Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-04-29, 08:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Muzyczne zaklinanie wiosny. Cykl "Music of the Night" dobiegł końca

Koncert "Od wiosny do wiosny" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od wiosny do wiosny" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od wiosny do wiosny" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od wiosny do wiosny" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od wiosny do wiosny" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od wiosny do wiosny" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od wiosny do wiosny" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od wiosny do wiosny" [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
- Zagraliśmy tyle wiosennych utworów, że mam nadzieję, że już jutro wiosna nam się objawi - tak podsumowuje wczorajszy (28.04) koncert "Od wiosny do wiosny" Malwina Kotz, prowadząca wydarzenie. Niesprzyjające warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie koncertu w opolskim amfiteatrze, więc filharmonicy opolscy pod batutą Przemysława Neumanna zagrali u siebie.
Niektóre z proponowanych dzieł, jak "Poranek" E. Griega z cyklu "Peer Gynt", nie miały w tytule wiosny, jednak koncerty z zakończonego właśnie cyklu "Music of the Night", miały na celu przede wszystkim popularyzację muzyki klasycznej. Taka formuła zyskała przychylność licznie zgromadzonej publiczności.

- Koncert jak zawsze był bardzo piękny - mówi jedna z uczestniczek. - Ja często chodzę do filharmonii, to jest taki relaks dla mnie. Zamykam oczy i po prostu odpływam.

Słuchacze przyznają, że takie koncerty to dobra okazja, by dowiedzieć się czegoś nowego o utworach, a także poznać te mniej znane. Dla niektórych była to okazja, by po raz pierwszy przyjść do filharmonii.

- Koleżanka, która śpiewa w chórze, nas zaprosiła i bardzo nam się podobało - przyznają inni uczestnicy koncertu, chwaląc jednocześnie dobór repertuaru.

- Wspaniałe podsumowanie i życzmy sobie, aby ta idea dalej się sprawdzała - dodaje kolejny słuchacz.

O wrażeniach uczestników koncertu mogą świadczyć także podwójne owacje na stojąco.

Przypomnijmy, że cztery koncerty z cyklu "Music of the Night" odbywały się od lata ubiegłego roku w nietypowych przestrzeniach - m.in. na dachu centrum handlowego, a Radio Opole śledziło te wydarzenia jako patron medialny. Więcej na temat cyklu w niedzielnym (14.05) programie "Opolskie klasycznie" (DAB+), po godzinie 21:00.
Uczestnicy wydarzenia

Kultura i rozrywka

2021-06-14, godz. 19:30 Korfantowski poeta przedstawi swój nowy tom poezji Edmund Borzemski, pochodzący z Opola a mieszkający w Korfantowie poeta, zaprezentuje publiczności swój najnowszy tomik poezji. Spotkanie autorskie odbędzie… » więcej 2021-06-14, godz. 16:30 "Tacy sami" - to tytuł najlepszej piosenki przedszkolnej. Nagrody rozdane Za nami gala II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Z tej okazji laureaci wystąpili w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Grand Prix otrzymała piosenka… » więcej 2021-06-14, godz. 15:17 36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej zainaugorwane owacyjnie [ZDJĘCIA] W gronie muzycznych przyjaciół, przy dźwiękach zabytkowych organów kościoła ewangelickiego w Kluczborku i z długimi owacjami na stojąco na zakończenie… » więcej 2021-06-14, godz. 14:00 Bogacica: muzyczne "misterium" zachwyciło publiczność [ZDJĘCIA] Owacjami na stojąco przyjęła publiczność 'misterium', jakie w Bogacicy (koło Kluczborka) stworzyli muzycy z Kolegium Muzyki Ewangelickiej. W niedzielne (13.06)… » więcej 2021-06-14, godz. 11:48 Autorzy, książki i spotkania. Za nami 5. Festiwal Książki w Opolu Zakończył się 5. Festiwal Książki w Opolu. W ramach spotkań głównych o swoich książkach mówiło 24 autorów w tym Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller… » więcej 2021-06-13, godz. 18:00 Dawna historia w opolskim skansenie na wyciągnięcie ręki [ZDJĘCIA] W sobotę (12.06) tłumy, a w niedzielę trochę mniej turystów odwiedziło Muzeum Wsi Opolskiej. Pracownicy merytoryczni opowiadali o wystawach, którymi się… » więcej 2021-06-13, godz. 15:00 Kultura w odpowiednim standardzie. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku czeka kapitalny remont Energooszczędny, ekologiczny, funkcjonalny i przyjazny - taki po remoncie ma być Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku. Gmina na modernizację obiektu… » więcej 2021-06-13, godz. 10:00 Gniewomir Tomczyk nagrywa koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole. "To miejsce jest magiczne" [ZDJĘCIA] Gniewomir Tomczyk wraz z zespołem nagrywa koncert w Studiu M imienia SBB w siedzibie Radia Opole. Wydarzenie będzie promować trzecią autorską płytę perkusisty… » więcej 2021-06-13, godz. 09:45 Przed nami wyczekiwana inauguracja 36. Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Zabytkowe organy kościoła ewangelickiego w Kluczborku zabrzmią w niedzielę (13.06) na inauguracji 36. festiwalu Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej… » więcej 2021-06-12, godz. 19:57 Opolanie wysłuchali najpiękniejszych polskich piosenek w Filharmonii Opolskiej [ZDJECIA] Koncert 'Uciekaj moje serce' przyciągnął miłośników piosenki w różnym wieku. Na scenie wystąpili soliści z towarzyszeniem zespołu Take Style i Orkiestry… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »