Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-10, 11:06 Autor: Maria Klusik

Więcej swobód dla przedsiębiorców, niższe podatki. To pomysły Konfederacji na kampanię wyborczą

Jacek Wilk [fot. Łukasz Fura]
Jacek Wilk [fot. Łukasz Fura]
- Różnimy się od Zjednoczonej Prawicy przede wszystkim tym, że jesteśmy rzeczywistą prawicą - ocenił w rozmowie "W cztery oczy" Radia Opole poseł Jacek Wilk startujący z pierwszego miejsca opolskiej listy Konfederacji do sejmu.
- Tak zwana Zjednoczona Prawica, to nie jest żadna prawica, tylko coraz bardziej wyraźna lewica. Coraz więcej socjalizmu, który zresztą od początku był, bardzo mocny w Prawie i Sprawiedliwości, ostatnio premier Mateusz Morawiecki nawet powiedział to wprost, już bez żadnych ogródek, że myśl socjalistyczna PPS - u jest cały czas żywa w Prawie i Sprawiedliwości - mówi Wilk.

Zdaniem naszego gościa kościół nadmiernie zbliżył się do obecnej władzy, w konsekwencji czego traci wiernych. Retoryka lewicowa natomiast, w konsekwencji coraz lepszego usytuowania Polaków, zmieniła optykę przekazu, ze sfery typowo socjalnej, pomocowej na obszary obyczajowe, jak chociażby LGBT.

Pytany o postulaty ekonomiczne Jacek Wilk wskazywał na konieczność wprowadzenia w życie większych swobód dla przedsiębiorców, uproszczenie i obniżenie podatków tak, by nie "krępować" inicjatywy, której Polakom nigdy nie brakowało.

- Bo przedsiębiorca jest tym twórcą bogactwa i trzeba go zostawić w spokoju. Dopóki nie popełnia przestępstw, dopóki płaci podatki, jakieś proste minimalne, to niech działa, bo on zatrudnia ludzi, on produkuje nasz produkt i tak dalej, i tak dalej. Polacy ciągle wyjeżdżają. Nie deklaracje, nie ideologia, nie hasła, nie propaganda, tylko ludzie młodzi wyjeżdżają. Po prostu przywrócenie wolności gospodarczej, radykalne uproszczenie przede wszystkim, obniżenie też podatków i to pozwoli nam na nowy skok gospodarczy. Mamy ogromny potencjał.

- Nie brakuje nam inwencji, ale jesteśmy dławieni przez kolejne regulacje, nowelizacje prawa podatkowego - uzasadniał Jacek Wilk.

Gość Radia Opole skrytykował plan podwyższenia płacy minimalnej, co w jego odczuciu poprzez znaczne zwiększenie kosztów pracy, poważnie zahamuje rozwój firm małego i średniego sektora wytwarzających 2/3 naszego PKB. Zdaniem Jacka Wilka właściciele firm albo będą musieli zakończyć działalność, albo zwolnić ludzi, albo wreszcie podwyższyć ceny.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
Jacek Wilk
Jacek Wilk

Wiadomości z regionu

2020-09-21, godz. 07:30 Opolski ZUS rusza z projektami edukacyjnymi dla młodzieży Opolski ZUS rusza z projektami edukacyjnymi dla młodzieży. Podczas dedykowanych lekcji uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych dowiedzą się podstawowych… » więcej 2020-09-21, godz. 06:00 Opolscy politycy o zachwianej konstrukcji koalicji w Zjednoczonej Prawicy Uchwalenie 'piątki dla zwierząt' podzieliło posłów Zjednoczonej Prawicy. Za nowelizacją ustawy głosowało 176 posłów klubu PiS, przeciw było 38. Przeciwko… » więcej 2020-09-20, godz. 20:00 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń w regionie. 74 zachorowania na 84 dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (20.09) 84 nowe zakażenia koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień. To dobowy rekord zachorowań w regionie od początku… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Rolnicy dziękowali za plony podczas diecezjalnych dożynek na Górze św. Anny Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się na Górze św. Anny, żeby podziękować za tegoroczne plony i modlić się o pomyślność w kolejnym sezonie. Mszy… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 17:00 Opolski Kongres Lewicy. Działacze trzech partii rozmawiali o przyszłości Polski Krajowi działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna Roberta Biedronia i Lewicy Razem rozmawiali o przyszłości Polski podczas Kongresu Programowego… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej 2020-09-20, godz. 11:15 Rowerzyści przejechali szlakiem kwietnych dywanów. Tradycja ma szansę dostać się na światową listę UNESCO Rajd rowerowy trasą kwietnych dywanów układanych w święto Bożego Ciała w powiecie strzeleckim zainaugurował starania mieszkańców o wpis tradycji na listę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***