Radio Opole » Gospodarka
2018-12-07, 16:15 Autor: Witold Wośtak

Wojewoda zobaczył i ocenił rozwiązania komunikacyjne w Gogolinie. "To wzór do naśladowania"

Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Efekty remontów i wizję nowego układu komunikacyjnego w Gogolinie zobaczył dziś (07.12) wojewoda Adrian Czubak zaproszony przez burmistrza Joachima Wojtalę. W budynku dworca kolejowego, który został przebudowany na wielofunkcyjne centrum przesiadkowe, pokazano efekt docelowy.
Składa się na niego między innymi wiadukt samochodowy nad linią kolejową E-30 i przejście podziemne omijające torowisko. Poza tym duży nacisk jest kładziony na rozwój sieci ścieżek rowerowych, łączący centrum Gogolina z Krapkowicami oraz strefą ekonomiczną.

- Widzimy tu duży wzrost gospodarczy - ocenia wojewoda Adrian Czubak. - To jest niesamowite, że rodzinne firmy podbijają nie tylko Polskę, ale i cały świat. Warto więc wspomagać gminy nastawione prorozwojowo. Ten samorząd patrzy szerzej - działa prospołecznie i odpowiedzialnie. Za każdym razem burmistrz Wojtala podkreśla ochronę środowiska i pomoc drugiemu człowiekowi. Martwi się o mieszkańców, którzy w czasie remontów mają pewne utrudnienia. To jest naprawdę wzór do naśladowania.

Burmistrz Wojtala zaznacza, że całego projektu nie da się zrealizować w rok czy dwa, ale trzeba mieć wizję i krok po kroku ją wykonywać. - Lada dzień wyłonimy wykonawcę przebudowy ulicy Wierzbowej i dodamy ścieżkę rowerową - mówi. - To wiąże się z koniecznością połączenia ścieżek, bo one muszą dokądś prowadzić. Chodzi także o bezpieczny dojazd do strefy ekonomicznej, ponieważ stworzyliśmy tam nowe miejsca pracy, a nie wszyscy będą dojeżdżać samochodami. W przyszłym roku staną tutaj stacje rowerowe, więc będzie można przyjechać pociągiem, wskoczyć na rower i pojechać do celu.

Prace budowlane przy wiadukcie oraz przejściu podziemnym ruszą prawdopodobnie w przyszłym roku.
Adrian Czubak
Joachim Wojtala

Gospodarka

2020-07-14, godz. 10:00 Po inwestycjach w Oleszce i Jasionej cała gmina Zdzieszowice będzie skanalizowana Dwie ostatnie miejscowości w gminie Zdzieszowice doczekają się budowy sieci kanalizacyjnej. W tym roku rozpoczną się prace w Oleszce, w przyszłym powinna ruszyć… » więcej 2020-07-12, godz. 17:00 Przez całą gminę na rowerze? Ozimek chce mieć ścieżki łączące granice gminy Od Chrząstowic do Grodźca. Ozimek planuje stworzyć rowerową trasę, która będzie przebiegała przez całą gminę. » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 41. Startup Mixer Siesta w nowej odsłonie, ale założenia te same. Opolscy biznesmeni podzielą się swoim doświadczeniem Startup Mixer, czyli spotkania młodych opolskich przedsiębiorców z doświadczonymi biznesmenami, powraca w nowej, letniej odsłonie. Tym razem jako „siesta” na scenie… » więcej 2020-07-11, godz. 10:30 NFZ zachęca placówki medyczne do przywracania normalnego trybu leczenia pacjentów. Argumentem są dodatkowe pieniądze Są dodatkowe pieniądze dla opolskich placówek medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2020-07-11, godz. 10:00 Dlaczego dane wrażliwe wyciekają z różnych firm? Czasami przedsiębiorczy nawet nie wiedzą, że dane wrażliwe dotyczące ich firmy wyciekły - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »