformowała, że Moskwa obiecała wsparcie dla Bamako po tym, jak bojownicy z rosyjskiej grupy najemników i malijskie wojska… » więcej 2024-08-02, godz. 23:50 Rwanda/ Władze zamknęły 4 tys. kościołów Władze Rwandy zamknęły 4 tys. kościołów, które uznano za nielegalne i łamiące obowiązujące prawo - poinformował Jean Claude Musabyimana, minister samorządu… » więcej 2024-08-02, godz. 23:40 Paryż/koszykówka 3x3 - wyniki turnieju mężczyzn Polacy po wieczornej porażce z Serbami 12:21 w czwartym dniu turnieju olimpijskiego w koszykówce 3x3 w Paryżu mają bilans 2-4 i zajmują siódme miejsce w… » więcej 2024-08-02, godz. 23:40 Serbia/ Dziesiąty dzień z rzędu protestujący sprzeciwiają się wydobyciu litu W piątek w dwóch miastach Serbii zorganizowano protesty przeciwko planowi wydobycia litu. Do podobnych demonstracji dochodzi w kraju codziennie od ponad tygodnia… » więcej 2024-08-02, godz. 23:40 Paryż - tabela medalowa Po siódmym dniu igrzysk olimpijskich w Paryżu w tabeli medalowej prowadzą Chiny - 13 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych. Polska zajmuje 38. miejsce z czterema… » więcej 2024-08-02, godz. 23:40 Ekstraklasa piłkarska - Górnik - Pogoń 1:0 (opinie) Po meczu piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (1:0) powiedzieli: Jens Gustafsson (trener Pogoni): „Gratuluję Górnikowi zwycięstwa… » więcej 2024-08-02, godz. 23:30 Paryż/koszykówka - wyniki turnieju mężczyzn Mistrzowie świata Niemcy pokonali Francuzów 85:71 w meczu olimpijskiego turnieju koszykarzy i z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w grupie B awansując… » więcej 2024-08-02, godz. 23:30 Paryż/piłka nożna - Maroko, Hiszpania, Egipt i Francja półfinalistami turnieju mężczyzn Hiszpania wygrała z Japonią 3:0, Maroko z USA 4:0, Francja z Argentyną 1:0, a Egipt po rzutach karnych pokonał Paragwaj w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju… » więcej 2024-08-02, godz. 23:20 Paryż - medaliści piątkowych konkurencji i miejsca Polaków Medaliści piątkowych konkurencji (2 sierpnia) i miejsca Polaków: BADMINTONmikst1. Zheng Si Wei, Huang Ya Qiong (Chiny)2. Kim Won-ho, Jeong Na-eun (Korea… » więcej