Radio Opole » Gospodarka
2018-10-18, 16:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Po 70 latach czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej. "Jest zielone światło"

Po 70 lat czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej [fot. Wiktoria Palarczyk]
Po 70 lat czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej [fot. Wiktoria Palarczyk]
Po 70 lat czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej [fot. Wiktoria Palarczyk]
Po 70 lat czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej [fot. Wiktoria Palarczyk]
- Jest zielone światło dla przekształcenia połączenia tranzytowego w turystyczne do Republiki Czeskiej przez Głuchołazy i Pokrzywną – mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej Katarzyna Czochara. Przewodnicząca PiS na Opolszczyźnie spotkała się w Pradze m.in. z czeskim ministrem transportu, by podjąć starania o przywrócenie możliwości zatrzymania się pociągu w centrum Głuchołaz i w Pokrzywnej.
- Strona czeska jest bardzo zainteresowana tym, żeby przywrócić to połączenie i jest skłonna w jakieś części sfinansować niezbędny remont odcinka tej drogi kolejowej - mówi Katarzyna Czochara. - Tym pociągiem turyści, którzy będą przybywać do Głuchołaz, czy Pokrzywnej będą mogli dojechać do Krnova i na wyciąg narciarski, dalej patrząc do Pragi i do Wiednia. Myślę, że będą chętni do skorzystania z takiego połączenia. Takie zapewnienia również ze strony czeskiej usłyszałam - dodaje Czochara.

Podczas konferencji prasowej Jerzy Wojnarowski, kandydat PiS na burmistrza Głuchołaz, zwrócił także uwagę na to, że w mieście należy przywrócić oddział wewnętrzny, który jest w trakcie likwidacji.

- Dzięki dobrej współpracy da się wiele zrobić. Mamy swoich delegatów do powiatu i sejmiku. Przywrócimy także w Głuchołazach opiekę nocną i świąteczną, bo to też zniknęło z naszego miasta. My się nie boimy trudnych zadań i tematów. Deklaruję wszelką pomoc, by w Głuchołazach powstało liceum - dodaje Wojnarowski.

Jak zapewniano na konferencji przekształcenie połączenia tranzytowego w turystyczne do Republiki Czeskiej przez gminę Głuchołazy jest możliwe do zrealizowania w ciągu 5 najbliższych lat.
Katarzyna Czochara
Jerzy Wojnarowski

Gospodarka

2019-02-21, godz. 16:30 Władze czekają na inwestorów, a opozycja krytykuje działania burmistrza. Co dalej z brzeską "Zielonką"? Na dzisiejszej sesji brzescy radni dyskutowali m.in. na tematy gospodarcze. Jednym z punktów porządku obrad była informacja o zagospodarowaniu terenów inwesty ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:00 Opolski ratusz ogłosił przetarg, który wyłoni operatora systemu rowerów miejskich Miasto oczekuje, że rowery będą wyposażone w komputer pokładowy i nadajnik GPS, który pozwoli zostawiać jednoślady poza stacją. Do dyspozycji opolan będzie 20 ... » więcej 2019-02-21, godz. 13:45 Lada dzień wystartuje przetarg, który wyłoni wykonawcę mieszkań w Opolu-Winowie Inwestycja prowadzona przez Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakłada budowę pięciu trzykondygnacyjnych budynków, w których powstać ma ponad 150 mi ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej 2019-02-19, godz. 14:04 Olszanka stawia na drogi. Szykują się większe i mniejsze inwestycje Po wielu latach starań mieszkańcy Janowa doczekają się gruntownej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 462. Władze Olszanki współfinansują te inwestycje. Ponadto ... » więcej 2019-02-18, godz. 16:15 Nieskanalizowane wioski stanowią problem gminy Prudnik Po kilku latach dyskusji i szukania pieniędzy ruszy budowa kanalizacji wsi Szybowice w gminie Prudnik. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 13 mln złoty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »