Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 10:00 Autor: Daniel Klimczak

Najpóźniej przed świętami będzie można znów przejechać przez nyskie śródmieście. To jednak nie koniec utrudnień w centrum miasta

Prace na ulicy Wrocławskiej w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Prace na ulicy Wrocławskiej w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Prace na ulicy Wrocławskiej w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Prace na ulicy Wrocławskiej w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Najpóźniej przed Bożym Narodzeniem, centrum Nysy zostanie ponownie otwarte dla ruchu.
Wykonawca remontu śródmieścia zapowiada, że prace na ulicach Celnej i Wrocławskiej potrwają maksymalnie do końca przyszłego miesiąca, jednak jak mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, po tym czasie ruch nie zostanie od razu wznowiony, gdyż inwestycję czeka jeszcze kontrola jakości ze strony miejskich urzędników. Otwarcie dla samochodów ważnych miejskich ulic nie będzie jednak oznaczać końca utrudnień w centrum.

- Wykonawca deklaruje, że do końca listopada całe centrum będzie już, zgodnie z harmonogramem, skończone. Do końca listopada już powinny być odbiory, czyli najpóźniej przed świętami już będzie tam normalny ruch. Kolejowa to jest ostatni etap. Jeżeli nie będzie ostrej zimy to pewnie w grudniu ekipa będzie mogła tam wejść, natomiast zakładamy, że może być problem z temperaturą. Jeżeli będzie problem, to wówczas mówimy dopiero o okresie wiosennym - zapowiada.

Burmistrz przyznaje, że w ostatnim czasie tempo prac nieco zwolniło, na co wpływ miała awaria sieci kanalizacyjnej w Warszawie.

- Wykonawca miał wiele prac, związanych między innymi z usuwaniem awarii w Warszawie, bo został tam wezwany przez nasz rząd do tego, żeby pomóc wesprzeć tego typu inwestycje, które zmierzają do bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy i tak naprawdę całej Polski - wyjaśnia.

Jak dodaje Kordian Kolbiarz, aktualnie na budowie pracuje wzmocniona obsada, co pozwoli nadrobić opóźnienia.
Kordian Kolbiarz
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2020-11-25, godz. 17:15 Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. "Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych" Zakaz korzystania z telefonów komórkowych przy przechodzeniu przez jezdnię i torowisko, pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy czy niedozwolona jazda… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Drogę wskaże ci... robot. Nowatorskie rozwiązanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Zaśpiewa, zatańczy, opowie żart, ale przede wszystkim podpowie, doradzi i wskaże drogę. W holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanął nietypowy… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 21-letni mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany. Wpadł przez brak maseczki w przestrzeni publicznej Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ nie… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Posłowie Lewicy w KWP w Opolu. Żądają wyjaśnień w sprawie traktowania nyskich funkcjonariuszy Posłowie Lewicy rozpoczęli interwencję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu w sprawie domniemanego mobbingu w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Według… » więcej 2020-11-25, godz. 15:30 Obcował płciowo z psem? Oskarżony twierdzi, że nie. Przed sądem w Opolu ruszył proces Według prokuratury, 36-letni mieszkaniec Opola Jarosław G. ze szczególnym okrucieństwem znęcał się na swoim psem i obcował z nim płciowo. Dzisiaj (25.11)… » więcej 2020-11-25, godz. 15:30 Odbił się od wysepki i jechał wężykiem, bo miał 2,5 promila. Na szczęście zareagowali inni kierowcy Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy w Oleśnie. Doszło do niego poniedziałkowej (23.11) nocy. Okazało się, że młody mężczyzna miał w… » więcej 2020-11-25, godz. 14:15 15 tysięcy opolskich nauczycieli otrzyma laptopy do prowadzenia lekcji on-line 28 mln złotych na zakup laptopów dla wszystkich nauczycieli w regionu. To unijna pomoc dla kilkunastu tysięcy pedagogów, którzy z powodu pandemii prowadzą… » więcej 2020-11-25, godz. 14:00 Duży wzrost zakażeń w powiecie głubczyckim. Wszystko przez ognisko wykryte w Domu Pomocy Społecznej 250 pensjonariuszy i 64 pracowników Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez starostwo jest zakażonych koronawirusem. To jedna z większych tego typu placówek… » więcej 2020-11-25, godz. 13:00 Policjanci pomogli seniorce wydostać się z zawalonego budynku Brzescy policjanci jako pierwsi dotarli do Łukowic Brzeskich, gdzie dziś (25.11) rano doszło do eksplozji gazu. To właśnie starsi posterunkowi Robert Biliński… » więcej 2020-11-25, godz. 13:00 Na opolskich chodnikach i jezdniach widać już pierwsze oznaki zimy Zima coraz bliżej. Potwierdzają to pierwsze przymrozki. Dziś rano (25.11) temperatura w regionie była poniżej zera. W niektórych miejscach - na chodnikach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***