Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-10, 14:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

" To duża szansa dla szkół i uczniów". Opolskie placówki oświatowe coraz chętniej biorą udział w programie Erasmus+

Szkolenie z programu Erasmus+ [fot. M. Matuszkiewicz]
Szkolenie z programu Erasmus+ [fot. M. Matuszkiewicz]
Szkolenie z programu Erasmus+ [fot. M. Matuszkiewicz]
Szkolenie z programu Erasmus+ [fot. M. Matuszkiewicz]
Szkolenie z programu Erasmus+ [fot. M. Matuszkiewicz]
Szkolenie z programu Erasmus+ [fot. M. Matuszkiewicz]
Szkolenie z programu Erasmus+ [fot. M. Matuszkiewicz]
Szkolenie z programu Erasmus+ [fot. M. Matuszkiewicz]
Coraz więcej opolskich szkół i przedszkoli bierze udział w programie Erasmus+. Kuratorium oświaty zaprezentowało dzisiaj (10.12) przedstawicielom placówek oświatowych, korzyści wynikające z przystąpienia do programu. Zwiększona jest mobilność kadry i współpraca szkół polskich z europejskimi.
- Poprzez program jesteśmy - jako województwo - coraz bardziej zauważani wśród innych miast partnerskich z całej Europy. Chcemy, aby jeszcze więcej szkół otworzyło się na wymiany uczniów i nauczycieli - mówi Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty. - Dla tych, którzy chcą przystąpić, dużo informacji praktycznych, Ci, którzy mają już doświadczenie, to mają okazję do podzielenia się nim. Dla szkół, które uczestniczą w tym projekcie, to wpływa na jej wizerunek i popularność.

Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie od 14 lat bierze udział w projekcie. Co roku ponad 100 uczniów wyjeżdża w ramach praktyk do Anglii, Włoch, Hiszpanii i Niemiec.

- Jest wiele korzyści wynikających z tych wyjazdów. Przede wszystkim uczniowie poznają nowe warunki pracy, uczą się pracować w środowisku międzynarodowym. Kształtują swoje umiejętności w zakresie języka obcego, jak również poznają nową kulturę i kraj. Uczą się także samodzielności i odpowiedzialności, co jest dla nich dużym doświadczeniem - mówi Adam Hubicki, wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie.

- Już trzeci raz wzięłam udział w wymianie, tym razem pojechałam na Słowację - dodaje Iga Urban, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Opolu. - Wiele rzeczy dowiedzieliśmy się po angielsku. Dużo, nowych słów w innych językach, ale też wiele znajomości nawiązaliśmy. Nie trzeba znać tego języka, trzeba po prostu znać podstawowe słowa, aby się porozumieć.

Udział w programie Erasmus+ jest bezpłatny.
Michał Siek
Adam Hubicki
Iga Urban

Wiadomości z regionu

2020-05-26, godz. 21:17 Konopka za Rakoczego. Radni przyjęli zmiany na stanowisku członka zarządu województwa opolskiego Wicemarszałek Stanisław Rakoczy odwołany ze stanowiska. Jego miejsce w zarządzie województwa zajmie partyjny kolega Antoni Konopka. Tak zdecydowali radni podczas… » więcej 2020-05-26, godz. 20:30 Roszady personalne w kierownictwie Prudnickiego Centrum Medycznego O zmianę posady zabiega prezes Prudnickiego Centrum Medycznego. Jednocześnie zwolnił dyrektora do spraw inwestycji. Wszystko to dzieje się w powiatowej spółce… » więcej 2020-05-26, godz. 20:15 Czołowe zderzenie w Buszycach. Jedna osoba została ranna Przez ponad godzinę na odcinku Skorogoszcz-Buszyce droga krajowa 94 łącząca Opole z Brzegiem była zablokowana. » więcej 2020-05-26, godz. 19:15 Lektury do matury powtórzysz z RADIEM OPOLE. Na naszej antenie rusza edukacyjny cykl "Radiobelfer" Radio Opole wychodzi maturzystom na przeciw i włącza się w emisję przyspieszonego kursu przygotowawczego. Radiobelfer, czyli lektury do matury - to cykl edukacyjny… » więcej 2020-05-26, godz. 19:15 W opolskim zoo trwa budowa pawilonów dla lwów i tygrysów. Prace postępują zgodnie z planem Na placu budowy w zoo jest już gotowe oczko wodne i drewniany most, z którego docelowo będzie można obserwować tygrysy. Prace instalacyjne przebiegają zgodnie… » więcej 2020-05-26, godz. 19:13 Raport dnia w regionie: 3 nowe zakażenia, 2 ofiary śmiertelne i 14 "ozdrowieńców" Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, dwie ofiary śmiertelne i 14 kolejnych wyzdrowień - tak przedstawia się bilans dnia (26.05) na Opolszczyźnie. Od początku… » więcej 2020-05-26, godz. 17:45 2 ofiary śmiertelne koronawirusa w regionie - Mamy w kraju 209 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 11 ofiar śmiertelnych - to dane liczbowe przedstawione po południu przez Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2020-05-26, godz. 17:30 Chcą usunięcia tablicy poświęconej wyborom '89. Temat wróci na sesji opolskiej rady Przedstawiciele środowisk kombatanckich i działacze niepodległościowi na Opolszczyźnie domagają się usunięcia tablicy upamiętniającej 30. rocznicę przeprowadzonych… » więcej 2020-05-26, godz. 17:00 Koronawirus uszczuplił budżet województwa o ponad 20 mln złotych Urząd marszałkowski w Opolu zaciśnie pasa. Z powodu epidemii służby finansowe marszałka podliczyły, że w budżecie zabraknie około 22 mln złotych. Andrzej Buła… » więcej 2020-05-26, godz. 16:00 Szpital w Głubczycach wymienia tomograf Szybsza i bardziej efektywna diagnostyka i walka z chorobami cywilizacyjnymi, w tym z nowotworami. Szpital w Głubczycach niebawem ma wzbogacić się o sprzęt, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »