Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-13, 18:32 Autor: Jakub Biel

Budowa i rozbudowa świetlic wiejskich. Gmina Namysłów inwestuje w miejsca spotkań

Projekt świetlicy w Minkowskiem [fot. UM w Namysłowie]
Projekt świetlicy w Minkowskiem [fot. UM w Namysłowie]
Projekt świetlicy w Minkowskiem [fot. UM w Namysłowie]
Projekt świetlicy w Minkowskiem [fot. UM w Namysłowie]
Rozbudowa świetlicy w Łączanach [fot. UM w Namysłowie]
Rozbudowa świetlicy w Łączanach [fot. UM w Namysłowie]
Rozbudowa świetlicy w Łączanach [fot. UM w Namysłowie]
Rozbudowa świetlicy w Łączanach [fot. UM w Namysłowie]
Namysłów chce rozbudowywać istniejące i tworzyć nowe wiejskie świetlice dla mieszkańców gminy. Właśnie trwa powiększenie miejsca spotkań mieszkańców Łączan. W planach jest wybudowanie nowej świetlicy we wsi Minkowskie. Już na wizualizacjach obiekt robi ogromne wrażenie.
- Rozbudowaliśmy już kilka świetlic na terenie gminy. Przyszedł czas na Łączany – mówi Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa.

- Gdzie również ma być taka dobudówka z dwóch stron. Jedna z przodu w postaci ganku i z drugiej strony, dobudówka w postaci aneksu kuchennego. Umożliwi to prawidłowe funkcjonowanie i w godnych warunkach przygotowywanie imprez dla mieszkańców danej miejscowości.

- W planach mamy ambitny projekt wybudowania nowoczesnej świetlicy w Minkowskiem – dodaje burmistrz Stawiarski.

- To jest piękna świetlica. Kilkaset metrów kwadratowych z całym zapleczem technicznym i sanitarnym. Ona praktycznie z dwóch brył się będzie składać, także można powiedzieć świetlica na miarę XXI wieku. Drugiej tak nowoczesnej i pięknej świetlicy nie ma w tej chwili w gminie Namysłów.

Mieszkańcy Minkowskiego z aprobatą przyjęli projekt nowego budynku. Teraz gmina musi uzyskać pozwolenie na budowę, a w przyszłym roku planuje aplikować po zewnętrze dofinansowanie tej inwestycji.
Bartłomiej Stawiarski
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2022-10-04, godz. 15:41 Obywatele Ukrainy mieszkający u nas mogą liczyć na tabletki jodku potasu Uchodźcy z Ukrainy, którzy zamieszkują w naszym regionie również, w razie konieczności, otrzymają tabletki jodku potasu. Dostaną je w taki sam sposób… » więcej 2022-10-04, godz. 15:12 Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA] Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z… » więcej 2022-10-04, godz. 14:36 Sprzęt medyczny zostaje w regionie, CWK "wraca" do miasta. To finał szpitala tymczasowego w Opolu [ZDJĘCIA] 21,5 miliona złotych - taka jest wartość sprzętu, który był użytkowany w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. Teraz ma służyć innym pacjentom. Ruszyło… » więcej 2022-10-04, godz. 13:15 Dodatkowe pieniądze dla trzech szpitali w regionie. Warunków otrzymania wsparcia było kilka ZOZ Oleśnie, Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich oraz Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach - do tych trzech szpitali trafią pieniądze z dodatkowej… » więcej 2022-10-04, godz. 12:15 MZK w Opolu kupuje kolejne elektryczne autobusy. Na których liniach będą kursowały? Kolejne elektryczne autobusy dla Opola. Miejski Zakład Komunikacyjny rozstrzygnął właśnie przetarg na dostarczenie 8 nowych pojazdów. Najlepszą ofertę… » więcej 2022-10-04, godz. 12:00 Kurs pod prąd A4! "Kierująca tłumaczyła, że chciała zaoszczędzić czas" [FILM] 20 kilometrów pod prąd przejechała autostradą A4 43-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Została zatrzymana pod Opolem. Jak przekazała policjantom - przegapiła… » więcej 2022-10-04, godz. 11:41 Wymuszenie rozbójnicze w Nysie. Sprawca zatrzymany po kilku godzinach [FILM] W Nysie sprawca zmusił starszego mężczyznę do wydania pieniędzy oraz zawarcia umowy abonamentowej na dwa telefony. » więcej 2022-10-04, godz. 11:24 Kolizja dwóch samochodów osobowych przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło przed południem na ul. Katowickiej w Opolu. Droga jest już przejezdna. » więcej 2022-10-04, godz. 11:00 Opole: kolejarze ponownie zamkną przejazd pod wiaduktem na Krapkowickiej W Opolu szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. Od przyszłego wtorku (11.10) ponownie zamknięta zostanie ulica Krapkowicka na Zaodrzu. Kolejarze powracają… » więcej 2022-10-04, godz. 10:15 Uniwersytet Opolski inauguruje nowy rok akademicki. Wśród wyzwań ryzyko nauki zdalnej i spodziewane wysokie koszty … - Bardzo byśmy sobie życzyli, żeby nauczanie zdalne nie było potrzebne - przyznał w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' dr hab. inż Rafał Matwiejczuk, prorektor… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »