Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-24, 12:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Zainteresowanie wzrosło dwukrotnie. W Ozimku od poniedziałku zostaną ponownie otwarte przedszkola

W poniedziałek otwarte zostaną ozimskie przedszkola. Żłobek wróci w czerwcu [fot. UGiM Ozimek]
W poniedziałek otwarte zostaną ozimskie przedszkola. Żłobek wróci w czerwcu [fot. UGiM Ozimek]
Nie tylko uczniowie klas 1-3 wrócą do szkolnych ławek, ale również dzieci do przedszkoli. Ozimek po ponad 2-miesięcznej przerwie zdecydował się otworzyć prowadzone przez siebie placówki.
- Taką decyzję podjęliśmy po konsultacjach z dyrektorami - mówi Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka. - Gmina podjęła się zabezpieczenia w środki ochrony, środki dezynfekujące, materiały ochrony osobistej. Nasi strażacy ochotnicy w tym tygodniu przeprowadzili dezynfekcję placówek. Wszystkie materiały przekazujemy i od poniedziałku mogą ruszać zarówno przedszkola, jak i klasy 1-3.

Rząd zezwolił na otwarcie przedszkoli i żłobków 6 maja. Jak tłumaczy Mirosław Wieszołek, w tamtym okresie zainteresowanie rodziców, aby wysłać dzieci do placówek było marginalne.

- Badaliśmy zainteresowanie w pierwszym tygodniu maja i wtedy co dziesiąty rodzic był gotowy na to, aby przyprowadzić dziecko do przedszkola – mówi burmistrz Ozimka. - W ciągu ostatniego tygodnia przeprowadzono nowe konsultacje z rodzicami. Te statystyki się podwoiły. Także jeżeli chodzi o zainteresowanie, to my odpowiadamy jako gmina i otwieramy przedszkola.

W Ozimku jest 6 samorządowych przedszkoli oraz 3 oddziały przedszkolne, które dysponują ponad 600 miejscami. Gmina prowadzi również 1 żłobek, który zostanie otwarty 8 czerwca.
Mirosław Wieszołek
Mirosław Wieszołek

Wiadomości z regionu

2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Korniki w kościele w Bierdzanach. Niedługo intruzów ma już nie być W zabytkowym kościele w Bierdzanach w gminie Turawa zadomowili się nieproszeni goście. XVIII-wieczny, drewniany obiekt zaatakowały korniki. Los tych owadów… » więcej 2021-07-28, godz. 17:49 Jędrychowice: kombajn zahaczył o linię średniego napięcia. Skończyło się na strachu W czasie prac polowych w Jędrychowicach w powiecie głubczyckim kombajn zbożowy zahaczył wysięgnikiem o linię średniego napięcia. W maszynie znajdowały… » więcej 2021-07-28, godz. 17:48 Mieszkańcy Kopic po alarmie bombowym wrócili do domów Mieszkańcy Kopic koło Grodkowa po kilkugodzinnej ewakuacji wrócili do swoich domów. Przypomnijmy, dziś (28.07) około 10.00 pracownicy budujący kanalizację… » więcej 2021-07-28, godz. 17:45 Krapkowicka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o ugodzenie nożem kobiety Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dzisiaj (28.07) wczesnym popołudniem w centrum Krapkowic miał ugodzić nożem w brzuch 23-letnią kobietę. Podejrzewanego… » więcej 2021-07-28, godz. 15:42 Krapkowice: kobieta na ulicy została ugodzona nożem! Trwa ustalanie tożsamości napastnika Do groźnego zdarzenia doszło w Krapkowicach. Jak wynika z zebranych przez naszą reporterkę informacji, mężczyzna ranił ostrym narzędziem - najprawdopodobniej… » więcej 2021-07-28, godz. 14:59 Odmówisz udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, to musisz się liczyć z konsekwencjami. W kraju wystawiono 80 wniosków… Jedna osoba na Opolszczyźnie może ponieść konsekwencje w związku z odmową uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym. Wniosek o jej ukaranie złożył… » więcej 2021-07-28, godz. 14:12 Niewybuch z Kopic podjęty przez saperów. To bomba lotnicza Saperzy zabezpieczyli niewybuch w Kopicach. W akcji wziął udział 6-osobowy patrol z Brzegu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »