Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

Prof. Izdebski gościem cyklu "Opolskie Kolokwia Epistemologiczne" na Uniwersytecie Opolskim

VI seminarium naukowe w ramach cyklu "Opolskie Kolokwia Epistemologiczne" [fot. mat. UO]
VI seminarium naukowe w ramach cyklu "Opolskie Kolokwia Epistemologiczne" [fot. mat. UO]
Polacy są coraz mniej aktywni seksualnie w porównaniu do 1997 roku i mają bardzo duży problem ze zmęczeniem i stresem - tak wynika z badań przeprowadzonych przez polskiego seksuologa, pedagoga, badacza i nauczyciela akademickiego prof. Zbigniewa Izdebskiego. Naukowiec wygłosił wykład poświęcony przemianom obyczajowości Polaków w kontekście społeczno-kulturowym w ramach cyklicznego seminarium naukowego "Opolskie Kolokwia Epistemologiczne" na Uniwersytecie Opolskim.
- Internet bardzo mocno wszedł w nasze życie seksualne. To znaczy, że często w internecie szukamy czegoś, czego nie mamy zaspokojonego - mówi prof. Izdebski. - W internecie nie tylko funkcjonują osoby, które są singlami, ale często funkcjonują osoby, które są w związku i nie zawsze szukają tylko partnera do seksu, chociaż bardzo często tak. Ale często szukamy kogoś nawet w internecie po to, żeby móc się komuś wygadać, żeby znaleźć jakąś bratnią duszę. To jest smutne, że często w relacjach w związku nie mamy poczucia, że osoba, z którą żyjemy to jest nasza bratnia dusza.

- Opolskie Kolokwia Epistemologiczne to spotkania reprezentantów opolskiego środowiska nauk społecznych z wybitnymi badaczami z Polski - mówi prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, dyrektor instytutu nauk pedagogicznych na Uniwersytecie Opolskim. - Chodzi o wymianę doświadczeń, o to, żeby się wzajemnie od siebie uczyć, żeby się nie dzielić na dydaktyków i naukowców, dlatego że uniwersytet stoi jednością pracy ze studentem i pracy naukowej. I tę jedność chcieliśmy tutaj podkreślić.

Kolejny wykład tym razem z udziałem prof. Inetta Nowosad z Uniwersytetu Zielonogórskiego o kulturze szkoły odbędzie się 13 listopada.
prof. Zbigniew Izdebski
prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »