Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-18, 10:33 Autor: Witold Wośtak

Gogolin i Zdzieszowice zapraszają potrzebujących i samotnych na jutrzejsze wigilie

Gminne Centrum Kultury w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Gminne Centrum Kultury w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Spotkania wigilijne dla potrzebujących, seniorów i samotnych organizują jutro (19.12) ośrodki pomocy społecznej z Gogolina i Zdzieszowic.
W obu przypadkach wystosowano około stu imiennych zaproszeń, ale nie są one niezbędne do wzięcia udziału w wigilii. Poza tym zapewniono dowóz świątecznych potraw do osób chorujących.

- To spotkanie stało się już tradycją - mówi Izabela Olczyk, kierownik OPS-u w Gogolinie. - Oczywiście wszelkiego rodzaju spotkania wigilijne mają taką tendencję, że zawsze znajdzie się wolne miejsce dla osoby oczekującej pomocy i chętnej do uczestniczenia w takim spotkaniu. Zawsze mamy barszcz z uszkami, zawsze jest jakaś ryba, kapusta z grzybami, piernik i czasami różne owoce.

- Wigilia w Zdzieszowicach jest możliwa dzięki wsparciu finansowym ze strony koksowni należącej do koncernu ArcelorMittal - dodaje Renata Nachtygal, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach.

- Mamy zaproszonych 91 osób, a dla ponad 50 mało mobilnych będzie ta wigilia dostarczona do mieszkań. Tutaj należą się chyba szczególne podziękowania dla naszych restauratorów - oni zapewniają odpowiednią liczbę porcji, które zostaną dowiezione do osób starszych i mniej mobilnych.

Gogolińska wigilia rozpocznie się o 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, a spotkanie zdzieszowickie o 16:00 w restauracji Sosnowy Dworek w Żyrowej. W obu przypadkach będzie zapewniony dowóz na wigilię i transport powrotny.
Izabela Olczyk
Renata Nachtygal

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »