Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Ruszył nowy rok akademicki na Politechnice Opolskiej

Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Politechnika Opolska po raz 54. zainaugurowała rok akademicki. Naukę rozpoczęło ponad 6100 studentów, z czego 442 zza granicy. Na Politechnice będą studiowali między innymi obywatele Belgii, Kenii czy Indii.
Ponad 2 tysiące studentów po raz pierwszy zasiądzie w uczelnianych ławach.

- To kolejna droga w moim życiu - mówi Michael Skrzypiec. - Nauczę się dużo wspaniałych rzeczy, które na pewno mi się przydadzą w życiu. Choć stres jest.

- Jest to dla nas bardzo stresujący dzień, bo tak naprawdę dopiero dzisiaj wchodzimy w tę edukację już tak na poważnie - dodaje Anna Sorowka. - Rozpoczną się dla nas bardzo dobre lata. Liczę na nowe znajomości.

- Czuję się bardzo dobrze. Myślę, że dobrze wybrałem, ponieważ ekonomia, to jest to co mnie interesuje - przekonuje Łukasz Maks. - Nie boję się nowych wyzwań.

Nowy rok akademicki Politechnika Opolska rozpoczyna z nowym rektorem. Jest nim prof. Marcin Lorenc, który na tym stanowisku zastąpił tragicznie zmarłego w lipcu prof. Marka Tukiendorfa.

- Przed nami sporo wyzwań, a jednym z najistotniejszych zadań jest utrzymanie dwóch kategorii na poziomie przynajmniej B+ - zaznacza prof. Lorenc. - Mamy dobrych naukowców, dobrych pracowników, zaangażowane osoby i jestem o to spokojny. Trzeba to jedynie właściwie zorganizować. To jest jeden z elementów. Drugi, to uspokojenie atmosfery, a to też się już dzieje. Udało mi się już najważniejszą rzecz ustalić, a mianowicie budżet. Jest on zbilansowany.

Największym zainteresowaniem studentów politechniki cieszyła się informatyka. Ten kierunek wybrało blisko tysiąc osób.
studenci I roku PO
prof. Marcin Lorenc

Wiadomości z regionu

2020-02-24, godz. 10:42 - Liczę na dobry wynik na Opolszczyźnie - Władysław Kosiniak-Kamysz w Radiu Opole Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Koalicji Polskiej - Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta rozpoczął kampanię wyborczą na Opolszczyźnie. O… » więcej 2020-02-24, godz. 10:31 Wichura uszkodziła dach Teatru Kochanowskiego w Opolu. "Trwa szacowanie strat" [NOWE INFORMACJE] Nocna wichura doprowadziła do uszkodzenia dachu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dokładne straty nie są jeszcze znane. » więcej 2020-02-24, godz. 10:15 Ognisko grypy ptaków na fermie kaczek w Kędzierzynie-Koźlu. Zbiera się sztab kryzysowy Główny Inspektorat Weterynaryjny poinformował o wykryciu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie Kędzierzyna-Koźla. Wirus pojawił się na fermie kacze… » więcej 2020-02-24, godz. 10:04 Remont ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Od dzisiaj zamknięcie przejazdu Od dzisiaj (24.02) do środy (26.02) jest zamknięty przejazd przez przebudowywaną ulicę Gogolińską w Strzelcach Opolskich. To przedsmak tego, co kierowców czeka… » więcej 2020-02-23, godz. 22:00 Porywisty wiatr na Opolszczyźnie. Strażacy interweniowali 240 razy [AKTUALIZACJA] To był pracowity wieczór i noc dla opolskich strażaków. Porywisty wiatr dał mocno o sobie znać w regionie. Do północy odnotowano ponad 200 interwencji. Strażacy… » więcej 2020-02-23, godz. 21:03 Silny, porywisty wiatr przechodzi przez północne tereny województwa opolskiego [AKTUALIZACJA] Na Opolszczyźnie zaczęło mocno wiać. Opolscy strażacy wyjeżdżali już kilkadziesiąt razy na interwencje w północnych powiatach województwa: namysłowskim i kluc… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Pracujący emeryci i renciści muszą powiadomić ZUS o dodatkowych dochodach. Mają czas do 2 marca 16 tysięcy seniorów na Opolszczyźnie dorabia na emeryturze bądź rencie. To prawie 12% wszystkich osób pobierających świadczenia w naszym regionie. Pracujący na… » więcej 2020-02-23, godz. 19:15 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-23, godz. 19:10 Powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w województwie opolskim IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla terenu całego województwa opolskiego. Dzisiaj (23.02) od godz. 16:00 do jutra (24.02) do godz. 06:00… » więcej 2020-02-23, godz. 19:00 Dzielą się miłością do dzieci, którym tworzą dom. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu opolskiego Rodziny zastępcze z powiatu opolskiego spotkały się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wspólne oglądanie spektaklu 'Wielkie mi coś' było okazją do integracji i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »