Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-14, 05:45 Autor: Witold Wośtak

Na gogolińskim składowisku nie było nielegalnych odpadów niebezpiecznych. Tak wynika ze śledztwa

Komunalne Przedsiębiortstwo Wielobranżowe w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Komunalne Przedsiębiortstwo Wielobranżowe w Gogolinie [fot. Witold Wośtak]
Umorzone zostanie najpewniej śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Gogolinie. Postępowanie trwa od czerwca na podstawie anonimowego zgłoszenia.
W 2016 roku na wysypisku miały znajdować się zużyte oleje oraz inne odpady niebezpieczne w formie stałej i płynnej.

- W zawiadomieniu wskazano szereg świadków i osób mających odpowiednią wiedzę - mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Czynności procesowe, które prokurator przeprowadził osobiście, nie potwierdzają jednak tych informacji. Prokurator ustalił, iż to składowisko było trzykrotnie kontrolowane przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska iżadna z kontroli nie wykazała, aby wymienione odpady niebezpieczne były przechowywane na tym składowisku.

Grzegorz Michałowski, prezes KPW w Gogolinie, ocenia, że osoby zaangażowane w zgłoszenie tej sprawy używają daleko nieprecyzyjnego języka.

- Czym innym jest zagospodarowanie odpadów, a czym innym magazynowanie odpadów, choć leżą i wyglądają tak samo - zaznacza. - Oczywiście stan prawny jest zdecydowanie odmienny. Osoby, które z troską, jak twierdzą, zajęły się tematem, kompletne mylą owe pojęcia. Nie mają świadomości, o czym rozmawiamy. Zwłaszcza, jeśli chodzi o osady pościekowe. W przeważającej części na skalę kraju, między innymi w Gogolinie, one są wykorzystywane do celów rolniczych.

Do końca listopada potrwają ostatnie czynności procesowe w tej sprawie.
Więcej o tym temacie powiemy w magazynie "Reporterskie tu i teraz" po 14:00.
Stanisław Bar
Grzegorz Michałowski

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 14:21 Pijani postanowili pobić bezdomnego. Mieli też włamać się do hotelu pracowniczego. W sądzie ruszył proces Według prokuratury 27-letni Kamil K. oraz jego o rok starszy kolega Piotr J., po imprezie w jednym z barów w Ozimku, włamali się do hotelu pracowniczego, w kt ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:19 Specjalistyczna opieka nad wcześniakami i ciężko chorymi dziećmi w opolskim szpitalu ginekologicznym Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim będzie prowadziło Dziecięcą Opiekę Koordynowaną. W tym r ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:03 Miał gwałcić swoje siostry. Dominik I. stanął dzisiaj przed sądem Prokuratura twierdzi, że 24-letni Dominik I. przez blisko 10 lat wykorzystywał seksualnie swoje dwie biologiczne siostry. Pierwszych tzw. innych czynności sek ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:01 Prudnik: za pobicie i kradzież grożą im wieloletnie kary więzienia Pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani zostali w Prudniku osiemnastolatek oraz jego 28-letni kompan. Po tym, jak namierzyła ich p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:50 Będzie nowy sprzęt dla oddziału kardiologii USK. Pieniądze na zakup przekazało Opole Ten sprzęt ma być kolejnym krokiem, który pozwoli na przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów. Na oddział kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:35 Dzielnicobus w trasie. Trwa głosowanie na kandydatów do rad dzielnic Opola Do 28 października trwa głosowanie do rad dzielnic Opola. W tym roku głosy oddajemy przez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl. Dla osób starszych lub ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:30 Ostatni dzwonek, by wziąć udział w "Ławce Go". Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń Długie rozmowy, poznanie nowych ludzi, modlitwa i uwielbienie - m.in. na to składa się tegoroczna 'Ławka Go'. Przez trzy dni uczniowie szkół średnich oraz stu ... » więcej 2019-10-23, godz. 10:15 "Jest mnóstwo przedsięwzięć mających poprawić czytelnictwo w Polsce". Gość porannej rozmowy w Radiu Opole - Ostatnio ruszyła potężna machina naprawcza w zakresie poziomu czytelnictwa Polaków. Przez tę machinę rozumiem całe mnóstwo różnych projektów i przedsięwzięć ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:25 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach. Kolizja w Opolu, wypadek w Goświnowicach Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Opola tuż za rondem Szczakiela. Nikt nie został poszkodowany, ale były utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »