Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-03, 16:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Konfederacja Wolność i Niepodległość zaczyna wyborczą kampanię na Opolszczyźnie

Konferencja Konfederacji Wolność i Niepodległość [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja Konfederacji Wolność i Niepodległość [fot. Mariusz Chałupnik]
Rodzina, podatki, ustrój - to trzy fundamenty programowe Konfederacji Wolność i Niepodległość. Przedstawiciele tej partii przedstawili w Opolu zarejestrowaną listę wyborczą.
Na jej czele stanie poseł Jacek Wilk, który zapowiedział, że Konfederacja będzie dążyła do gruntownych zmian w systemie działania państwa.

- Tak układamy program, aby był on korzystny dla wszystkich regionów naszego kraju - przekonuje Wilk. - Jeżeli odpowiednio zreformujemy ustrój w ten sposób, że na przykład będzie dużo większa samodzielność polskich gmin, samorządów, rodzin, to wszyscy na tym skorzystają. Potrzeba głębokiej zmiany w systemie podatkowym, emerytalnym, ustrojowym, tak aby skorzystali na tym wszyscy obywatele. Tak, żeby mogły rozwijać się wszystkie regiony.

Konfederaci podkreślają, że chcą powrotu do wartości chrześcijańskich, rodzinnych.

- Jest zbyt duża ingerencja państw Unii Europejskiej, gdzie cywilizacja jest odwrócona - mówi Łukasz Fomicz, "dwójka" na opolskiej liście Konfederacji. - My chcemy ją postawić z powrotem na nogi. Niestety widzimy, że dryfujemy, odklejamy się od tej cywilizacji, która wygenerowała niesamowity wzrost. Niesamowity rozwój naszego państwa i całej kultury europejskiej. My jako konfederacja jesteśmy gwarantem tego, że dalej ten rozwój będzie miał miejsce. To znaczy, że wrócimy na tory prosperity, dobrobytu i rozwoju.

Na Opolszczyźnie w wyborach Konfederacja wystawi 19 kandydatów do sejmu. Wiadomo, że nikt z tego ugrupowania nie będzie walczył o mandat do senatu.
Jacek Wilk
Łukasz Fomicz
Skrót konferencji Konfederacji Wolność i Niepodległość

Wiadomości z regionu

2019-09-15, godz. 23:13 Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Mosznej. Rekordowa frekwencja [ZDJĘCIA] Ponad 140 zawodników i 145 koni wzięło udział w zawodach jeździeckich na hipodromie Stadniny Koni Moszna. » więcej 2019-09-15, godz. 22:32 Janusz Kowalski i Patryk Jaki w Kędzierzynie-Koźlu. Ożywienie żeglugi, to sprawa priorytetowa Musi być wyjaśnione, dlaczego wstrzymana jest inwestycja w kędzierzyńskim porcie - deklarowali na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu Patryk Jaki i Janusz Kowalski ... » więcej 2019-09-15, godz. 22:31 Dystrybucja ciepła z Elektrowni Opole tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Za sprawą posła Sławomira Kłosowskiego z Prawa i Sprawiedliwości, poruszono temat podłączenia Opola do ciepła z Elektrowni Opole. Choć uczestnicy debaty przed ... » więcej 2019-09-15, godz. 22:11 13 koron żniwnych i zaangażowani mieszkańcy. Dożynki gminne w Smolarni Rolnicy z gminy Strzeleczki dziękowali w ten weekend za plony. Miejscem dożynek gminnych była wieś Smolarnia. » więcej 2019-09-15, godz. 22:00 24 Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region Dom i Ogród już za nami. Coraz bogatsza oferta, coraz więcej chęt ... Tłumy zainteresowanych bardzo szerokim asortymentem towarów i usług związanych z aranżacją wnętrz, bądź wyposażeniem domów lub mieszkań odwiedziły halę Obuwni ... » więcej 2019-09-15, godz. 20:56 Rolnicy z gminy Jemielnica: tegoroczne plony były słabsze przez suszę, ale i tak dziękujemy za to, co zebraliśmy [ZDJĘ ... Rolnicy dziękowali za plony, choć w tym roku z powodu suszy były one niższe niż w poprzednich latach. Farmerzy z gminy Jemielnica spotkali się dzisiaj na świę ... » więcej 2019-09-15, godz. 19:59 EDD: nauka i rozrywka. Opolanie uczyli się trudnej sztuki rzeźby W ramach trwających Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, w Opolu zorganizowano warsztaty rzeźbienia. » więcej 2019-09-15, godz. 19:40 IV Festiwal Mikołaja z Koźla - średniowieczne rzemiosło jest na topie [ZDJĘCIA] Nie tylko koncerty przybliżające uroki muzyki dawnej, ale także warsztaty z kaligrafii, sztuki tworzenia papieru czerpanego, czy zdobienia skórzanych elementó ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:31 Rowerzysta zginął w Wachowicach w gminie Olesno. DW 901 zablokowana Po śmiertelnym wypadku zablokowana jest droga wojewódzka nr 901 w Wachowicach w gminie Olesno. » więcej 2019-09-15, godz. 13:40 Patryk Jaki i Janusz Kowalski: trzeba zakończyć budowę obwodnicy Opola Dokończenie budowy obwodnicy Opola, to jedno z najważniejszych wyzwań na najbliższe lata - mówią politycy PiS, europoseł Patryk Jaki i kandydat do Sejmu RP Ja ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »