Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-10, 11:06 Autor: Maria Klusik

Więcej swobód dla przedsiębiorców, niższe podatki. To pomysły Konfederacji na kampanię wyborczą

Jacek Wilk [fot. Łukasz Fura]
Jacek Wilk [fot. Łukasz Fura]
- Różnimy się od Zjednoczonej Prawicy przede wszystkim tym, że jesteśmy rzeczywistą prawicą - ocenił w rozmowie "W cztery oczy" Radia Opole poseł Jacek Wilk startujący z pierwszego miejsca opolskiej listy Konfederacji do sejmu.
- Tak zwana Zjednoczona Prawica, to nie jest żadna prawica, tylko coraz bardziej wyraźna lewica. Coraz więcej socjalizmu, który zresztą od początku był, bardzo mocny w Prawie i Sprawiedliwości, ostatnio premier Mateusz Morawiecki nawet powiedział to wprost, już bez żadnych ogródek, że myśl socjalistyczna PPS - u jest cały czas żywa w Prawie i Sprawiedliwości - mówi Wilk.

Zdaniem naszego gościa kościół nadmiernie zbliżył się do obecnej władzy, w konsekwencji czego traci wiernych. Retoryka lewicowa natomiast, w konsekwencji coraz lepszego usytuowania Polaków, zmieniła optykę przekazu, ze sfery typowo socjalnej, pomocowej na obszary obyczajowe, jak chociażby LGBT.

Pytany o postulaty ekonomiczne Jacek Wilk wskazywał na konieczność wprowadzenia w życie większych swobód dla przedsiębiorców, uproszczenie i obniżenie podatków tak, by nie "krępować" inicjatywy, której Polakom nigdy nie brakowało.

- Bo przedsiębiorca jest tym twórcą bogactwa i trzeba go zostawić w spokoju. Dopóki nie popełnia przestępstw, dopóki płaci podatki, jakieś proste minimalne, to niech działa, bo on zatrudnia ludzi, on produkuje nasz produkt i tak dalej, i tak dalej. Polacy ciągle wyjeżdżają. Nie deklaracje, nie ideologia, nie hasła, nie propaganda, tylko ludzie młodzi wyjeżdżają. Po prostu przywrócenie wolności gospodarczej, radykalne uproszczenie przede wszystkim, obniżenie też podatków i to pozwoli nam na nowy skok gospodarczy. Mamy ogromny potencjał.

- Nie brakuje nam inwencji, ale jesteśmy dławieni przez kolejne regulacje, nowelizacje prawa podatkowego - uzasadniał Jacek Wilk.

Gość Radia Opole skrytykował plan podwyższenia płacy minimalnej, co w jego odczuciu poprzez znaczne zwiększenie kosztów pracy, poważnie zahamuje rozwój firm małego i średniego sektora wytwarzających 2/3 naszego PKB. Zdaniem Jacka Wilka właściciele firm albo będą musieli zakończyć działalność, albo zwolnić ludzi, albo wreszcie podwyższyć ceny.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
Jacek Wilk
Jacek Wilk

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 08:57 Z pieniędzy gminy dofinansują patrole policji 5 tysięcy złotych przeznaczyły władze gminy Lubsza na dodatkowe patrole policji. Porozumienie w tej sprawie podpisał Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »