Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-25, 19:03 Autor: Katarzyna Doros

Wyłączone dzwonki, dezynfekcja i zajęcia w mniejszych grupach. Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół

"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
"Odmrażanie" zajęć w klasach I-III szkół podstawowych [fot. Katarzyna Doros]
Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych mogą od dziś (25.05) uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki. Najpierw jednak każdy musi mieć zmierzoną temperaturę i obowiązkowo zdezynfekować ręce. Tak wygląda nowa rzeczywistość opolskich szkół w dobie pandemii koronawiursa. Nie ma też regularnych dzwonków, a przerwy muszą być tak rozplanowane, żeby uczniowie z różnych sal nie spotkali się na jednym korytarzu.
- Pierwszy uczeń przyszedł do szkoły o 6:45. Ławki są od siebie rozsunięte w odległości 1,5m, staramy się zachowywać odległości między sobą. Korytarze podzielone są na dwie części, a po każdej przerwie to wszystko jest dezynfekowane. W budynku przy ul. Katowickiej 35 o godzinie 9:00 rozpoczęły się zajęcia rewalidacyjne dla dwóch uczniów. Takie zajęcia odbywają się w uzgodnieniu z rodzicami. Wszystko musimy mieć co do minuty rozpracowane - mówi Mirosław Śnigórski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu.

W zajęciach w Publicznej Szkole Podstawowej nr 32 w Opolu w uczestniczyło dziś 9 dzieci. - Ze względu na ograniczenia powierzchni, 4m2 na osobę, grupy nie mogą być liczne - mówi Barbara Ottenbreit, dyrektor szkoły. - Pracownik dyżurny mierzył dzieciom temperaturę. Każdy uczeń musiał przynieść książki, z których aktualnie się uczył, swoje przybory także te plastyczne. Przygotowaliśmy sprzęt sportowy: piłki gumowe, skakanki, hula-hop, nic takiego, czego umyć nie można. Dzwonek wyłączyliśmy zupełnie, nauczyciele pracują w blokach zajęć, wiedzą, że trzeba wychodzić, trzeba wietrzyć, trzeba dezynfekować.

Jak informuje Opolskie Kuratorium Oświaty na 392 szkoły podstawowe w regionie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze zorganizowano w 160 placówkach. Z tej formy zajęć skorzystało ponad 1700 uczniów z Opolszczyzny.

Od dziś (25.05) mogą być także organizowane konsultacje dydaktyczne dla ósmoklasistów i maturzystów. Dodajmy, że uczniowie, którzy nie wrócili do szkół nadal kontynuują nauczanie zdalne.
Mirosław Śnigórski
Barbara Ottenbreit

Wiadomości z regionu

2020-08-11, godz. 21:30 Nie wszystkie powiaty wywiążą się na czas z ustawowego obowiązku dotyczącego domów dziecka Do końca tego roku powiaty mają czas, aby dostosować do przepisów liczbę podopiecznych w domach dziecka. Wówczas mija okres przejściowy. Od stycznia 2012… » więcej 2020-08-11, godz. 21:15 Raport dnia: 20 zakażeń w regionie, chore jest m.in. 2-miesięczne dziecko. Koronawirusa potwierdzono u pracownika ratusza… 20 nowych zakażeń koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień potwierdzono dziś (11.08) na Opolszczyźnie. W regionie patogen z Chin wykryto dotąd u 1343 mieszkańców… » więcej 2020-08-11, godz. 19:23 Pielęgniarka z DPS w Strzelcach Opolskich zakażona koronawirusem. Część pracowników kwarantannę odbywa w placówce… COVID-19 potwierdzono u jednej z pielęgniarek Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. Kobieta przechodziła badania przesiewowe w szpitalu w Toszku, gdzie… » więcej 2020-08-11, godz. 18:15 Pracownik ochrony opolskiego ratusza zakażony koronawirusem. "Jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem" Jeden z pracowników firmy ochroniarskiej w opolskim ratuszu - zakażony koronawirusem. Badania na obecność COVID-19 zlecono już wszystkim osobom, które mogły… » więcej 2020-08-11, godz. 17:53 Blisko 27% opolskich maturzystów nie zdało egzaminu dojrzałości Nieco ponad 73% opolskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. To wynik zbliżony do średniej krajowej (74%), ale niższy o około 7 punktów procentowych… » więcej 2020-08-11, godz. 15:21 Kolejny kierowca na podwójnym gazie wpadł w ręce policji. Tym razem zahaczył ciężarówką o słup i stanął w poprzek… Kompletnie pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali wczoraj (10.08) wieczorem kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. » więcej 2020-08-11, godz. 14:07 Śmigłowiec LPR lądował na osiedlu Dambonia w Opolu. Brakowało karetek Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał po młodego mężczyznę, który zasłabł w pasażu handlowym na osiedlu Dambonia w Opolu. W tym czasie… » więcej 2020-08-11, godz. 12:51 Koronawirus na oddziale pediatrycznym kluczborskiego szpitala. Przyjęcia i wypisy wstrzymane do 19 sierpnia Przypadki koronawirusa potwierdzono na oddziale pediatrycznym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. » więcej 2020-08-11, godz. 12:30 Maturzyści odbierają świadectwa dojrzałości. "Był stres przed wynikami, ale cieszy matematyka" Opolscy maturzyści poznali dzisiaj (11.08) wyniki swojego egzaminu dojrzałości. Od godziny 8:00 Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniała wyniki na stronach… » więcej 2020-08-11, godz. 11:30 Z powodu pandemii Biuro Rzeczy Znalezionych w Opolu nie przyjmuje depozytów Od stycznia w depozycie Biura Rzeczy Znalezionych w Opolu nie pojawiły się nowe przedmioty. To efekt pandemii koronawirusa i obostrzeń, jakie wprowadzono w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***