Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-03, 13:50 Autor: Mariusz Chałupnik

Koalicja Polska rozpoczyna objazdową kampanię. Start na Opolszczyźnie

Konferencja prasowa Koalicji Polskiej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja prasowa Koalicji Polskiej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
- Stop podziałom i hejtowi. Czas na łączenie, serdeczność i społeczną przyjaźń - tak w Opolu liderzy Koalicji Polskiej zainaugurowali objazdową kampanię po kraju. Jak podkreślili liderzy koalicji Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz, połączenie w wyborach parlamentarnych Polskiego Stronnictwa Ludowego z ugrupowaniem Kukiz'15 było wynikiem wyznawania tych samych zasad - etosu ciężkiej pracy i żywiołu obywatelskiego.
- To jest postawienie na więcej demokracji, więcej praw i kontroli obywatelskiej - zaznacza Kosiniak-Kamysz. - Rzecznik Praw Obywatelskich, Prokurator Generalny powinni być wybierani w wyborach powszechnych. Idziemy do wyborów dla wszystkich pokoleń. Kolejną propozycją jest dobrowolny ZUS. Przedsiębiorcy płacą coraz wyższe podatki, coraz większe daniny. Nie może tak być, że ci, którzy składają się na 500+ nie są doceniani przez państwo. My chcemy utrzymać i rozwijać 500+, ale żeby je umocnić, to trzeba postawić na dobrowolny ZUS, bo to jest postawienie na przedsiębiorców.

Przedstawiciele Koalicji Polskiej zaznaczyli, że będą wspierali rozwój zielonej energii czy zmiany w systemie podatkowym.

- Chcemy między innymi znieść opodatkowanie emerytur - mówi Paweł Kukiz. - To jest bardzo istotna sprawa. Ja nie bardzo widzę logikę i sens w opodatkowaniu ludzi, którzy przez całe życie ciężko pracowali i jeszcze mają płacić podatek za to, że żyją. Nie widzę logiki też w polityce prorodzinnej, która polega na tym, że wózki dziecięce są obłożone 23 proc. VAT-em, a trumny 8 proc. To dla mnie nie jest polityka prorodzinna.

Przedstawiciele Koalicji Polskiej spotkają się dzisiaj (03.09) z wyborcami w Niemodlinie, Grodkowie, Brzegu oraz Dąbrowie.
Władysław Kosiniak-Kamysz
Paweł Kukiz
Skrót konferencji Koalicji Polskiej

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 14:30 Namysłów: kurier zostawił saszetkę z pieniędzmi, ale znalazca był uczciwy We wtorek (15.10) późnym wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zgłosił się mężczyzna z saszetką pełną pieniędzy, którą znalazł w centrum miasta ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:10 Opole: wjechał skuterem w śmieciarkę Do zdarzenia doszło około godz. 12.20 na ulicy Prószkowskiej. Okoliczności wypadku na miejscu ustalali policjanci ruchu drogowego. » więcej 2019-10-17, godz. 13:30 Trwa Tydzień Mediacji. "Warto wybrać tę drogę, jest ona krótsza i tańsza" Do soboty w sądach rejonowych i okręgowym w Opolu prowadzone są dyżury mediatorów, z których bezpłatnie mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa opolski ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Niwki wychodzą z mroku. Gmina postawi tam latarnie W Niwkach będzie niebawem zdecydowanie jaśniej. Gmina Chrząstowice zamontuje w tej miejscowości 14 latarni. Będzie to oświetlenie nowoczesnego typu - LED. » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Grożąc siekierą okradł siostrę? Oskarżony przed sądem zaprzecza Zdaniem prokuratury oskarżony Andrzej P. wyciągnął siekierę, przyłożył do głowy swojej siostry i zabrał jej 100 złotych. Miał również podpalić stodołę i grozi ... » więcej 2019-10-17, godz. 12:15 Trwają poszukiwania więźnia, który wczoraj uciekł podczas badań Trwają poszukiwania mężczyzny, który wczoraj (16.10) po godzinie 12.00 podczas badania wyskoczył przez okno pracowni radiologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu ... » więcej 2019-10-17, godz. 11:30 Polski senat ma wpływ na proces legislacyjny, amerykański kontroluje prezydenta. Poranni goście o różnicach w kompeten ... - Senat nie jest graczem, który mógłby cokolwiek blokować - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-10-17, godz. 10:45 Policja publikuje wizerunek Piotra Klemczaka podejrzanego o szereg oszustw. Mężczyzna często zmieniał wizerunek. To on ... Decyzją Prokuratury Rejonowej w Opolu opolska policja publikuje wizerunek Piotra Klemczaka podejrzanego o szereg oszustw m.in. na terenie Dolnego Śląska i Opo ... » więcej 2019-10-17, godz. 09:30 Utrudnienia w centrum Opola. Drogowcy zamykają skrzyżowanie Katedralnej z Książąt Opolskich Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza tymczasową organizację ruchu w pobliżu katedry w Opolu. » więcej 2019-10-17, godz. 07:30 W stolicy regionu rusza 8. Opolski Festiwal Gór. " Tutaj każdy dzień jest dobry i interesujący" Podczas tegorocznego spotkania miłośnicy górskich przygód będą mieli okazję pobiegać ulicami Katmandu, przelecieć się paralotnią i helikopterem TOPR, a przy o ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »