Radio Opole » Gospodarka
2019-10-29, 06:00 Autor: Witold Wośtak

Ponad 2 miliony złotych kosztowała przebudowa dwóch kluczborskich ulic. "Czekały na remont przez kilkadziesiąt lat"

Ulica Powstańców Śląskich w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Ulica Powstańców Śląskich w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Ulica Powstańców Śląskich w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Ulica Powstańców Śląskich w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Zakończyła się gruntowna przebudowa ulicy Powstańców Śląskich i Różanej w Kluczborku.
Wczesną wiosną magistrat zorganizował przetarg w tej sprawie, a wykonawca rozpoczął prace na przełomie czerwca i lipca. Teraz trwają odbiory techniczne. Modernizacja kosztowała przeszło 2 miliony złotych. Połowę pieniędzy zapewniła dotacja w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, a po resztę pieniędzy magistrat sięgnął do własnej kasy.

- Zostały wykonane zarówno odwodnienia drogi, jak i chodniki. Poza tym potrzebna była budowa nowej drogi wraz z podbudową - na dużej części ulicy Powstańców Śląskich były jeszcze płyty betonowe. Nie licząc budowy chodnika wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich, te drogi nie były remontowane od kilkudziesięciu lat - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka.

Dodajmy, wyremontowane ulice mają łączną długość ponad 700 metrów.
Jarosław Kielar

Gospodarka

2020-05-24, godz. 08:30 Oszczędzą blisko pół miliona. Niemodlin rozstrzygnął przetarg na dwie drogi transportu rolnego Wyremontują dwie drogi, a dodatkowo zaoszczędzą. Gmina Niemodlin zrealizuje dwie inwestycje w Rogach, gdzie odnowione zostaną dwie trasy transportu rolnego. » więcej 2020-05-23, godz. 19:00 W Ozimku plan na przebudowę ciepłowni i zmianę paliwa na gaz Ma być taniej i bardziej ekologicznie. Ozimek chce postawić na gaz. Gmina rozważa zmianę sposobu ogrzewania miasta z węglowego i koksowego na gazowe. W związku… » więcej 2020-05-23, godz. 13:30 Szósta transza postojowego wypłacona przez ZUS. Przelano blisko 4 miliony złotych Ponad 3 miliony 800 tysięcy złotych - opolski ZUS przesyła kolejne pieniądze w ramach postojowego dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą bądź… » więcej 2020-05-23, godz. 11:00 Jak zabezpieczyć finanse firmy przed drugą falą epidemii? Radzi ekspert z WSB w Opolu Jak ustrzec się kłopotów gospodarczych podczas ewentualnej drugiej fali epidemii koronawirusa? Pomocą dla mikroprzedsiębiorców może być ubezpieczenie dochodu. » więcej 2020-05-23, godz. 09:00 Wystarczyło zmienić projekt. Nie będzie wielkiej wycinki drzew w Kotorzu Małym Miało zostać wyciętych 200 drzew, skończy się na góra 30. Turawa wyłoniła nowego projektanta ścieżki pieszo-rowerowej. Ten od nowa przygotował dokumentację dotyczącą… » więcej 2020-05-22, godz. 13:30 Powiat brzeski dostanie dofinansowanie na remont mostu w Lewinie Brzeskim. Prace potrwają do przyszłego roku Most w Lewinie Brzeskim jednak doczeka się przebudowy. Wnioskowi o dofinansowanie udało się awansować z listy rezerwowej na główną, przez co możliwe będzie wsparcie… » więcej 2020-05-22, godz. 09:56 PKS Głubczyce jak LOT. Obniżka wynagrodzeń jest, ale nie doszło do zwolnień Z opóźnionymi opłatami, obniżkami wynagrodzeń, ale bez zwolnień. PKS Głubczyce walczy o przetrwanie. W związku z pandemią koronawirusa w poprzednim miesiącu obroty… » więcej 2020-05-22, godz. 08:30 Na razie pierwszeństwo mają drogi. Budowa PSZOK-u w Dąbrowie w późniejszym terminie Dąbrowa wstrzymuje procedury związane z przygotowaniem budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Władze gminy decyzję argumentują tym, że na razie… » więcej 2020-05-21, godz. 15:38 Będą dotacje na bieżącą działalność kół gospodyń wiejskich. Do wzięcia od trzech do pięciu tysięcy złotych Koła gospodyń wiejskich będą mogły zabiegać o finansowe wsparcie działalności w wysokości od trzech do pięciu tysięcy złotych. » więcej 2020-05-21, godz. 13:28 W tym roku korzystniejsze zasady przyznawania emerytur w czerwcu 'Czerwcowi' emeryci będą mogli z pozytywnym nastawieniem czekać na wysokość wyliczonego świadczenia. W porównaniu do lat ubiegłych, zasady przyznawania emerytur… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »