Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-03, 16:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Konfederacja Wolność i Niepodległość zaczyna wyborczą kampanię na Opolszczyźnie

Konferencja Konfederacji Wolność i Niepodległość [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja Konfederacji Wolność i Niepodległość [fot. Mariusz Chałupnik]
Rodzina, podatki, ustrój - to trzy fundamenty programowe Konfederacji Wolność i Niepodległość. Przedstawiciele tej partii przedstawili w Opolu zarejestrowaną listę wyborczą.
Na jej czele stanie poseł Jacek Wilk, który zapowiedział, że Konfederacja będzie dążyła do gruntownych zmian w systemie działania państwa.

- Tak układamy program, aby był on korzystny dla wszystkich regionów naszego kraju - przekonuje Wilk. - Jeżeli odpowiednio zreformujemy ustrój w ten sposób, że na przykład będzie dużo większa samodzielność polskich gmin, samorządów, rodzin, to wszyscy na tym skorzystają. Potrzeba głębokiej zmiany w systemie podatkowym, emerytalnym, ustrojowym, tak aby skorzystali na tym wszyscy obywatele. Tak, żeby mogły rozwijać się wszystkie regiony.

Konfederaci podkreślają, że chcą powrotu do wartości chrześcijańskich, rodzinnych.

- Jest zbyt duża ingerencja państw Unii Europejskiej, gdzie cywilizacja jest odwrócona - mówi Łukasz Fomicz, "dwójka" na opolskiej liście Konfederacji. - My chcemy ją postawić z powrotem na nogi. Niestety widzimy, że dryfujemy, odklejamy się od tej cywilizacji, która wygenerowała niesamowity wzrost. Niesamowity rozwój naszego państwa i całej kultury europejskiej. My jako konfederacja jesteśmy gwarantem tego, że dalej ten rozwój będzie miał miejsce. To znaczy, że wrócimy na tory prosperity, dobrobytu i rozwoju.

Na Opolszczyźnie w wyborach Konfederacja wystawi 19 kandydatów do sejmu. Wiadomo, że nikt z tego ugrupowania nie będzie walczył o mandat do senatu.
Jacek Wilk
Łukasz Fomicz
Skrót konferencji Konfederacji Wolność i Niepodległość

Wiadomości z regionu

2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Osobłoga i Nysa Kłodzka mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Alert wydany przez hydrologów Hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wody w dwóch opolskich rzekach na Opolszczyźnie. Mowa o Nysie Kłodzkiej i Osobłodze w perspektywie najbliższych kilkunastu… » więcej 2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej 2020-08-03, godz. 16:56 Wypadek na DK 45 koło Krapkowic. Droga jest zablokowana Na drodze krajowej nr 45 Opole - Racibórz, na wysokości Krapkowic, jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z DW 409, od strony Opola, samochód osobowy czołowo… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Zaginął Bartosz Komorowski z gminy Wilków. Policja prosi o pomoc Zaginął Bartosz Komorowski. 22-letniego mieszkańca Pągowa w gminie Wilków poszukuje namysłowska policja. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 lipca… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Podinsp. Hubert Adamek nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Po blisko 30 latach służby mł. insp. Janusz Hencel zdecydował o odejściu ze stanowiska. Nowym… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Funkcjonariusze z Ozimka uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Gdyby nie szybka interwencja policjantów młodszego aspiranta Mariusza Śnieżka i sierżanta sztabowego Łukasza Grygiela, to mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze… » więcej 2020-08-03, godz. 14:30 Prudnik: spłonął sportowy obiekt łuczników. Policja ustala, czy było to podpalanie Podpalenie mogło być przyczyną pożaru obiektu łuczniczego Klubu Sportowego Obuwnik Prudnik. W nocy z soboty na niedzielę (01.08/02.08) spłonęła specjalna… » więcej 2020-08-03, godz. 14:15 Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Fundacji Rozwoju… Parlamentarzyści Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Fundacji Rozwoju Śląska i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Posłowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »