Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-17, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Kandydat PiS obiecuje mieszkańcom gminy Lubsza interwencję w sprawie przebiegu obwodnicy Brzegu

Wojciech Komarzyński
Wojciech Komarzyński
Interwencję w sprawie planowanej obwodnicy Brzegu zapowiada Wojciech Komarzyński po ewentualnym zdobyciu mandatu poselskiego. Droga wraz z nowym mostem na Odrze ma być gotowa w 2026 roku.
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z wójtem i mieszkańcami gminy Lubsza. - Lokalna społeczność jest zaniepokojona, że ruch tranzytowy nadal będzie przebiegać przez ich gminę - mówi Wojciech Komarzyński.

- W przypadku wyboru na posła pierwsze kroki skieruję do Ministerstwa Infrastruktury i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zdaję sobie sprawę, że to jest zdecydowanie łatwiejsze z perspektywy parlamentarzysty. Wiem o niepokojach w gminie Lubsza odnośnie tego tematu i chcemy starać się o zaprojektowanie obwodnicy w sposób uwzględniający oczekiwania mieszkańców.

Kandydat PiS zaznacza, że w 2015 roku wraz z ówczesnym starostą Maciejem Stefańskim i wojewodą Adrianem Czubakiem uczestniczył w rozmowach dotyczących tej inwestycji.

- Odczuwam ogromną satysfakcję, że mogłem uczestniczyć w części rozmów wraz z ówczesnym starostą i wojewodą w ministerstwie i generalnej dyrekcji. Z dumą mogę powiedzieć, że jednym głosem podkreślaliśmy, jak bardzo potrzebna powiatowi brzeskiemu jest ta inwestycja. Ona ma zresztą charakter ponadregionalny.

Na konferencji prasowej Komarzyński podkreślił też konieczność lepszego skomunikowania autostrady A4, planowanej obwodnicy i drogi S8.
Wojciech Komarzyński 1
Wojciech Komarzyński 2

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »