Radio Opole » Gospodarka
2019-09-17, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze

Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Tutaj zostanie wybudowany magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Tutaj zostanie wybudowany magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Europe, a za obsługę logistyczną będzie odpowiadać DSV Solutions.
Dzięki temu skorzystają dwie fabryki firmy Mondelēz International, specjalizujące się w produkcji słodyczy dla rynku europejskiego. - W Skarbimierzu zatrudniamy ponad tysiąc osób, a ta inwestycja jest nam bardzo potrzebna - mówi Roman Sitko, prezes Mondelēz Polska.

- Od wielu lat bardzo rozwijamy się. Właściwie co roku lub co dwa lata mamy inwestycję typu nowa linia czy nowa technologia. To są dla nas czołowe fabryki w całej Europie. De facto już teraz korzystamy z magazynowych powierzchni rozproszonych w różnych częściach Polski – nawet 100 kilometrów stąd. Z tego względu centrum magazynowe blisko fabryki jest dla nas bardzo ważne pod względem rozwoju.

Marek Foryński, dyrektor zarządzający Panattoni Europe, zaznacza, że dla firmy Mondelēz to nowy model biznesowy.

- Inwestycja jest finansowana i realizowana przez Panattoni i partnerów - wyjaśnia. - Obiekt będzie funkcjonować w długoletnim najmie z firmą DSV, która ma pełnić rolę operatora dla firmy Mondelēz. Mówimy więc o porozumieniu trzech stron, gdzie jest inny finansujący, inny operator logistyczny, a towar należy do jeszcze innego producenta.

O szczegółach obsługi logistycznej mówi Maciej Walenda, prezes DSV Solutions w Polsce.

- Obsługa ma obejmować zasilanie linii produkcyjnych lub dostarczanie półproduktów do produkcji – ten element bardzo mocno wiąże nas. Czas reakcji musi być niesamowicie krótki, musimy być bardzo blisko linii produkcyjnej i często dostarczać towar w bardzo krótkich cyklach. Wobec tego najlepszym i najbardziej efektywnym było stworzenie rozwiązania właściwie na terenie zakładu.

Nowy magazyn ma być gotowy w kwietniu przyszłego roku, a docelowo znajdzie tam pracę kilkadziesiąt osób w systemie trzyzmianowym. Wartość inwestycji pozostaje tajemnicą handlową.
Roman Sitko
Marek Foryński
Maciej Walenda

Gospodarka

2020-04-08, godz. 11:30 Rusza budowa remizy OSP Fosowskie Pod trzech latach problemów administracyjnych w końcu rusza budowa remizy dla OSP Fosowskie, działającej w gminie Kolonowskie. Inwestycja miała ruszyć w 2017 roku… » więcej 2020-04-08, godz. 09:00 Straty w budżetach miast z powodu pandemii idą w dziesiątki milionów złotych Budżet Nysy w ciągu dwóch miesięcy może stracić 30 mln złotych. Według prognoz burmistrza Kordiana Kolbiarza zamknięcie firm z powodu pandemii doprowadzi do obniżenia… » więcej 2020-04-08, godz. 08:15 Koronawirus jeszcze nie odbił się na statystykach pośredniaków Poziom bezrobocia w regionie w marcu nie zmienił się, ale urzędy pracy zauważają wyraźny powrót osób pracujących za granicą. Według informacji Wojewódzkiego Urzędu… » więcej 2020-04-07, godz. 20:00 Gmina Olesno ustaliła z PKP szczegóły dotyczące rewitalizacji dworca Coraz więcej wiadomo o przeznaczeniu dworca kolejowego w Oleśnie po zakończeniu gruntownej rewitalizacji. » więcej 2020-04-07, godz. 18:30 Jak uprawiać ziemię, gdy pole dzieli granica państwa? Rolnicy, którzy uprawiają ziemię po dwóch stronach granicy, mogą bez przeszkód wjechać na czeskie pola. Warunek jest jeden: zgoda Głównego Komendanta Straży G… » więcej 2020-04-07, godz. 15:00 Od połowy kwietnia drogowcy wchodzą na styk dróg, które przebiegają przez Dobrodzień. Wykonawca wprowadził objazd Od 15 kwietnia zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej 46 i wojewódzkiej 901, które przebiegają przez Dobrodzień. Utrudnienia mają związek z trwającą budową… » więcej 2020-04-07, godz. 12:40 Nyska Bioagra rozpoczęła produkcję płynu do dezynfekcji. Część produkcji trafi do lokalnych instytucji publicznych Firma Bioagra włączyła się do walki z koronawirusem. Zakład rozpoczął produkcję własnego środka do dezynfekcji dłoni i powierzchni. » więcej 2020-04-07, godz. 12:10 Nowe ceny za odbiór śmieci w Turawie ustalone. Mieszkańcy zapłacą więcej, ale i tak część kosztów pokryje gmina Radni gminy Turawa ustalili nowe miesięczne stawki za odbiór odpadów. Od 1 maja mieszkańcy, którzy segregują śmieci i mają kompostownik zapłacą 20 złotych od osoby… » więcej 2020-04-07, godz. 09:15 Gmina Krapkowice pomaga przedsiębiorcom. Tracisz z powodu epidemii? Zapłacisz mniejszy czynsz Przedsiębiorcy wynajmujący lokale użytkowe od gminy Krapkowice, których dochody zmniejszyły się z powodu epidemii, mogą wnioskować o obniżenie czynszu. W ten sposób… » więcej 2020-04-07, godz. 07:15 Trwają odbiory techniczne po zakończeniu budowy centrum przesiadkowego w Oleśnie Zakończyła się budowa centrum przesiadkowego w Oleśnie. Teraz trwają odbiory techniczne, więc otwarcie nastąpi za mniej więcej półtora tygodnia. W obecnej sytuacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »