Radio Opole » Gospodarka
2018-12-07, 16:15 Autor: Witold Wośtak

Wojewoda zobaczył i ocenił rozwiązania komunikacyjne w Gogolinie. "To wzór do naśladowania"

Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Efekty remontów i wizję nowego układu komunikacyjnego w Gogolinie zobaczył dziś (07.12) wojewoda Adrian Czubak zaproszony przez burmistrza Joachima Wojtalę. W budynku dworca kolejowego, który został przebudowany na wielofunkcyjne centrum przesiadkowe, pokazano efekt docelowy.
Składa się na niego między innymi wiadukt samochodowy nad linią kolejową E-30 i przejście podziemne omijające torowisko. Poza tym duży nacisk jest kładziony na rozwój sieci ścieżek rowerowych, łączący centrum Gogolina z Krapkowicami oraz strefą ekonomiczną.

- Widzimy tu duży wzrost gospodarczy - ocenia wojewoda Adrian Czubak. - To jest niesamowite, że rodzinne firmy podbijają nie tylko Polskę, ale i cały świat. Warto więc wspomagać gminy nastawione prorozwojowo. Ten samorząd patrzy szerzej - działa prospołecznie i odpowiedzialnie. Za każdym razem burmistrz Wojtala podkreśla ochronę środowiska i pomoc drugiemu człowiekowi. Martwi się o mieszkańców, którzy w czasie remontów mają pewne utrudnienia. To jest naprawdę wzór do naśladowania.

Burmistrz Wojtala zaznacza, że całego projektu nie da się zrealizować w rok czy dwa, ale trzeba mieć wizję i krok po kroku ją wykonywać. - Lada dzień wyłonimy wykonawcę przebudowy ulicy Wierzbowej i dodamy ścieżkę rowerową - mówi. - To wiąże się z koniecznością połączenia ścieżek, bo one muszą dokądś prowadzić. Chodzi także o bezpieczny dojazd do strefy ekonomicznej, ponieważ stworzyliśmy tam nowe miejsca pracy, a nie wszyscy będą dojeżdżać samochodami. W przyszłym roku staną tutaj stacje rowerowe, więc będzie można przyjechać pociągiem, wskoczyć na rower i pojechać do celu.

Prace budowlane przy wiadukcie oraz przejściu podziemnym ruszą prawdopodobnie w przyszłym roku.
Adrian Czubak
Joachim Wojtala

Gospodarka

2018-12-11, godz. 07:15 Elektromobilne Opole. Ile mamy pieniędzy na ten cel w budżecie miasta? Urząd Miasta Opola planuje zakup aut elektrycznych. Nakazuje to ustawa o elektromobilności, która zobowiązuje samorządy do wprowadzenia ekologicznych pojazdów ... » więcej 2018-12-11, godz. 06:37 Wiele pytań, mało odpowiedzi. Opolscy menadżerowie medyczni rozmawiali o perspektywie finansowej na 2019 O skutkach podwyżki cen prądu i wzroście płacy minimalnej rozmawiali w Borkach Małych menadżerowie medyczni. Podsumowali kończący się rok oraz analizowali roz ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:30 Opolanie mogą poprawić swoje cyfrowe umiejętności. Ruszyły konkursy dla gmin Opolskie gminy mogą otrzymać pieniądze na szkolenia informatyczne dla mieszkańców. To kolejna odsłona akcji koordynowanej przez Centrum Projektów Polska Cyfro ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:03 Szafy na elektrośmieci stanęły w Strzelcach Opolskich Baterie, żarówki, tonery czy płyty CD mieszkańcy Strzelec Opolskich mogą wyrzucać do specjalnych szaf, które stanęły w trzech miejscach na terenie miasta. Odp ... » więcej 2018-12-10, godz. 09:33 Opolskie najlepsze w kraju pod względem wystawiania e-zwolnień Lekarze z województwa opolskiego w pierwszym tygodniu obowiązkowych e-zwolnień wystawili prawie 11 tysięcy elektronicznych druków L4 - to prawie sto procent w ... » więcej 2018-12-08, godz. 09:00 Migracje zarobkowe nadal są opolską tradycją . "Nie widzą swojego powrotu tutaj" Naukowcy i pracownicy z całego regionu dyskutowali o zachodzących zmianach demograficznych i dynamicznej sytuacji na rynku pracy w wymiarze regionalnym i kraj ... » więcej 2018-12-07, godz. 19:00 Formalności załatwione. W Wołczynie ruszyła budowa fabryki mebli Rozpoczęły się prace budowlane pod fabrykę mebli w Wołczynie. Inwestor chce zatrudnić około 300 osób. » więcej 2018-12-07, godz. 14:30 Grupa Azoty ZAK S.A. powołała nowego członka zarządu Dr Bolesław Goranczewski został powołany przez radę nadzorczą Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. na członka zarządu spółki. Bolesław Goranczewski ... » więcej 2018-12-07, godz. 11:47 Głubczyce chcą rozszerzyć sieć Domów Dziennego Pobytu. Nowa placówka ma powstać w Zopowym Dwa nowe Domy Dziennego Pobytu mają powstać w Głubczycach. To ma być jeden ze sposobów na walkę z wykluczeniem społecznym, z którym coraz częściej spotykają s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »