Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-03, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc Skarbimierzowi. "Nie chcemy łączyć gmin wbrew woli mieszkańców"

Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc gminie Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc gminie Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc gminie Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc gminie Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc i otwartość na dialog z władzami, a także mieszkańcami gminy Skarbimierz. Podczas dzisiejszej (03.09) konferencji prasowej przed tamtejszym urzędem gminy, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmu wskazywali na najważniejsze problemy, które będą chcieli wspólnie rozwiązać.
Politycy nawiązali do pomysłu przyłączenia gminy do Brzegu. Jak zapewniał Wojciech Komarzyński, takie decyzje nie zostaną podjęte bez zgody mieszkańców.

- Pan wójt Pulit zupełnie niepotrzebnie niepokoi swoich mieszkańców rozpowszechniając fałszywe informacje, jakoby nasza formacja szła do sejmu po to, aby łączyć gminy. Mieszkańcy Skarbimierza mogą być spokojni. Na pewno, jeśli nie będzie możliwe zgodne połączenie, to przeciwko woli mieszkańców nie wystąpimy - dodał.

Kandydaci do sejmu poruszali także kwestię nieporozumień pomiędzy władzami gminy a środowiskiem nauczycielskim. Poseł Jerzy Naszkiewicz deklarował chęć pomocy w dojściu do porozumienia. Jego zdaniem, aby było to możliwe, należy skupić się na dialogu.

- Może to nie jest problem niechęci pana wójta, tylko złych doradców, ale jeżeli okaże się, że jednak jest to typowa niechęć, to będziemy próbowali załatwiać te sprawy w inny sposób. Nie chcielibyśmy być tymi osobami, które nasyłają jakieś organy do kontroli, które mają karać, bo to nie o to chodzi - podkreślał.

Jak zapewniał Wojciech Komarzyński, współpraca władz gminy z Prawem i Sprawiedliwością przyniesie korzyści mieszkańcom.

- Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość będzie tą opcją rządzącą, dlatego apeluję do pana wójta Pulita, że warto z nami współpracować, my jesteśmy otwarci na tę współpracę, również z panem i pomożemy panu w każdej sprawie. Nie należy po prostu jakichś demonów strachu siać, tym bardziej w pana społeczności - mówił.

Kandydaci zadeklarowali chęć spotkania z wójtem Skarbimierza, jednak po konferencji nie zastali go w urzędzie.

Ponadto Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz wskazywali, że zamierzają ściśle współpracować podczas kampanii wyborczej, czego jedną z oznak mają być wspólne materiały wyborcze.
Wojciech Komarzyński
Jerzy Naszkiewicz
Wojciech Komarzyński

Wiadomości z regionu

2020-07-14, godz. 16:00 Kładka nad kanałem Ulgi w Opolu niemal gotowa, ale pojedziemy nią dopiero po wakacjach Kładka pieszo-rowerowa łącząca ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu na ukończeniu. Most pomalowano w barwach biało-niebieskich, na przeprawie kładziona jest… » więcej 2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Mandat i obowiązkowa naprawa układu oczyszczania spalin za posiadanie nielegalnego emulatora Inspektorzy kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wykryli emulator SCR podczas kontroli polskiego przewoźnika. To… » więcej 2020-07-14, godz. 12:15 Opolskie parki krajobrazowe zwiedzisz z telefonem w ręku Turyści odwiedzający opolskie parki krajobrazowe mogą korzystać z aplikacji, która podpowie im, gdzie pójść, żeby zobaczyć ciekawe miejsca, przybliży też historię… » więcej 2020-07-14, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: wymieniają sieć ciepłowniczą i jednocześnie remontują drogę Remont ulicy Mościckiego na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu to jedna z większych miejskich inwestycji realizowanych w tym roku. Po jej zakończeniu, większość… » więcej 2020-07-14, godz. 11:15 W Ligocie Wołczyńskiej zderzyły się dwa busy. Jedna osoba ranna [AKTUALIZACJA] Na DK42 w Ligocie Wołczyńskiej po godzinie 09.00 doszło do zderzenia dwóch busów. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2020-07-14, godz. 11:15 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2 nowe zakażenia w regionie i śmierć 87-letniej kobiety z powiatu opolskiego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 267 nowych zakażeniach koronawirusem, dwa z nich dotyczą województwa opolskiego. To oznacza, że dotąd w regionie zakaziło… » więcej 2020-07-14, godz. 11:00 Poszukiwany wpadł w czasie kontroli drogowej Poszukiwany mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy kierował samochodem, mimo sądowego zakazu. Oprócz tego mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę. Teraz za stare… » więcej 2020-07-14, godz. 11:00 Krapkowice: budowlańcy kończą przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą [ZDJĘCIA] Przebudowa nieczynnego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach Otmęcie jest już na ukończeniu. Pod koniec roku będą mogły nim przejechać samochody osobowe. Przygotowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »