Radio Opole » Gospodarka
2018-12-07, 16:15 Autor: Witold Wośtak

Wojewoda zobaczył i ocenił rozwiązania komunikacyjne w Gogolinie. "To wzór do naśladowania"

Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Wizyta wojewody Czubaka w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Efekty remontów i wizję nowego układu komunikacyjnego w Gogolinie zobaczył dziś (07.12) wojewoda Adrian Czubak zaproszony przez burmistrza Joachima Wojtalę. W budynku dworca kolejowego, który został przebudowany na wielofunkcyjne centrum przesiadkowe, pokazano efekt docelowy.
Składa się na niego między innymi wiadukt samochodowy nad linią kolejową E-30 i przejście podziemne omijające torowisko. Poza tym duży nacisk jest kładziony na rozwój sieci ścieżek rowerowych, łączący centrum Gogolina z Krapkowicami oraz strefą ekonomiczną.

- Widzimy tu duży wzrost gospodarczy - ocenia wojewoda Adrian Czubak. - To jest niesamowite, że rodzinne firmy podbijają nie tylko Polskę, ale i cały świat. Warto więc wspomagać gminy nastawione prorozwojowo. Ten samorząd patrzy szerzej - działa prospołecznie i odpowiedzialnie. Za każdym razem burmistrz Wojtala podkreśla ochronę środowiska i pomoc drugiemu człowiekowi. Martwi się o mieszkańców, którzy w czasie remontów mają pewne utrudnienia. To jest naprawdę wzór do naśladowania.

Burmistrz Wojtala zaznacza, że całego projektu nie da się zrealizować w rok czy dwa, ale trzeba mieć wizję i krok po kroku ją wykonywać. - Lada dzień wyłonimy wykonawcę przebudowy ulicy Wierzbowej i dodamy ścieżkę rowerową - mówi. - To wiąże się z koniecznością połączenia ścieżek, bo one muszą dokądś prowadzić. Chodzi także o bezpieczny dojazd do strefy ekonomicznej, ponieważ stworzyliśmy tam nowe miejsca pracy, a nie wszyscy będą dojeżdżać samochodami. W przyszłym roku staną tutaj stacje rowerowe, więc będzie można przyjechać pociągiem, wskoczyć na rower i pojechać do celu.

Prace budowlane przy wiadukcie oraz przejściu podziemnym ruszą prawdopodobnie w przyszłym roku.
Adrian Czubak
Joachim Wojtala

Gospodarka

2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »