Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-28, 22:00 Autor: Witold Wośtak

Kluczbork: za kilka dni ruszy poradnia onkologiczna. Będzie czynna przez trzy dni w tygodniu

Szpital Vital Medic w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Szpital Vital Medic w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Poradnia onkologiczna zostanie uruchomiona z początkiem listopada w Kluczborku. Prywatny szpital Vital Medic wygrał konkurs ogłoszony przez opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.
Poradnia będzie czynna przez trzy dni w tygodniu, a do dyspozycji pacjentów będą godziny poranne i popołudniowe. Przyjmowaniem pacjentów zajmie się dwóch lekarzy zatrudnionych też w Opolskim Centrum Onkologii - to część szerszej współpracy obu lecznic.

- W północnej części województwa nie ma poradni onkologicznej - mówi Piotr Duch, prezes Vital Medic.

- Pacjenci z podejrzeniem chorób nowotworowych bądź z rozpoznanym nowotworem będą mieć bliżej do lekarza onkologa i diagnostyki koniecznej do monitorowania procesu leczenia. Przede wszystkim jednak pierwszorazowi pacjenci, którzy są kierowani do poradni onkologicznej z podejrzeniem, szybciej i sprawniej uzyskają pomoc.

Szpital Vital Medic dysponuje odpowiednim zapleczem sprzętowym.

- Niespecjalnie musieliśmy inwestować, ponieważ posiadamy w szpitalu wszystko, co jest potrzebne do tej działalności. Mowa o rezonansie, tomografie, rentgenie oraz ultrasonografie. Jeśli chodzi natomiast o zakres pracy poradni, będzie on rozległy - do świadczeń ambulatoryjnych w ramach poradni dochodzą świadczenia skojarzone w zakresie diagnostyki chorób nowotworowych - dodaje Piotr Duch.

Przypomnijmy, dyrekcja Vital Medic oczekuje powtórnego konkursu NFZ na kontrakt dotyczący neurochirurgii. Na funkcjonowanie takiego oddziału potrzeba około 6 milionów złotych.
Piotr Duch 1
Piotr Duch 2

Wiadomości z regionu

2020-04-07, godz. 09:30 Przebadano personel szpitala w Nysie pod kątem koronawirusa. Wszyscy są zdrowi Personel nyskiego szpitala jest zdrowy. Jak poinformował dyrektor lecznicy Norbert Krajczy na profilu społecznościowym, dziś (07.04) otrzymał wyniki badań 76 pracowników… » więcej 2020-04-07, godz. 09:00 Jeśli nie sukienki, to może maseczki? Zakłady krawieckie nie poddają się i zmieniają profil usług Przedsiębiorcy biorą sprawy w swoje ręce. W sytuacji spadku zamówień z powodu pandemii koronawirusa, wiele małych firm musiało podjąć decyzję o zawieszeniu, a… » więcej 2020-04-07, godz. 07:30 Budżet Opola w ciągu dwóch miesięcy z powodu koronawirusa może stracić 50 mln złotych Od początku marca w związku z pandemią koronawirusa do kasy miejskiej w Opolu nie wpłynęło około 20 milionów złotych z tytułu lokalnych podatków i opłat. To wstępne… » więcej 2020-04-06, godz. 21:30 Akcja "Nie pozwolę ci się zamknąć". Klienci kupują od firm usługi, z których skorzystają po pandemii Pod hasłem 'Nie pozwolę ci się zamknąć' Krajowa Izba Gospodarcza zainicjowała akcję, która ma pomóc firmom usługowym. Kampania jest oparta o działania solidarnościowe… » więcej 2020-04-06, godz. 20:50 Kolejne wsparcie od starostwa opolskiego dla szpitali Maseczki, płyny dezynfekujące i przyłbice. Starostwo opolskie przekazało kolejne wsparcie do szpitali. » więcej 2020-04-06, godz. 20:37 Raport dnia: 87-letnia kobieta drugą ofiarą koronawirusa w regionie. Mamy na Opolszczyźnie 7 nowych potwierdzonych zak… 311 nowych osób zakażonych koronawirusem odnotowano w poniedziałek (06.04) w kraju. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w naszym regionie siedem nowych przypadków… » więcej 2020-04-06, godz. 20:15 Pijany próbował prowadzić samochód w centrum Krapkowic Osobówka jadąca zygzakiem jedną z ulic w Krapkowicach wydała się policjantom bardzo podejrzana. Kierowca samochodu był nietrzeźwy. Za kierowanie pod wpływem odpowie… » więcej 2020-04-06, godz. 19:45 Nie okłamujcie medyków! Zakażenia koronawirusem lekarza i ratowników w Kędzierzynie-Koźlu można było uniknąć Do zakażenia medyków ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu doszło, ponieważ pacjentka zataiła przed nimi, że jej mąż, który wrócił z zagranicy ma objawy chorobowe… » więcej 2020-04-06, godz. 18:11 Śluza stanęła przed wejściem do nyskiego szpitala. Lecznica uruchamia też pododdział "gorączkowy" Od dziś (06.04) przed wejściem do nyskiego szpitala stoi namiot-śluza, gdzie każda wchodząca na teren lecznicy osoba musi przejść obowiązkowy pomiar temperatu… » więcej 2020-04-06, godz. 18:05 Druga ofiara koronawirusa na Opolszczyźnie. W regionie już ponad setka zakażonych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 212 nowych osobach zakażonych koronawirusem. Jeden przypadek dotyczy województwa opolskiego. Ministerstwo poinformowało również… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »