Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-14, 16:30 Autor: Daniel Klimczak

Rozpoczął się remont nyskiego śródmieścia. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Rozpoczęła się przebudowa nyskiego śródmieścia [fot. Daniel Klimczak]
Rozpoczęła się przebudowa nyskiego śródmieścia [fot. Daniel Klimczak]
Rozpoczęła się przebudowa nyskiego śródmieścia [fot. Daniel Klimczak]
Rozpoczęła się przebudowa nyskiego śródmieścia [fot. Daniel Klimczak]
Rozpoczęła się przebudowa nyskiego śródmieścia [fot. Daniel Klimczak]
Rozpoczęła się przebudowa nyskiego śródmieścia [fot. Daniel Klimczak]
Od wczoraj (13.03) mieszkańcy Nysy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w centrum miasta. W związku z rozpoczętą przebudową śródmieścia, dla ruchu zamknięta została ulica Wrocławska. To nie koniec zmian, z którymi w najbliższym czasie muszą liczyć się kierowcy.
Od poniedziałku, z ruchu wyłączona zostanie także ulica Celna, a w przyszłości także Kolejowa. Zdaniem burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza, zakres zaplanowanych prac jest ogromny.

- Nowa nawierzchnia na odcinku ulicy Wrocławskiej, Rynku i Celnej, czyli blisko kilometr. Nawierzchnia z kostki granitowej, ciętej. Nie kostka brukowa, która jest pod asfaltem, dlatego że kostka brukowa jest kostką, po której jazda powoduje duży hałas. Będą ładne chodniki, będą elementy zieleni miejskiej, będzie architektura miejska - zapowiada.

Na remontowanych ulicach wprowadzony zostanie buspas oraz system inteligentnego zarządzania ruchem, który podpowie między innymi, gdzie szukać wolnych miejsc parkingowych. W celu zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia powietrza, miasto kupi także dwa elektryczne autobusy, które bezpłatnie będą wozić pasażerów po centrum czy w okolice punktów handlowych.

Dodajmy, że prace mają zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:45 Młodzi ludzie z Nysy poznali tajniki pracy sądu Nyski sąd otworzył swoje drzwi dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego dnia edukacji prawnej. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda praca te ... » więcej 2019-03-25, godz. 16:00 Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecni ... » więcej 2019-03-25, godz. 15:15 Brzescy funkcjonariusze kontrolowali prędkość. Odnotowano 30 wykroczeń Blisko 100 skontrolowanych pojazdów i 30 wykroczeń - to efekt działań brzeskiej policji podczas akcji prowadzonej w ubiegły piątek w ramach 'Kaskadowego pomia ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:01 Trwają prace nad Strategią Rozwoju Opolszczyzny do 2030 roku. Swoją wizję ma także Marcin Ociepa - Jesteśmy na etapie opracowywania diagnozy - powiedział w 'Poglądach i osądach' wicemarszałek Szymon Ogłaza z Platformy Obywatelskiej pytany o prace nad Stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »