Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-08, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Ponad 3,5 tysiąca studentów zainaugurowało rok akademicki w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu

inauguracja roku akademickiego WSB [fot. WSB]
inauguracja roku akademickiego WSB [fot. WSB]
inauguracja roku akademickiego WSB [fot. S. Kieler]
inauguracja roku akademickiego WSB [fot. S. Kieler]
inauguracja roku akademickiego WSB [fot. S. Kieler]
inauguracja roku akademickiego WSB [fot. S. Kieler]
Ponad 1300 nowych studentów zasiliło szeregi Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Dziś (08.10) na uczelni przy ul. Kośnego uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki 2019/2020. Uczelnia kształci na siedmiu kierunkach. Nowością w tym roku są m.in. studia magisterskie z pedagogiki. Wśród pierwszorocznych prym wiedzie kryminalistyka i rachunkowość.
- To kolejny rok, kiedy osiągamy swoje cele rekrutacyjne - mówi dr Katarzyna Mizera, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. - Mamy taki sam poziom jak w zeszłym roku. Uruchomiliśmy siedem kierunków studiów pierwszego stopnia i dwa kierunki studiów drugiego stopnia oraz cały wachlarz studiów podyplomowych i naszą ogromną dumę, czyli trzecią już edycję studiów MBA, czyli najwyższego poziomu edukacji związanej z biznesem. Jako jedyna uczelnia w województwie opolskim możemy te studia prowadzić i nasi menadżerowie zarządzający wyższych szczebli nie muszą dotychczas jeździć na te studia do innych większych ośrodków.

- Zaczęłam naukę w WSB, ponieważ szukałam szkoły z moją specjalizacją, czyli z kryminalistyką i to głównie zaważyło na moim wyborze - mówi Gosia.

- Szukałem dużo informacji o różnych uczelniach. Przeczytałem, że tą każdy poleca, że są przyjemne warunki studiowania, więc postanowiłem, że zacznę się uczyć na kierunku rachunkowości i finansów - dodaje Bartosz.

W sumie w tym roku akademickim w Wyższej Szkole Bankowej studiować będzie ponad 3,5 tysiąca studentów i słuchaczy.
inauguracja roku akademickiego WSB

Wiadomości z regionu

2019-12-15, godz. 11:11 "Nie ma wygranych, czy przegranych. Liczy się właściwa komunikacja." Opolskie Centrum Profilaktyki Środowiskowej realizuje… Poszerzenie wiedzy rodziców na temat aktualnych trendów w wychowywaniu dzieci jest celem cyklu spotkań 'Skuteczne Wychowanie 2019', organizowanych przez stowarzyszenie… » więcej 2019-12-15, godz. 10:30 Włamywacze z pewnością nie będą odpoczywać w święta. Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa Przed świątecznymi wyjazdami pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu domu. Opolska policja ostrzega, że złodzieje z pewnością uaktywnią się w okresie Bożego Nar… » więcej 2019-12-15, godz. 10:07 Zderzenie dwóch aut na obwodnicy Otmuchowa. Dwie osoby zostały poszkodowane Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło około godz. 7.00 na obwodnicy Otmuchowa, to ciąg DK nr 46. W wynik wypadku dwie osoby zostały ranne, przewieziono… » więcej 2019-12-15, godz. 08:30 Był sklep - będzie OPS. Wiosną ruszają z remontem w Izbicku W tym roku gmina Izbicko kupiła pawilon, w którym przez lata działał sklep meblowy. W przyszłym ma się rozpocząć remont, żeby za dwa lata przeprowadzili się do… » więcej 2019-12-14, godz. 22:00 Uszka, ryby, prezenty. Logistycy szykują świąteczny transport dla żołnierzy na misjach Blisko dwie tony żywności oraz świąteczne ozdoby i upominki od bliskich trafią do żołnierzy, którzy tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzą na zagranicznych… » więcej 2019-12-14, godz. 19:45 Szopka Bożonarodzeniowa w Opolu-Szczepanowicach w tym roku bez zwierząt W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także… » więcej 2019-12-14, godz. 18:00 Kluczborski magistrat podsumował kolejny rok dotowania wymiany pieców. Tym razem współfinansowano 86 inwestycji 86 dotacji na wymianę starych pieców na ekologiczne udzielił w tym roku kluczborski urząd miejski. Wpłynęło co prawda 99 wniosków, ale 13 z nich nie spełniało… » więcej 2019-12-14, godz. 17:30 Dąbrowa zainwestowała w tereny zielone. Nowe oblicze zyskały parki w Niewodnikach oraz Skarbiszowie W gminie Dąbrowa zakończyły się prace związane z rewitalizacją parków. Nowe oblicze zyskały tereny w Skarbiszowie i Niewodnikach. » więcej 2019-12-14, godz. 17:00 Bierawa zaprasza na świąteczny kiermasz, żeby wspomóc pogorzelców W najbliższą niedzielę (15.12) w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie odbędzie się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowych. Dochód z kiermaszu przeznaczony… » więcej 2019-12-14, godz. 16:07 Trudne warunki jazdy. Dachowanie auta na rondzie w Opolu Dachowanie samochodu osobowego na rondzie im. Szczakiela w Opolu. To wylot ze stolicy województwa DK 94 w kierunku Strzelec Opolskich. Pojazdem podróżowała matka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »