Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 21:00 Autor: Katarzyna Doros

Prof. Izdebski gościem cyklu "Opolskie Kolokwia Epistemologiczne" na Uniwersytecie Opolskim

VI seminarium naukowe w ramach cyklu "Opolskie Kolokwia Epistemologiczne" [fot. mat. UO]
VI seminarium naukowe w ramach cyklu "Opolskie Kolokwia Epistemologiczne" [fot. mat. UO]
Polacy są coraz mniej aktywni seksualnie w porównaniu do 1997 roku i mają bardzo duży problem ze zmęczeniem i stresem - tak wynika z badań przeprowadzonych przez polskiego seksuologa, pedagoga, badacza i nauczyciela akademickiego prof. Zbigniewa Izdebskiego. Naukowiec wygłosił wykład poświęcony przemianom obyczajowości Polaków w kontekście społeczno-kulturowym w ramach cyklicznego seminarium naukowego "Opolskie Kolokwia Epistemologiczne" na Uniwersytecie Opolskim.
- Internet bardzo mocno wszedł w nasze życie seksualne. To znaczy, że często w internecie szukamy czegoś, czego nie mamy zaspokojonego - mówi prof. Izdebski. - W internecie nie tylko funkcjonują osoby, które są singlami, ale często funkcjonują osoby, które są w związku i nie zawsze szukają tylko partnera do seksu, chociaż bardzo często tak. Ale często szukamy kogoś nawet w internecie po to, żeby móc się komuś wygadać, żeby znaleźć jakąś bratnią duszę. To jest smutne, że często w relacjach w związku nie mamy poczucia, że osoba, z którą żyjemy to jest nasza bratnia dusza.

- Opolskie Kolokwia Epistemologiczne to spotkania reprezentantów opolskiego środowiska nauk społecznych z wybitnymi badaczami z Polski - mówi prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, dyrektor instytutu nauk pedagogicznych na Uniwersytecie Opolskim. - Chodzi o wymianę doświadczeń, o to, żeby się wzajemnie od siebie uczyć, żeby się nie dzielić na dydaktyków i naukowców, dlatego że uniwersytet stoi jednością pracy ze studentem i pracy naukowej. I tę jedność chcieliśmy tutaj podkreślić.

Kolejny wykład tym razem z udziałem prof. Inetta Nowosad z Uniwersytetu Zielonogórskiego o kulturze szkoły odbędzie się 13 listopada.
prof. Zbigniew Izdebski
prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz

Wiadomości z regionu

2020-10-26, godz. 18:29 Ogólnopolski Strajk Kobiet sparaliżował ulice Opola. "Walczymy o prawo do wyboru" Ponad tysiąc mieszkańców Opola, głównie młodych ludzi, wyszło na ulice zamanifestować swój sprzeciw przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Placówki oświatowe w Głubczycach przygotowane na zdalne nauczanie Gmina Głubczyce przygotowana do zmian w szkolnictwie. W związku z przejściem całego kraju do czerwonej strefy epidemicznej od dzisiaj (26.10) obowiązują… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Żołnierze WOT w punktach poboru wymazów w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. Mają odciążyć personel medyczny Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od dziś (26.10) pomagają w punkcie pobierania wymazów do testów na obecność koronawirusa przy szpitalu powiatowym… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Inwentaryzacja tras rowerowych w regionie. Rusza program "Opolskie na rowery" Spójna sieć, jednakowo oznaczone trasy rowerowe z przystosowaną infrastrukturą. Początkiem do realizacji marzeń miłośników jednośladów ma być program… » więcej 2020-10-26, godz. 16:00 Szpital w Namysłowie odwoła się od decyzji wojewody. Placówka chce znów pracować w normalnym trybie Szpital w Namysłowie zwróci się do wojewody z wnioskiem o zmianę decyzji związanej z leczeniem w placówce chorych na koronawirusa. Powodem jest niewystarczająca… » więcej 2020-10-26, godz. 16:00 SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wstrzymał przyjęcia na dermatologię i neurologię. Koronawirus także w jednej z para… SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wstrzymał przyjęcia na oddziałach dermatologii i neurologii po tym, jak stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem na oddziale… » więcej 2020-10-26, godz. 15:15 Środowiska narodowe chcą bronić kościołów i atakują LGBT. Lewica odpowiada: To świadczy o braku poczucia rzecz… Kilkadziesiąt osób z Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przez całą niedzielę (25.10) zabezpieczało opolskie kościoły przed potencjalnymi aktami… » więcej 2020-10-26, godz. 14:45 Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada blokady miast. Początek godzina 16:00 Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada kolejne protesty w kraju i na ulicach regionu. Osoby, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws… » więcej 2020-10-26, godz. 14:45 "W przestrzeni publicznej nie ma miejsca na manipulacje". Violetta Porowska komentuje wyrok w procesie TVP kontra Witold… 'To jest wyrok, który demaskuje sposób działania Koalicji Obywatelskiej i jej polityków'. Takimi słowami poseł Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska… » więcej 2020-10-26, godz. 14:40 Brzescy seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Dawek może być jednak mniej, niż… Brzeg po raz kolejny zaszczepi seniorów przeciwko grypie. Miasto szuka dostawcy kolejnej partii szczepionek, które bezpłatnie trafią do osób po 65. roku … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***