Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-28, 10:20 Autor: PAP

Dlaczego nowy film z Johnnym Deppem nie trafił do kin? Jego reżyser ma swoją teorię

Choć najnowszy film z Johnnym Deepem w obsadzie zatytułowany „Minamata” zadebiutował jeszcze w lutym ubiegłego roku na festiwalu w Berlinie, amerykańscy widzowie wciąż nie doczekali się jego premiery kinowej. Reżyser tej produkcji oskarża teraz MGM, że celowo odłożyło na półkę jego dzieło z powodu skandalu obyczajowego z Deppem w roli głównej i jego przegranego procesu z bulwarówką „The Sun”, która w jednym z tekstów nazwała go „żonobijcą”.

Jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły filmu „Minamata”, Johnny Depp wciela się w nim w rolę W. Eugene’a Smitha, legendarnego amerykańskiego fotoreportera, którego zdjęcia wykonane w trakcie II wojny światowej dla czasopisma „Life” stały się synonimem wybitnej pracy dziennikarskiej. Ponad dwie dekady później Smith wciąż jest cenionym specjalistą, lecz jego problemy z alkoholem i lata walki z depresją sprawiają, że coraz mniej osób chce z nim pracować. Wszystko się zmienia, gdy mężczyzna przypadkiem trafia do japońskiej miejscowości Minamata, której mieszkańcy od lat chorują i umierają od jedzenia ryb skażonych rtęcią z fabryki pewnej korporacji lekceważącej zasady bezpieczeństwa. W fotoreporterze odzywa się dawno zapomniany idealista.


Reżyser filmu „Minamata” Andrew Levitas, w liście wysłanym m.in. do dystrybutora tej produkcji, studia MGM, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat filmu i tego, że dotąd nie trafił on na ekrany północnoamerykańskich kin. Levitas oskarżył o opóźnianie premiery MGM. Powód miałby być ten sam, co w przypadku wyrzucenia Deppa z obsady nowego filmu z cyklu „Fantastyczne zwierzęta” – obyczajowy skandal z Amber Heard.


„Zamiarem studia MGM było przypomnienie tragedii i cierpienia tysięcy ofiar korporacji Chisso. Od dawna marginalizowana społeczność japońskiego miasteczka liczyła na to, że przypomnienie tej historii sprawi, iż żadne inne niewinne osoby nie będą cierpiały tak samo jak ona. Wyglądało na to, że po dziesięcioleciach czekania na sprawiedliwość, w końcu się jej doczekają. Wyobraźcie sobie cierpienie tych ludzi, gdy dowiedzieli się, że mój film został +zakopany+ (to słowa pana Sama Wollmana z MGM). Powodem są obawy studia o to, że osobiste problemy aktora grającego w tym filmie wpłyną negatywnie na studio. Ofiary zatrucia rtęcią i ich rodziny stały się dla studia MGM drugorzędne” – czytamy w liście Levitasa.


Rzecznik MGM natychmiast zaprzeczył zarzutom reżysera i stwierdził, że film „Minamata” wciąż znajduje się w planach dystrybucyjnych studia. Data jego premiery wciąż jednak nie została ustalona. (PAP Life)


kal/ gra/


Kraj i świat

2021-09-28, godz. 10:10 Nowe Centrum Prasowe PAP - multimedialne technologie służące szybkiej informacji (MediaRoom) Centrum Prasowe Polskiej Agencji Prasowej stało się nowoczesnym obiektem konferencyjnym, w którym zaawansowane technicznie urządzenia służą szybkiemu i… » więcej 2021-09-28, godz. 10:10 Dąbrowa G./ Pijany kierowca miejskiego autobusu potrącił kobietę 51-letnia kobieta trafiła w poniedziałek do szpitala z podejrzeniem pęknięcia kości barkowej i wstrząśnienia mózgu po tym, jak potrącił ją pijany kierowca… » więcej 2021-09-28, godz. 10:10 Ministerstwo Zdrowia: w szpitalach jest 1529 chorych z COVID-19 W szpitalach jest 1529 osób z COVID-19, w tym 168 pacjentów podłączonych do respiratorów - podało we wtorek, 28 września, Ministerstwo Zdrowia. 28 sierpnia… » więcej 2021-09-28, godz. 10:10 Węgry/ MSZ wezwało ukraińskiego ambasadora w związku z reakcją na umowę gazową Węgierskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało we wtorek ambasadora Ukrainy w związku z reakcją strony ukraińskiej na podpisanie w poniedziałek długoletniej… » więcej 2021-09-28, godz. 10:00 Media: Chłopik pełnomocnikiem Legii Warszawa ds. projektów infrastrukturalnych i szkoleniowych Mariusz Chłopik, w latach 2018-2021 dyrektor biura Ekstraklasy i Gamingu w PKO Banku Polskim, od 1 października będzie pełnomocnikiem zarządu Legii Warszawa… » więcej 2021-09-28, godz. 09:50 Szef MON: pierwsze posiedzenie Rady Modernizacji Technicznej m.in. ws. śmigłowców dla Wojsk Specjalnych Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował we wtorek, że odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Modernizacji Technicznej, a jego tematem były… » więcej 2021-09-28, godz. 09:50 Kukiz: wspieranie hucpy wokół Turowa to albo zdrada stanu, albo przykład skrajnego nawiedzenia Nie zrozumiem wspierania tej całej hucpy wokół Turowa przez część polskich parlamentarzystów i naszych europarlamentarzystów. Dla mnie to albo zdrada stanu… » więcej 2021-09-28, godz. 09:50 Francja/ Sanofi rezygnuje z testowania szczepionki mRNA, bo byłaby gotowa zbyt późno Pomimo pozytywnych wyników badań laboratoryjnych Sanofi uważa, że ich szczepionka oparta o przekaźnik mRNA pojawiłaby się na rynku zbyt późno. Francuska… » więcej 2021-09-28, godz. 09:40 Szwecja/ W Goeteborgu 23 osoby zostały ranne w wyniku eksplozji w budynku wielorodzinnym W Goeteborgu 23 osoby zostały ranne, z czego trzy poważnie, w wyniku eksplozji, do jakiej doszło we wtorek nad ranem w budynku wielorodzinnym - podała lokalna… » więcej 2021-09-28, godz. 09:40 Ociepa: ze względu na bezpieczeństwo naszych obywateli konieczne jest zabezpieczenie granicy z Białorusią Nie ma żadnych wątpliwości, że ze względu na bezpieczeństwo naszych obywateli na wschodnich granicach Polski, ale także całego kraju jest konieczność… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »