Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-30, 13:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Opole: zostań asystentem osoby niepełnosprawnej

Biuro Osób Niepełnosprawnych[fot.facebook.com/bon.uoopole]
Biuro Osób Niepełnosprawnych[fot.facebook.com/bon.uoopole]
Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie [fot. Maciej Kochański]
Nowoczesny i energooszczędny. "Niechcic" już po remoncie [fot. Maciej Kochański]
Uniwersytet Opolski poszukuje studentów, którzy chcą zostać opiekunem osób niepełnosprawnych. Można się zgłaszać do 10 października.
Do 10 października studenci niepełnosprawni Uniwersytetu Opolskiego mogą składać wniosek o przyznanie im asystenta, który ma im pomóc w życiu codziennym i uczelnianym.

- Asystentem może zostać każdy student Uniwersytetu Opolskiego, który będzie pomagał niepełnosprawnej osobie przy przemieszczaniu się między zajęciami, a także przy obowiązkach codziennych - mówi Monika Twardawski z biura osób niepełnosprawnych UO. - To jest płatna pomoc. Studenci, którzy się zgłoszą, podpisują umowę zlecenie i dostają za to wynagrodzenie. Jest to świetna sprawa, dla osób, które szukają czegoś oprócz studiowania.

W tym roku biuro postanowiło zwiększyć nabór na asystentów, aby na jedną osobę niepełnosprawną przypadał więcej niż jeden pomocnik.

- Wszystko zależne jest od potrzeb osoby z niepełnosprawnościami. Od tego roku osoba niepełnosprawna może mieć dwóch lub więcej asystentów, w zależności od jej sytuacji - mówi Monika Twardawski z biura osób niepełnosprawnych UO.

Wnioski można składać w biurze osób niepełnosprawnych w Domu Studenta Niechcic w pokoju numer 10, a wszelkie informacje są dostępne pod numerem telefonu: 77 452 70 28.
Monika Twardowski
Monika Twardowski

Wiadomości z regionu

2020-02-24, godz. 20:45 3 "nowe" place zabaw w Opolu. Gdzie? Wybiorą mieszkańcy W tym roku opolski ratusz planuje budowę trzech kolejnych placów zabaw. W ogłoszonych przez miasto konsultacjach mieszkańcy mogą wybrać trzy z pięciu zaproponowanych… » więcej 2020-02-24, godz. 19:50 Reksio, Olaf i Kubuś Puchatek w USK. Bohaterowie bajek umilą pobyt na oddziale chirurgii dziecięcej Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu we współpracy ze Stowarzyszeniem Opolska Pozytywka odnowili dwie sale oddziału chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim… » więcej 2020-02-24, godz. 18:31 Miał kupić narkotyki w Czechach, przewieźć je do Polski i rozprowadzać. Dealer i nabywcy stanęli przed Sądem Okręgowym Ruszyła rozprawa dotycząca wewnątrzwspólnotowego nabycia substancji psychotropowych oraz udzielania i posiadania narkotyków. Przed Sądem Okręgowym w Opolu odpowiada… » więcej 2020-02-24, godz. 18:00 Silny wiatr zostanie z nami do wtorku. Bilans ostatniej doby to ponad 260 interwencji Uszkodzone budynki i samochody, zerwane linie telekomunikacyjne i energetyczne oraz powalone drzewa. Przez Opolszczyznę ponownie przeszedł front z bardzo silnym… » więcej 2020-02-24, godz. 17:45 Szybkim działaniem policjanci z Głogówka zapobiegli tragedii Samobójstwo 39-latka udaremnili policjanci z Głogówka. Dyżurny tamtejszego komisariatu otrzymał informację z centrum powiadamiania ratunkowego o mężczyźnie, który… » więcej 2020-02-24, godz. 17:15 Mamy grypę ptaków, ale przed ASF się bronimy Pojawił się wirus grypy ptaków, ale opolskie jest wolne od wirusa ASF. To informacje podane na spotkaniu wojewody z organizacjami i instytucjami rolniczymi w regionie… » więcej 2020-02-24, godz. 16:35 Licznik przekręcony o 60 tysięcy. Kierowca wpadł w czasie rutynowej kontroli Kolejny samochód z cofniętym licznikiem wykryli w czasie rutynowej kontroli policjanci z Krapkowic. Tym razem był to volkswagen. Zatrzymany do kontroli na drodze… » więcej 2020-02-24, godz. 16:19 Silny wiatr i porywisty deszcz, to przyczyny serii wypadków na drogach powiatu namysłowskiego Wichura dała się we znaki także kierowcom. Tylko na terenie powiatu namysłowskiego doszło do trzech kolizji, których powodem był silnie wiejący wiatr. » więcej 2020-02-24, godz. 15:45 Najmłodsi mieli spokojny wypoczynek. Policja i sanepid podsumowują ferie - To były bardzo spokojne i bezpieczne ferie zimowe - oceniają opolskie służby, które sprawdzały miejsca wypoczynku dzieci oraz przewoźników, którzy dowozili uczniów… » więcej 2020-02-24, godz. 15:15 W Leśnicy nie będzie gminnego żłobka, ale może powstać prywatny Budowa gminnego żłobka w Leśnicy jest zbyt droga. Żeby zapewnić opiekę najmłodszym, gmina wspiera prywatnego przedsiębiorcę, który chce otworzyć taką placówkę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »