Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-03, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Ze Słowacji i Włoch do Opola. Uczniowie z tych krajów przyjechali do jednej z opolskich szkół podstawowych

W ramach Erasmus+ do PSP 5 w Opolu przyjechali uczniowie z Włoch i Słowacji [fot. PSP 5]
W ramach Erasmus+ do PSP 5 w Opolu przyjechali uczniowie z Włoch i Słowacji [fot. PSP 5]
W ramach Erasmus+ do PSP 5 w Opolu przyjechali uczniowie z Włoch i Słowacji [fot. PSP 5]
W ramach Erasmus+ do PSP 5 w Opolu przyjechali uczniowie z Włoch i Słowacji [fot. PSP 5]
Zdrowy styl życia i sport - te tematy łączą opolską młodzież oraz uczniów dwóch europejskich państw. Do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu w ramach programu Erasmus + przyjechało 10 uczniów z Włoch oraz Słowacji.
W międzynarodowej wymianie biorą udział uczniowie z trzech ostatnich klas szkoły podstawowej. - Przede wszystkim w Polsce podobają mi się ludzie. Zauważyłem, że są bardzo przyjacielscy i życzliwi - mówi Jakub ze Słowacji.

- Tak naprawdę podoba mi się tu wszystko - dodaje Lorenzo z Włoch. - Szkoła, uczniowie, zaprzyjaźniłem się z Danielem, u którego mieszkam. Jest sympatyczny, tak jak jego rodzina. A sama szkoła robi duże wrażenie.

Według Natalii, uczennicy opolskiej "piątki", taki program ma bardzo dużo korzyści.

- Bardzo polubiłam Arian, czyli dziewczynę, która do mnie przyjechała - mówi. - Można się naprawdę zaprzyjaźnić, a do tego można się nauczyć dużo po angielsku, a dla mnie to najważniejszy przedmiot.

- Nazwa naszego projektu to "Feel the heat" - mówi Karolina Sroka, nauczycielka i koordynator programu. - Pierwszy rok obejmował zdrowe jedzenie. Skupiliśmy się na uprawie warzyw w naszym szkolnym ogródku, były zajęcia kulinarne. Natomiast ten drugi rok, który zaczęliśmy teraz, to zdrowy tryb życia w ujęciu sportowym.

Zagraniczni uczniowie będą gościć w Opolu do piątku (06.12). Na rewizyty młodzież z PSP nr 5 pojedzie w marcu i maju przyszłego roku.
uczniowie ze Słowacji i Włoch
Natalia
Karolina Sroka

Wiadomości z regionu

2020-09-30, godz. 18:32 25 lat więzienia za zabójstwo brata. Zapadł wyrok w głośnej sprawie morderstwa w Charbielinie 25 lat więzienia za zabójstwo brata w Charbielinie. Na taką karę Sąd Okręgowy w Opolu skazał 32-letniego Arkadiusza S., który strzelając z dwóch różnych… » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 2 uczniów z COVID-19, 2 klasy na kwarantannie. Szkoła podstawowa w Szczedrzyku przeszła częściowo na zdalny tryb … 2 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczedrzyku ma koronawirusa. Chodzi o jedno dziecko z klasy czwartej i jedno z ósmej. » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 Brzeg z tytułem Samorządowego Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów oraz realizacja programów zdrowotnych w zakresie profilaktyki. To właśnie te rzeczy zdecydowały o przyznaniu… » więcej 2020-09-30, godz. 17:00 Maja uratowała swoją mamę. 10-latka zadzwoniła po pomoc 10-latka z Opola zadzwoniła do Centrum Powiadomienia Ratunkowego i zaalarmowała o złym stanie zdrowia swojej mamy. » więcej 2020-09-30, godz. 15:36 Zderzenie 3 aut w Tarnowie Opolskim. Trzy osoby odwieziono do szpitala Kierująca BMW zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z osobową skodą, po czym ta uszkodziła microcara. Tak wyglądał w skrócie przebieg wypadku… » więcej 2020-09-30, godz. 15:19 Opole zyskało sześć nowych miejsc przyjaznych seniorom i osobom niepełnosprawnym Sześć kolejnych instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i firm usługowych w Opolu otrzymało certyfikaty przyznawane w ramach III edycji konkursu… » więcej 2020-09-30, godz. 15:15 W Katedrze Opolskiej wprowadzono udogodnienia dla osób niedosłyszących i niedowidzących Pętlę indukcyjną zamontowano w opolskiej katedrze. To jedno z udogodnień przygotowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych, w tym przypadku niedosłyszących… » więcej 2020-09-30, godz. 14:00 Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Leśnicy. "Funkcjonujemy normalnie w reżimie sanitarnym" Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Leśnicy. Pracownicy placówki, którzy mieli kontakt z chorym czekają… » więcej 2020-09-30, godz. 13:30 36 nowych infekcji koronawirusem w regionie. 14 województw ma więcej zarażeń potwierdzonych minionej doby [AKTUALI… 36 nowych zarażeń koronawirusem na Opolszczyźnie potwierdziło dzisiaj (30.09) Ministerstwo Zdrowia. W codziennym komunikacie resort poinformował o 1552 zakażeniach… » więcej 2020-09-30, godz. 13:29 Ujemne wyniki nowych testów u lekarzy - nie trzeba zamykać oleskiej interny z powodu koronawirusa. Co dalej z gineko… Nie ma nowych zakażeń koronawirusem wśród lekarzy oddziału wewnętrznego szpitala w Oleśnie. Wczoraj (29.09) rano kolejny raz pobrano od nich wymazy, bo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***