Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-21, 22:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Odpady oddają, drzewka dostają. W Głuchołazach rusza kolejna akcja ekologiczna

Sadzenie drzewek przy osiedlu Armii Krajowej [fot. Katarzyna Doros]
Sadzenie drzewek przy osiedlu Armii Krajowej [fot. Katarzyna Doros]
Mieszkańcy Głuchołaz będą mogli wymienić odpady na sadzonki drzew lub krzewów [fot. Mateusz Seretny]
Mieszkańcy Głuchołaz będą mogli wymienić odpady na sadzonki drzew lub krzewów [fot. Mateusz Seretny]
Mieszkańcy Głuchołaz będą mogli już po raz drugi bezpłatnie pozbyć się kilogramów zalegającej makulatury, puszek, ale przede wszystkim starego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W poniedziałek (22.10) od godziny 11.00 do 14.00 na terenie dawnego wysypiska śmieci w Konradowie, pracownicy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów będą będą czekać na zainteresowanych.
- Ta akcja ma wiele zalet. Pozbywamy się odpadów, poprawiamy recykling i sadzimy nowe drzewa, które produkują tlen. W poprzedniej edycji rozdaliśmy ponad 1700 sadzonek - mówi Mateusz Seretny, podinspektor wydziału rolnictwa i środowiska głuchołaskiego magistratu. - Mieszkaniec przywozi posegregowane odpady, czyli butelki szklane i plastikowe, bądź jakiś zużyty elektroniczny sprzęt. My to od niego zabieramy i przekazujemy do właściwego recyklingu, a mieszkaniec sadzi sobie u siebie w ogrodzie drzewko, które od nas uzyska. W tym przypadku będzie to jabłoń, śliwa, wiśnia, gruszka, brzoskwinia, porzeczka i agrest - dodaje Seretny.

Kolejna akcja pod hasłem „Odpady oddajesz, a sadzonki dostajesz” planowana jest na 5 listopada w godzinach od 11.00 do 14.00. Dla pierwszych trzydziestu osób dodatkowo przygotowano budkę lęgową dla ptaków.
Mateusz Seretny

Wiadomości z regionu

2020-05-29, godz. 19:05 Do tej pory nie stwierdzono koronawirusa wśród pacjentów paczkowskiego ZOL-u Nie potwierdzono do tej pory w testach kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w paczkowskim ZOL-u. » więcej 2020-05-29, godz. 18:45 Radni odrzucili petycję dotyczącą stworzenia w Opolu strefy wolnej od sieci 5G Rada miasta odrzuciła petycję dotyczącą stworzenia w Opolu strefy wolnej od sieci 5G. Argumentem był fakt, że miasto nie ma podstaw do kwestionowania rozporządzenia… » więcej 2020-05-29, godz. 17:30 Wniosek wycofany. Bogdan Wyczałkowski nadal będzie kierował pracami nyskiej rady powiatu. "W czasie epidemii nie czas na… Na razie bez kolejnych zmian na czele nyskiej rady powiatu. Przewodniczący Bogdan Wyczałkowski nie został odwołany, a przy prezydialnym stole ponownie zasiadł… » więcej 2020-05-29, godz. 16:35 Jest nowy rektor PMWSZ w Opolu. Poparcie jednogłośne dla prof. Renaty Szyguły Prof. Renata Szyguła - nowym rektorem Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu nie miała kontrkandydata… » więcej 2020-05-29, godz. 15:47 Lech Kaczyński, Jan Olszewski i Żołnierze Wyklęci będą patronować nyskim rondom. To efekt obywatelskiej inicjatywy 3 nyskie ronda otrzymają nowych patronów. To efekt starań części mieszkańców, którzy zabiegali o upamiętnienie w ten sposób postaci związanych z podziemiem an… » więcej 2020-05-29, godz. 15:40 Place zabaw od weekendu ponownie otwarte, ale w rygorze sanitarnym Najmłodsi od jutra (30.05) będą mogli korzystać z placów zabaw na świeżym powietrzu. Rodzic czy opiekun musi jednak upewnić się, że możliwe jest zachowanie 2 metrów… » więcej 2020-05-29, godz. 15:00 Skakał po dachu. Wydawało mu się, że ucieka przed niebezpieczeństwem Do nietypowego zdarzenia zostali wezwani krapkowiccy policjanci. Dzięki ich szybkiej reakcji mężczyzna, który skakał po dachach budynków, trafił pod opiekę me… » więcej 2020-05-29, godz. 14:15 Akademiki UO otwarte do 24:00. Później wejdą jedynie mieszkańcy z zaświadczeniem o pracy w nocy Drzwi czterech domów studenta Uniwersytetu Opolskiego zamykają się o północy. To rozluźnienie obostrzeń epidemiologicznych. » więcej 2020-05-29, godz. 13:15 Rozpoczyna się remont urządzeń wodnych przy stawie w Obrowcu Do końca tego roku wyremontowane mają być cieki prowadzące do gminnego stawu w Obrowcu w gminie Gogolin. Inwestycja przygotowywana była kilka lat, najdłużej trwało… » więcej 2020-05-29, godz. 13:08 Pracownicy głuchołaskiego szpitala i paczkowskiego ZOL-u zarażeni koronawirusem 6 pracowników służby zdrowia z terenu powiatu nyskiego zakażonych koronawirusem. Testy wykazały obecność COVID-19 u personelu głuchołaskiego ZOZ-u i ZOL-u w P… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »