Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-14, 05:45 Autor: Witold Wośtak

Na gogolińskim składowisku nie było nielegalnych odpadów niebezpiecznych. Tak wynika ze śledztwa

Komunalne Przedsiębiortstwo Wielobranżowe w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Komunalne Przedsiębiortstwo Wielobranżowe w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Umorzone zostanie najpewniej śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Gogolinie. Postępowanie trwa od czerwca na podstawie anonimowego zgłoszenia.
W 2016 roku na wysypisku miały znajdować się zużyte oleje oraz inne odpady niebezpieczne w formie stałej i płynnej.

- W zawiadomieniu wskazano szereg świadków i osób mających odpowiednią wiedzę - mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Czynności procesowe, które prokurator przeprowadził osobiście, nie potwierdzają jednak tych informacji. Prokurator ustalił, iż to składowisko było trzykrotnie kontrolowane przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska iżadna z kontroli nie wykazała, aby wymienione odpady niebezpieczne były przechowywane na tym składowisku.

Grzegorz Michałowski, prezes KPW w Gogolinie, ocenia, że osoby zaangażowane w zgłoszenie tej sprawy używają daleko nieprecyzyjnego języka.

- Czym innym jest zagospodarowanie odpadów, a czym innym magazynowanie odpadów, choć leżą i wyglądają tak samo - zaznacza. - Oczywiście stan prawny jest zdecydowanie odmienny. Osoby, które z troską, jak twierdzą, zajęły się tematem, kompletne mylą owe pojęcia. Nie mają świadomości, o czym rozmawiamy. Zwłaszcza, jeśli chodzi o osady pościekowe. W przeważającej części na skalę kraju, między innymi w Gogolinie, one są wykorzystywane do celów rolniczych.

Do końca listopada potrwają ostatnie czynności procesowe w tej sprawie.
Więcej o tym temacie powiemy w magazynie "Reporterskie tu i teraz" po 14:00.
Stanisław Bar
Grzegorz Michałowski

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej 2018-12-16, godz. 09:30 Nowe metody leczenia w Opolskim Centrum Onkologii. "Chciałbym, aby takie operacje były w Polsce standardem" Innowacyjną operację leczenia nowotworu piersi u jednej z pacjentek przeprowadzili lekarze szpitala onkologicznego w Opolu. Związana była z rekonstrukcją usun ... » więcej 2018-12-16, godz. 07:30 Będą ponowne wybory radnego w gminie Lasowice Wielkie. Wydano karty z innego okręgu Na wniosek komisarza wyborczego w jednym z okręgów gminy Lasowice Wielkie dojdzie do powtórnych wyborów kandydatów do rady gminy. » więcej 2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »