Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-03, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc Skarbimierzowi. "Nie chcemy łączyć gmin wbrew woli mieszkańców"

Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc gminie Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc gminie Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc gminie Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc gminie Skarbimierz [fot. Daniel Klimczak]
Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz deklarują pomoc i otwartość na dialog z władzami, a także mieszkańcami gminy Skarbimierz. Podczas dzisiejszej (03.09) konferencji prasowej przed tamtejszym urzędem gminy, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmu wskazywali na najważniejsze problemy, które będą chcieli wspólnie rozwiązać.
Politycy nawiązali do pomysłu przyłączenia gminy do Brzegu. Jak zapewniał Wojciech Komarzyński, takie decyzje nie zostaną podjęte bez zgody mieszkańców.

- Pan wójt Pulit zupełnie niepotrzebnie niepokoi swoich mieszkańców rozpowszechniając fałszywe informacje, jakoby nasza formacja szła do sejmu po to, aby łączyć gminy. Mieszkańcy Skarbimierza mogą być spokojni. Na pewno, jeśli nie będzie możliwe zgodne połączenie, to przeciwko woli mieszkańców nie wystąpimy - dodał.

Kandydaci do sejmu poruszali także kwestię nieporozumień pomiędzy władzami gminy a środowiskiem nauczycielskim. Poseł Jerzy Naszkiewicz deklarował chęć pomocy w dojściu do porozumienia. Jego zdaniem, aby było to możliwe, należy skupić się na dialogu.

- Może to nie jest problem niechęci pana wójta, tylko złych doradców, ale jeżeli okaże się, że jednak jest to typowa niechęć, to będziemy próbowali załatwiać te sprawy w inny sposób. Nie chcielibyśmy być tymi osobami, które nasyłają jakieś organy do kontroli, które mają karać, bo to nie o to chodzi - podkreślał.

Jak zapewniał Wojciech Komarzyński, współpraca władz gminy z Prawem i Sprawiedliwością przyniesie korzyści mieszkańcom.

- Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość będzie tą opcją rządzącą, dlatego apeluję do pana wójta Pulita, że warto z nami współpracować, my jesteśmy otwarci na tę współpracę, również z panem i pomożemy panu w każdej sprawie. Nie należy po prostu jakichś demonów strachu siać, tym bardziej w pana społeczności - mówił.

Kandydaci zadeklarowali chęć spotkania z wójtem Skarbimierza, jednak po konferencji nie zastali go w urzędzie.

Ponadto Wojciech Komarzyński i Jerzy Naszkiewicz wskazywali, że zamierzają ściśle współpracować podczas kampanii wyborczej, czego jedną z oznak mają być wspólne materiały wyborcze.
Wojciech Komarzyński
Jerzy Naszkiewicz
Wojciech Komarzyński

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:39 W Leśnicy palił się dom i budynek gospodarczy Poważny pożar dwóch budynków w Leśnicy. Strażacy walczyli z ogniem, który objął budynek gospodarczy i przylegający do niego dom na sąsiedniej posesji. » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 Kolejny "wybuchowy" skok na bankomat w Tułowicach Nieznani sprawcy ponownie wysadzili bankomat przy Biedronce w Tułowicach. Do detonacji i kradzieży pieniędzy doszło około 3 rano. Czas i sposób działania spra ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 Legia Akademicka na Politechnice Opolskiej. Trzecia edycja programu przed nami Na Politechnice Opolskiej rusza III edycja programu Legia Akademicka. We wtorek i w środę (15 i 16.10) odbyły się spotkania informacyjne w tej sprawie. » więcej 2019-10-17, godz. 15:00 Kędzierzyn-Koźle: w centrum miasta pojawią się figlarne koziołki. Będzie też "siatkarz" Pierwsze rzeźby koziołków, nawiązujące do herbu Kędzierzyna-Koźla, zostaną odsłonięte jutro (18.10) na kozielskim rynku oraz przed halą sportową na osiedlu Az ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:30 Namysłów: kurier zostawił saszetkę z pieniędzmi, ale znalazca był uczciwy We wtorek (15.10) późnym wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zgłosił się mężczyzna z saszetką pełną pieniędzy, którą znalazł w centrum miasta ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:10 Opole: wjechał skuterem w śmieciarkę Do zdarzenia doszło około godz. 12.20 na ulicy Prószkowskiej. Okoliczności wypadku na miejscu ustalali policjanci ruchu drogowego. » więcej 2019-10-17, godz. 13:30 Trwa Tydzień Mediacji. "Warto wybrać tę drogę, jest ona krótsza i tańsza" Do soboty w sądach rejonowych i okręgowym w Opolu prowadzone są dyżury mediatorów, z których bezpłatnie mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa opolski ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »