Radio Opole » Gospodarka
2019-09-17, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze

Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Tutaj zostanie wybudowany magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Tutaj zostanie wybudowany magazyn w Skarbimierzu [fot. Witold Wośtak]
Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Europe, a za obsługę logistyczną będzie odpowiadać DSV Solutions.
Dzięki temu skorzystają dwie fabryki firmy Mondelēz International, specjalizujące się w produkcji słodyczy dla rynku europejskiego. - W Skarbimierzu zatrudniamy ponad tysiąc osób, a ta inwestycja jest nam bardzo potrzebna - mówi Roman Sitko, prezes Mondelēz Polska.

- Od wielu lat bardzo rozwijamy się. Właściwie co roku lub co dwa lata mamy inwestycję typu nowa linia czy nowa technologia. To są dla nas czołowe fabryki w całej Europie. De facto już teraz korzystamy z magazynowych powierzchni rozproszonych w różnych częściach Polski – nawet 100 kilometrów stąd. Z tego względu centrum magazynowe blisko fabryki jest dla nas bardzo ważne pod względem rozwoju.

Marek Foryński, dyrektor zarządzający Panattoni Europe, zaznacza, że dla firmy Mondelēz to nowy model biznesowy.

- Inwestycja jest finansowana i realizowana przez Panattoni i partnerów - wyjaśnia. - Obiekt będzie funkcjonować w długoletnim najmie z firmą DSV, która ma pełnić rolę operatora dla firmy Mondelēz. Mówimy więc o porozumieniu trzech stron, gdzie jest inny finansujący, inny operator logistyczny, a towar należy do jeszcze innego producenta.

O szczegółach obsługi logistycznej mówi Maciej Walenda, prezes DSV Solutions w Polsce.

- Obsługa ma obejmować zasilanie linii produkcyjnych lub dostarczanie półproduktów do produkcji – ten element bardzo mocno wiąże nas. Czas reakcji musi być niesamowicie krótki, musimy być bardzo blisko linii produkcyjnej i często dostarczać towar w bardzo krótkich cyklach. Wobec tego najlepszym i najbardziej efektywnym było stworzenie rozwiązania właściwie na terenie zakładu.

Nowy magazyn ma być gotowy w kwietniu przyszłego roku, a docelowo znajdzie tam pracę kilkadziesiąt osób w systemie trzyzmianowym. Wartość inwestycji pozostaje tajemnicą handlową.
Roman Sitko
Marek Foryński
Maciej Walenda

Gospodarka

2019-10-23, godz. 17:10 Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych w Opolu W Opolu zorganizowano VIII Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym rywalizowało 5 drużyn z całej Polski, a zw ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:21 Na Kamiennej w Gogolinie od dzisiaj jest ruch wahadłowy Rozpoczynają się prace przy przebudowie ulicy Kamiennej w Gogolinie. W związku z tym od dzisiaj (23.10) obowiązuje na niej ruch wahadłowy. Planowany termin pr ... » więcej 2019-10-22, godz. 21:00 Opole: program"Restart" pomaga wyjść z bezrobocia Program 'Restart' w Opolu pokazuje, że długotrwale bezrobotni mogą wrócić na rynek pracy. Za pieniądze unijne i miasta utworzono warsztat tapicerski, krawieck ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:00 Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega przed fałszywymi e-mailami Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ostrzega opolskich przedsiębiorców przed otwieraniem podejrzanych wiadomości mailowych, które rzekomo miały być wysłane pr ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Politechnika Opolska podpisała umowę z ZUS. Porozumienie zagwarantuje staże dla studentów Na Wydziale Ekonomii i Zarządzania PO gościł dzisiaj (22.10) wiceprezes ZUS, Paweł Jaroszek. Ze strony PO umowę podpisał rektor dr hab. inż. Marcin Lorenc. » więcej 2019-10-21, godz. 19:00 Wciąż nie wiadomo, kiedy basen w Namysłowie znów będzie działać. W pierwszej kolejności trzeba wyremontować letnią pły ... Nadal nie wiadomo, kiedy będzie można ponownie korzystać z basenów w Namysłowie. Magistrat szuka pieniędzy na niezbędne naprawy zarówno letniego, jak i kryteg ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »