Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-01, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Remont nyskiego śródmieścia rozpocznie się od Celnej i będzie prowadzony etapami. "Chcemy uniknąć paraliżu miasta"

Tak ma wyglądać nyskie śródmieście [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać nyskie śródmieście [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać nyskie śródmieście [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać nyskie śródmieście [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać nyskie śródmieście [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać nyskie śródmieście [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać nyskie śródmieście [fot. UM Nysa]
Tak ma wyglądać nyskie śródmieście [fot. UM Nysa]
Remont nyskiego śródmieścia będzie prowadzony etapami - tak, by był on jak najmniej uciążliwy. Prace mają rozpocząć się lada dzień, a robotników w pierwszej kolejności zobaczymy na ulicy Celnej.
Dopiero po zakończeniu pierwszego odcinka wykonawca będzie stopniowo przenosił się w kierunku dworca. Zdaniem władz, takie rozwiązanie pozwoli zminimalizować utrudnienia spowodowane nagromadzeniem inwestycji w centrum miasta.

- Na Piastowskiej wciąż jeszcze jest remont - budowa parkingu podziemnego. Firma chce zacząć od ulicy Celnej, poprzez Rynek, Wrocławską i Kolejową na końcu, dlatego, że obok Kolejowej obecnie trwa budowa galerii handlowej. Gdy budynek galerii już będzie piął się w górę, wówczas ruszy przebudowa ulicy Kolejowej - zapowiada burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Oprócz samej przebudowy ulic czy chodników, projekt zakłada także między innymi montaż nowoczesnej informacji pasażerskiej oraz zakup dwóch elektrycznych autobusów, które będą za darmo wozić pasażerów pomiędzy centrum miasta a ulicą Piłsudskiego.

Przebudowa śródmieścia oraz dworca kolejowego kosztować będzie łącznie ponad 35 milionów złotych, z czego co najmniej 19,6 miliona pochodzić będzie z funduszy zewnętrznych.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2020-02-23, godz. 21:03 Silny, porywisty wiatr przechodzi przez północne tereny województwa opolskiego [AKTUALIZACJA] Na Opolszczyźnie zaczęło mocno wiać. Opolscy strażacy wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy na interwencje w północnych powiatach województwa: namysłowskim i kluc… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Pracujący emeryci i renciści muszą powiadomić ZUS o dodatkowych dochodach. Mają czas do 2 marca 16 tysięcy seniorów na Opolszczyźnie dorabia na emeryturze bądź rencie. To prawie 12% wszystkich osób pobierających świadczenia w naszym regionie. Pracujący na… » więcej 2020-02-23, godz. 19:15 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-23, godz. 19:10 Powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie opolskim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla terenu całego województwa opolskiego. Dzisiaj (23.02) od godz. 16:00 do jutra (24.02) do godz. 06:00… » więcej 2020-02-23, godz. 19:00 Dzielą się miłością do dzieci, którym tworzą dom. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu opolskiego Rodziny zastępcze z powiatu opolskiego spotkały się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wspólne oglądanie spektaklu 'Wielkie mi coś' było okazją do integracji i… » więcej 2020-02-23, godz. 18:00 Pożar domu w Głębinowie. Mieszkańcy zdążyli się ewakuować 6 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza w domu wielorodzinnym w Głębinowie w powiecie nyskim. Pięcioro mieszkańców domu, czworo… » więcej 2020-02-23, godz. 17:00 Władze Kluczborka zapraszają mieszkańców na spotkanie dotyczące przyszłości miasta Spotkanie podsumowujące i zapowiadające dla mieszkańców organizuje Urząd Miejski w Kluczborku. » więcej 2020-02-23, godz. 16:30 Jazda pod wpływem alkoholu i zabrane dowody rejestracyjne. Policja wstępnie podsumowała ferie w powiecie opolskim Ponad 1000 kontroli drogowych, 8 kierowców jadących na podwójnym gazie i 86 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Komenda Miejska Policji w Opolu wstępnie podsumowała… » więcej 2020-02-23, godz. 16:15 W Opolu uczczono 97. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech Salwą honorową i złożeniem kwiatów przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w Opolu Rodłacy uczcili 97. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków… » więcej 2020-02-23, godz. 14:30 "Zajmę się problemami Polaków, a nie wojną polsko-polską". Władysław Kosiniak-Kamysz z kampanią prezydencką w Opolu - Zakończyć wojnę polsko-polską dwóch największych partii, zmienić ordynację wyborczą i zająć się sprawami ważnymi dla Polaków - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »