Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-03, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Kukiz'15 zaprezentował kandydatów na radnych i na burmistrza Głuchołaz. "Nie może być jednego programu w przypadku wyborów samorządowych"

Kukiz 15 zaprezentował kandydatów na radnych miejskich Głuchołaz [fot. Daniel Klimczak]
Kukiz 15 zaprezentował kandydatów na radnych miejskich Głuchołaz [fot. Daniel Klimczak]
Grzegorz Ptak - kandydat na burmistrza Głuchołaz [fot. Daniel Klimczak]
Grzegorz Ptak - kandydat na burmistrza Głuchołaz [fot. Daniel Klimczak]
Robert Tistek - kandydat do Sejmiku Województwa [fot. Daniel Klimczak]
Robert Tistek - kandydat do Sejmiku Województwa [fot. Daniel Klimczak]
Maksym Machnio - kandydat do Sejmiku Województwa [fot. Daniel Klimczak]
Maksym Machnio - kandydat do Sejmiku Województwa [fot. Daniel Klimczak]
Ruch Kukiz'15 zaprezentował dziś (03.10) na głuchołaskim Rynku kandydatów na radnych. Poseł Paweł Grabowski wyjaśniał, że potrzeby każdej społeczności są inne, dlatego też nie da się stworzyć jednego programu wyborczego dla całej Polski.
- Wiele osób twierdzi i mówi o tym, że Kukiz'15 nie ma programu. Nie może być jednego programu w przypadku wyborów samorządowych - tłumaczył.

Podczas konferencji przedstawiono trzy filary, na których Kukiz'15 chce opierać nadchodzącą kadencję. Pierwszym z nich jest transparentność.

- Trzeba byłoby zobaczyć zatrudnianie znajomych w urzędach i wszystkich instytucjach, które są powiązane z sejmikiem wojewódzkim, ale również w gminach, w starostwach - wyjaśniał Robert Tistek, który ubiega się o mandat radnego sejmiku.

Pozostałe filary to zrównoważony budżet oraz samorządy dla obywateli.

Maksym Machnio, także kandydat do sejmiku zaznaczał, że samorząd musi mieć konkretną wizję rozwoju, a publiczne pieniądze należy wydawać racjonalnie. - Czasami mam wrażenie, kiedy patrzę na te niektóre projekty, na te niektóre pomysły naprawdę, że są miałkie. To są po prostu źle wydane pieniądze - przekonywał.

Grzegorz Ptak, obecny radny miejski, a także kandydat na burmistrza Głuchołaz wskazywał na konieczność poprawy wielu dziedzin życia w mieście.

- Zaprosilibyśmy was, żebyście usiedli na ławkach, ale te ławki w centrum, w Rynku są po prostu pogięte, powyginane a to są tylko deski. Jeżeli z deskami sobie nie potrafimy poradzić, no to wolimy postać - mówił.

Ponadto kandydat zaproponował, by drobne prace remontowe były wykonywane przez miasto a nie zewnętrzne podmioty. Jako największe inwestycje swojej kadencji wskazał zakup i remont przez miasto chatki myśliwskiej, a także powiększenie kompleksu sportowego nad Białką.

Wśród zaprezentowanych kandydatów na miejskich radnych znaleźli się między innymi Jacek Wanicki, Andrzej Krawczyk, Teresa Wilk, Rafał Pawluś, Justyna Gmyrek, Witold Paluch czy Marian Ptak.
Paweł Grabowski
Robert Tistek
Maksym Machnio
Grzegorz Ptak

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 11:31 Opolscy maturzyści pielgrzymują do Częstochowy Kilkuset maturzystów z Opolszczyzny uczestniczy w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Przyjechali z nadzieją, że udział w uroczystościach w najważniejszym ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:20 Opolska policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzewany o kradzież Opolska policja publikuje wizerunek mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenia mienia w jednym z dyskontów w Opolu. Według informacji śledczych zabrał on pozo ... » więcej 2019-04-24, godz. 10:38 Uwaga kierowcy! Zamknięte przejazdy kolejowe w Zdzieszowicach i Rozwadzy Z powodu trwających prac remontowych na linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle - Opole kierowcy samochodów mają nieco utrudnień. Zamknięte zostały dwa przejazdy kol ... » więcej 2019-04-24, godz. 05:30 Trwa przebudowa ulicy Chrobrego w Brzegu. Prace na części drogi będą odbywały się bez wyłączania ruchu Trwa przebudowa jednej z najważniejszych ulic w Brzegu. Dzięki rządowej dotacji oraz współpracy z władzami gminy, brzeskie starostwo wyremontuje w tym roku po ... » więcej 2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »