Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 10:00 Autor: Daniel Klimczak

Najpóźniej przed świętami będzie można znów przejechać przez nyskie śródmieście. To jednak nie koniec utrudnień w centrum miasta

Prace na ulicy Wrocławskiej w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Prace na ulicy Wrocławskiej w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Prace na ulicy Wrocławskiej w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Prace na ulicy Wrocławskiej w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Najpóźniej przed Bożym Narodzeniem, centrum Nysy zostanie ponownie otwarte dla ruchu.
Wykonawca remontu śródmieścia zapowiada, że prace na ulicach Celnej i Wrocławskiej potrwają maksymalnie do końca przyszłego miesiąca, jednak jak mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, po tym czasie ruch nie zostanie od razu wznowiony, gdyż inwestycję czeka jeszcze kontrola jakości ze strony miejskich urzędników. Otwarcie dla samochodów ważnych miejskich ulic nie będzie jednak oznaczać końca utrudnień w centrum.

- Wykonawca deklaruje, że do końca listopada całe centrum będzie już, zgodnie z harmonogramem, skończone. Do końca listopada już powinny być odbiory, czyli najpóźniej przed świętami już będzie tam normalny ruch. Kolejowa to jest ostatni etap. Jeżeli nie będzie ostrej zimy to pewnie w grudniu ekipa będzie mogła tam wejść, natomiast zakładamy, że może być problem z temperaturą. Jeżeli będzie problem, to wówczas mówimy dopiero o okresie wiosennym - zapowiada.

Burmistrz przyznaje, że w ostatnim czasie tempo prac nieco zwolniło, na co wpływ miała awaria sieci kanalizacyjnej w Warszawie.

- Wykonawca miał wiele prac, związanych między innymi z usuwaniem awarii w Warszawie, bo został tam wezwany przez nasz rząd do tego, żeby pomóc wesprzeć tego typu inwestycje, które zmierzają do bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy i tak naprawdę całej Polski - wyjaśnia.

Jak dodaje Kordian Kolbiarz, aktualnie na budowie pracuje wzmocniona obsada, co pozwoli nadrobić opóźnienia.
Kordian Kolbiarz
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 21:15 Opole: po raz pierwszy nagrodzono kobiety sukcesu. "One się gdzieś ukrywają, ale my te perełki wyciągniemy" Po raz pierwszy w stolicy naszego regionu rozdano statuetki Opolskim Kobietom Sukcesu. Podczas gali wręczone zostały nagrody w czterech kategoriach: biznes w skali… » więcej 2020-02-22, godz. 20:46 "Pomagamy rodzinom przez cały rok". Szlachetna Paczka podsumowuje XIX edycję na Opolszczyźnie Do 388 rodzin w tym roku dotarła pomoc ze strony opolskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Wsparcie otrzymały osoby starsze, samotne i samotni rodzice. Dzisiaj… » więcej 2020-02-22, godz. 20:40 Tryton Nyski przyznany po raz 22. W tym roku nagroda trafiła do Mariusza Drożdżala Mariusz Drożdżal został laureatem tegorocznej, 22. edycji Trytona Nyskiego. Dyrygent chóru Hosanna i wykładowca miejscowej PWSZ zwyciężył w głosowaniu jurorów… » więcej 2020-02-22, godz. 19:58 Potrącenie pieszego w Prudniku. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Opolu Do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy doszło po godz. 19 na przejściu dla pieszych na ul. Skowrońskiego w Prudniku. » więcej 2020-02-22, godz. 18:20 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 18:15 Opolscy "terytorialsi" złożyli przysięgę. "Jesteśmy dumni, że daliśmy radę pokonać nasze słabości" 60 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (22.02) po raz pierwszy na Opolszczyźnie przysięgę wojskową. Uroczystość zorganizowana na dziedzińcu Zamku… » więcej 2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »