Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-25, 19:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Raport dnia: 5 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 potwierdzono w naszym regionie. Nie ma ofiar śmiertelnych. Jest 10 ozdrowieńców

Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 256 osób. Zmarły 45 osoby. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u 599 osób. Ponadto 55 osób jest hospitalizowanych, 139 pozostaje pod czynnym nadzorem służb sanitarnych, a 6075 mieszkańców Opolszczyzny przechodzi kwarantannę.
W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 148 nowych przypadków zakażonych koronawirusem w kraju. Na Opolszczyźnie COVID-19 wykryto u 4 osób. Był też jeden ozdrowieniec.

Wśród zakażonych jest mieszkaniec powiatu kluczborskiego w sile wieku, oraz trzy kobiety: mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w średnim wieku, mieszkanka powiatu strzeleckiego w sile wieku i mieszkanka Opola w średnim wieku. Wszystkie osoby zakaziły się lokalnie. Ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej.

Do grona ozdrowiałych osób dołączył mężczyzna w sile wieku z powiatu opolskiego, który przebywał w izolacji domowej.
W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych zachorowaniach. Dodatkowo resort powiadomił o 11 śmiertelnych przypadkach. W naszym regionie odnotowano 1 przypadek COVID-19.

Jak poinformowały służby wojewody opolskiego zakażona jest kobieta w wieku senioralnym z Opola, która zakaziła się lokalnie. Jest w dobrym stanie i przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.

Do 298 wzrosła liczba ozdrowieńców w naszym regionie. Koronawirusa pokonało 3 mieszkańców z powiatu strzeleckiego. To dwie kobiety w wieku senioralnym i mężczyzna w wieku średnim. Kobiety przebywały w izolacji domowej, natomiast mężczyzna w izolatorium w Opolu.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim jest 5 nowych ozdrowieńców. Wśród nich są 2 kobiety, jedna w wieku średnim, kolejna w sile wieku. Obie przebywały w izolacji domowej. Do nich dołączył mężczyzna w sile wieku i kobieta w wieku senioralnym, którzy przebywali w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Ostatnim z 10 nowych ozdrowieńców jest kobieta w sile wieku, która przebywała w Domu Pomocy Społecznej w Jakubowicach.

Wyzdrowiał również senior z powiatu namysłowskiego. Hospitalizowany był wojewódzkim szpitalu specjalistycznym we Wrocławiu.
 
Liczba zakażeń w Polsce od początku pandemii wzrosła do 21 631. Z powodu koronawirusa w całym kraju zmarły 1007 osoby, a 9276 wyzdrowiało. W ciągu doby wykonano ponad 12 tysięcy 100 testów na koronawirus.

Kolejne instytucje wracają na normalne tryby pracy, z zachowaniem jednak bezpieczeństwa sanitarnego. W gronie tym jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie. Przed wejściem uczestnicy muszą dezynfekować dłonie i poddać się pomiarowi temperatury ciała. Podopieczni ŚDS-u mogą brać udział w zajęciach terapeutycznych, jeśli są całkowicie zdrowi. Natomiast w Opolu placówki dziennego wsparcia i kluby seniora swoją działalność wznowią 1 czerwca.

Około 60 procent członków Izby Rzemieślniczej w Opolu zawiesiła działalność. Większość z 2,5 tysiąca firm zrzeszonych w opolskiej izbie przeżywa problemy finansowe, a pomoc w postaci kredytów do 5 tysięcy złotych jest niewystarczająca. Wśród propozycji, które wystosował Związek Rzemiosła Polskiego w liście do premiera znalazł się pomysł włączenia izb rzemieślniczych do grona instytucji, którym wypłacane byłyby pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych z przeznaczeniem na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników.

Kluczborskie starostwo wysłało autobus PKS-u po 20 maturzystów z Ukrainy. Egzamin dojrzałości rozpocznie się 8 czerwca, ale po wjeździe do Polski każdy uczeń musi przejść 14-dniową kwarantannę. W szkołach średnich tego powiatu jest łącznie około 50 tegorocznych abiturientów z Ukrainy i Białorusi, choć część z nich nie wyjechała do ojczyzny w trakcie epidemii. Ukraińscy uczniowie przejdą testy na koronawirusa po siedmiu dniach kwarantanny. Jeśli wyniki będą negatywne, autobus przewiezie młodzież do kluczborskiego internatu.

ARiMR ponownie przyjmuje petentów. To kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanym z pandemią. W biurach powiatowych rolnicy mogą załatwić sprawy paszportowe i zgłoszenia zwierzęce, a w oddziałach regionalnych formalności związane z wnioskami inwestycyjnymi czy dotyczące działań premiowych. Wznowiona została także bezpośrednia obsługa klienta w urzędzie marszałkowskim, opolskim ratuszu i urzędzie wojewódzkim. Działa także sala obsługi w opolskim oddziale NFZ.

Wiadomości z regionu

2020-07-07, godz. 06:46 Śmiertelny wypadek w Sidzinie. Utrudnienia w ruchu na DK 46 Ruch wahadłowy wprowadzono na DK 46 na trasie Opole - Nysa. To skutki tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj (06.07) wieczorem. » więcej 2020-07-07, godz. 06:30 Kolejne zmiany nad Jeziorem Nyskim. Mają zapewnić bezpieczeństwo przed koronawirusem i spokój od hałasu Kolejne zmiany nad Jeziorem Nyskim. Ze względów bezpieczeństwa, zarządca obiektu postanowił ograniczyć liczbę miejsc na polu namiotowym, a także wprowadzić nocny… » więcej 2020-07-06, godz. 21:45 Raport dnia: w regionie zakaziła się kobieta z powiatu strzeleckiego. Cztery osoby wyzdrowiały Jedno zakażenie koronawirusem i cztery przypadki ozdrowień potwierdzono dziś (06.07) na Opolszczyźnie. Zachorowała mieszkanka powiatu strzeleckiego, to kobieta… » więcej 2020-07-06, godz. 20:30 WYBORY 2020. "Te wybory są niezmiernie ważne, może zadecydować nawet tysiąc głosów". Poseł Janusz Kowalski odwiedza opolskie… - Od tego kto i w jaki sposób będzie rządzić Polską, zależeć będzie kontynuacja programów społecznych 500+ i trzynastej emerytury - mówił Janusz Kowalski, poseł… » więcej 2020-07-06, godz. 20:00 Powołują partnerstwo samorządów, aby przywrócić pasażerski ruch kolejowy na trasie Racławice Śląskie – Racibórz Reaktywowanie linii kolejowej Racławice Śląskie - Racibórz, taki jest cel umowy o partnerstwie samorządów lokalnych z województw opolskiego i śląskiego. Wspólnie… » więcej 2020-07-06, godz. 19:00 Głuchołazy: gmina pomaga w „odmrażaniu” ruchu turystycznego w Górach Opawskich Z akcją adresowaną do krajowych turystów ruszyły Głuchołazy. Ma ona zachęcić do wakacyjnego wypoczynku w Górach Opawskich. » więcej 2020-07-06, godz. 18:30 Utrudnienia na Moście Groszowym. Przejście możliwe tylko połową szerokości Ruszyły prace remontowe przy Moście Groszowym w Opolu. Od dziś (06.07) piesi mogą poruszać się tylko połową szerokości kładki. » więcej 2020-07-06, godz. 18:00 Jest akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki. "To polityczna próba usunięcia mnie z zajmowanego urzędu" Akt oskarżenia wobec wójta gminy Rudniki trafił do Sądu Rejonowego w Oleśnie. Prokuratura zarzuca Grzegorzowi Domańskiemu popełnienie trzech przestępstw oszustwa… » więcej 2020-07-06, godz. 17:45 Rozpoczęła się budowa obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. "Od tego momentu mieszkańcy będą odliczali czas" [ZDJĘCIA… Uroczystym wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęto budowę ostatniego odcinka obwodnicy Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu. Licząca 14,5 kilometra trasa powstanie w ciągu nieco… » więcej 2020-07-06, godz. 17:00 Nyscy policjanci wspólnie z kolejarzami przypominali o zasadach bezpieczeństwa na torach Nyscy policjanci, wspólnie z pracownikami PKP PLK przypominali zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. W ramach akcji 'Bezpieczny piątek' kontrolowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »