Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-18, 10:33 Autor: Witold Wośtak

Gogolin i Zdzieszowice zapraszają potrzebujących i samotnych na jutrzejsze wigilie

Gminne Centrum Kultury w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Gminne Centrum Kultury w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Spotkania wigilijne dla potrzebujących, seniorów i samotnych organizują jutro (19.12) ośrodki pomocy społecznej z Gogolina i Zdzieszowic.
W obu przypadkach wystosowano około stu imiennych zaproszeń, ale nie są one niezbędne do wzięcia udziału w wigilii. Poza tym zapewniono dowóz świątecznych potraw do osób chorujących.

- To spotkanie stało się już tradycją - mówi Izabela Olczyk, kierownik OPS-u w Gogolinie. - Oczywiście wszelkiego rodzaju spotkania wigilijne mają taką tendencję, że zawsze znajdzie się wolne miejsce dla osoby oczekującej pomocy i chętnej do uczestniczenia w takim spotkaniu. Zawsze mamy barszcz z uszkami, zawsze jest jakaś ryba, kapusta z grzybami, piernik i czasami różne owoce.

- Wigilia w Zdzieszowicach jest możliwa dzięki wsparciu finansowym ze strony koksowni należącej do koncernu ArcelorMittal - dodaje Renata Nachtygal, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach.

- Mamy zaproszonych 91 osób, a dla ponad 50 mało mobilnych będzie ta wigilia dostarczona do mieszkań. Tutaj należą się chyba szczególne podziękowania dla naszych restauratorów - oni zapewniają odpowiednią liczbę porcji, które zostaną dowiezione do osób starszych i mniej mobilnych.

Gogolińska wigilia rozpocznie się o 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, a spotkanie zdzieszowickie o 16:00 w restauracji Sosnowy Dworek w Żyrowej. W obu przypadkach będzie zapewniony dowóz na wigilię i transport powrotny.
Izabela Olczyk
Renata Nachtygal

Wiadomości z regionu

2019-02-19, godz. 22:15 Głuchołazy: szpital inwestuje w rozwój rehabilitacji wirtualnej. Jako jeden z pierwszych na świecie Diagnostykę, leczenie i rehabilitację mają na wyższym poziomie. Taki jest efekt modernizacji i doposażenia Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. Na ... » więcej 2019-02-19, godz. 21:30 PiS przedstawiło kandydatów do Europarlamentu. Anna Zalewska "jedynką" w okręgu opolskim i dolnośląskim Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów startujących z pierwszych dwóch miejsc w swoich okręgach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W okręgu obejm ... » więcej 2019-02-19, godz. 21:30 Będzie objazd na DW 901 w okolicy Dobrodzienia. Chodzi o zamknięcie odcinka w Bzinicy Starej Niemal 50 kilometrów będzie mieć objazd z Bzinicy Starej do Dobrodzienia. Przypomnijmy, jutro (20.02) po południu zamknięty zostanie pięciokilometrowy odcinek ... » więcej 2019-02-19, godz. 21:28 Wypadek na DK 46 w Grodźcu. Dwie osoby są ranne Po godzinie 20:00 na ul. Częstochowskiej zderzyły się honda jazz i dacia dokker. Według wstępnych informacji dwie osoby zostały poszkodowane. » więcej 2019-02-19, godz. 20:00 Brzeżanie źle segregują odpady. Samorząd apeluje o baczne przyglądanie się temu, co ląduje w śmietniku W oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego w Brzegu czytamy, że mieszkańcy w styczniu wyprodukowali blisko 900 ton odpadów. Z kolei śmieci segregowanych czyst ... » więcej 2019-02-19, godz. 18:15 Opieka nad owczarkiem Dino była właściwa? Sąd w Kluczborku utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa Sąd Rejonowy w Kluczborku utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie owczarka Dino. Zażalenie złożyło Towarzystwo Opieki nad Zwierzęta ... » więcej 2019-02-19, godz. 18:15 Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu pamiętają o swoim patronie Urodził się dokładnie 546 lat temu. Mikołaj Kopernik polski astronom, matematyk, lekarz i ekonomista, autor przełomowego dzieła „O obrotach sfer niebieskich” ... » więcej 2019-02-19, godz. 17:15 Nowa kaplica w szpitalu MSWiA w Głuchołazach Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach ma nową kaplicę. Miejsce do modlitwy znajduje się teraz w piwnicy obiektu. » więcej 2019-02-19, godz. 16:45 Specjalny zespół pracuje nad zapobieganiem pedofilii i nadużyciami w diecezji opolskiej W połowie lutego w diecezji opolskiej powstał zespół przygotowujący program prewencji w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. » więcej 2019-02-19, godz. 16:15 "Truje nas technologiczny trup". Wraca problem ze spalarnią odpadów medycznych w Opolu. Jest petycja do marszałka Mieszkańcy dzielnicy Kolonia Gosławicka w Opolu domagają się likwidacji spalarni odpadów medycznych. Spalarnia znajduje się w pobliżu Uniwersyteckiego Szpital ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »