Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-01, 11:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Jerzy Wojnarowski kandydatem PiS na burmistrza Głuchołaz [ZDJĘCIA]

Jerzy Wojnarowski kandydatem PiS na burmistrza Głuchołaz [fot. Wiktoria Palarczyk]
Jerzy Wojnarowski kandydatem PiS na burmistrza Głuchołaz [fot. Wiktoria Palarczyk]
Jerzy Wojnarowski powalczy o fotel burmistrza Głuchołaz. Będzie startował jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Tę wiadomość ogłoszono oficjalnie podczas dzisiejszej (01.10) konferencji prasowej w ważnym dla mieszkańców miejscu, bo tuż przy dawnym hotelu „Leśna”. Kandydat przedstawił swój program wyborczy, w którym zapowiada tzw. "Piątkę Wojnarowskiego", stworzoną na wzór "Piątki" premiera Mateusza Morawieckiego.
- Nie może być dobrego programu wyborczego bez rozwoju gospodarczego. Jego realizację zaczniemy od opracowania harmonogramu tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych miejscowości - mówi Jerzy Wojnarowski, kandydat na burmistrza Głuchołaz. - Pozyskamy teren po byłym hotelu "Leśna" i tutaj wybudujemy krytą pływalnię. Priorytetem jest utworzenie Domu Dziennego Pobytu, a także efektywne pozyskiwanie środków zewnętrznych i ich wykorzystanie. Chcemy powołać radę do spraw inwestycji i pozyskiwania środków. Gmina Głuchołazy to nie tylko miasto, ale i wioski. Wybudujemy ścieżki pieszo-rowerowe, żeby połączyć wszystkie miejscowości ze sobą - dodaje Wojnarowski.

Artur Kamiński, przewodniczący struktur PiS w powiecie nyskim, zapowiedział spotkania i rozmowy na temat tez programowych z mieszkańcami wszystkich miejscowości w gminie Głuchołazy. Nawiązał także do dawnego hotelu „Leśna”, przy którym odbyła się konferencja prasowa.

- Za nami widzimy ruiny po dawnym hotelu "Leśna" i po byłym basenie zdrojowym. To są nasze rodowe srebra. To tutaj jest historia Głuchołaz. Te ruiny są symbolem szesnastu lat nieudolności, niekompetencji i braku samorządowej odwagi obecnych władz gminy Głuchołazy z Edwardem Szupryczyńskim na czele. My chcemy pokazać, że potrafimy to zrobić. Chcemy przekonać mieszkańców, że nie warto oddać kolejnej 5-letniej kadencji dla obecnego burmistrza - dodaje Kamiński.

- Są trzy powody, dla których warto oddać głos na kandydatów PiS - mówi Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości. - Pierwszy to kandydaci. Drugi to zespół z programem. Trzeci to komitet wyborczy. To są ludzie z państwa sąsiedztwa, delegowani do tego przez nas, żeby tę gminę i to miasto zmienić. To nie jest zbiorowisko ludzi, którzy nie są ze sobą związani. Oni są związani pewną ideą i programem. Tych kandydatów będzie rozliczać nie tylko miejscowa ludność, ale i komitet wyborczy - dodaje Czerwiński.

Podczas konferencji prasowej Jerzy Wojnarowski przedstawił także listę 29. kandydatów PiS na radnych do rady gminy oraz powiatu.

Okręg nr 1:
1. Stychno Kazimierz
2. Grajcar Judyta
3. Klimecki Ireneusz
4. Dul Adam
5. Czarniecka Anna
6. Glombica Iwona
7. Stychno Bolesław

Okręg nr 2:
1. Wojnarowski Jerzy
2. Baran Zdzisław
3. Koszut Michał
4. Mazurek Zuzanna
5. Gmyrek Agnieszka
6. Karuga Witold
7. Wasylik Magdalena
8. Kowalczyk Krzysztof

Okręg nr 3:
1. Chaszczewicz Jan - Nowy Las
2. Bajor Marian- Jarnołtówek
3. Winiarska Małgorzata - Bodzanów
4. Chmielarska Małgorzata - Konradów
5. Dziadkowiec Renata - Charbielin
6. Kowalczyk Natalia -Bodzanów
7. Kanarski Bogusław - Konradów

Okręg nr 4:
1. Frankiewicz Andrzej - Nowy Świętów
2. Biliński Szymon - Nowy Świętów
3. Jelonek Renata- Stary Las
4. Babiec Ryszard - Biskupów
5. Szczegielniak Maria - Sławniowice
6. Baran Grażyna - Głuchołazy
7. Olszówka Paweł - Nowy Świętów

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października.
Jerzy Wojnarowski
Artur Kamiński
Jerzy Czerwiński

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »