Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-09, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Są pieniądze na oddział chirurgii naczyniowej. Do konkursu stanie nyski ZOZ. "Staramy się zrealizować realne potrzeby pacjentów"

Konferencja prasowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Konferencja prasowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Konferencja prasowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Konferencja prasowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Około 6 milionów złotych rocznie przeznaczy opolski NFZ na prowadzenie oddziału chirurgii naczyniowej w drugim punkcie na terenie Opolszczyzny. Nowy oddział nyskiej chirurgii naczyniowej swoim zasięgiem ma objąć sześć powiatów, od nyskiego przez prudnicki, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki aż po strzelecki. Dziś (09.09) podczas konferencji prasowej w szpitalu powiatowym w Nysie Norbert Krajczy, dyrektor placówki zadeklarował, że wystąpi w konkursie ofert.
- Mamy podpisany pakiet onkologiczny i od 15 września chcemy wdrożyć krótką ścieżkę zdrowia, dlatego potrzebni będą też naczyniowcy - wyjaśnia Norbert Krajczy, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. Do dużych zabiegów onkologicznych niestety chirurg onkolog jest niezbędny. Dlatego m.in. to też jest warunkiem, że będziemy mogli w Nysie świadczenia chirurgii naczyniowej realizować na tych nastu łóżkach. Chcemy przygotować ofertę dla wszystkich oddziałów zabiegowych, niezabiegowych, bo będą potrzebne konsultacje, bloku operacyjnego, a przede wszystkim dla szpitalnego oddziału ratunkowego.

- Staramy się zrealizować realne potrzeby pacjentów - mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Te kwestie związane z ochroną zdrowia, z zabezpieczeniem świadczeń dla pacjentów, z zabezpieczeniem poważnego, dobrego procesu terapeutycznego dla wszystkich pacjentów, są dla mnie bardzo ważne i chcemy te zabezpieczenia w pełnym zakresie czynić.

- Możemy dzisiaj z całą pewnością powiedzieć, że oddział chirurgii naczyniowej do Nysy wraca. Jest ogłoszony konkurs, jest budżet, jest podmiot, który w tym konkursie wystartuje i zagwarantuje spełnienie wszystkich warunków, co znaczy, że kwestią najbliższych tygodni jest rozstrzygnięcie tego konkursu i podpisanie umowy - dodaje poseł Kamil Bortniczuk.

- Liczymy, że po prawie trzech latach chirurgia naczyniowa wróci na ziemię nyską. Uruchomienie oddziału mogłoby nastąpić już 1 listopada - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - To oznacza zwiększenie dostępności, a to oznacza, że nie tylko świadczenia na wysokim poziomie będą realizowane w stolicy województwa. Narodowy Fundusz Zdrowia robi wszystko, żeby świadczenia na bardzo wysokim poziomie były realizowane również w innych powiatach naszego regionu.

- Liczymy, że dzięki uruchomieniu naczyniówki w Nysie jest szansa dla naszego szpitala w Głuchołazach, jako rehabilitacji kardiologicznej. To wszystko jest w miarę połączone i poukładane tak, żeby służyło pacjentom z naszego regionu, a to pozwoliłoby na utrzymanie głuchołaskiego szpitala w lepszym stanie finansowym - dodaje Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

Ogłoszenie rezultatów postępowania wyznaczono na 18 października. Umowy będą obowiązywać od 1 listopada i będą zawierane na 5 lat.
Norbert Krajczy
Violetta Porowska, Kamil Bortniczuk
Robert Bryk, Andrzej Kruczkiewicz

Wiadomości z regionu

2020-09-29, godz. 19:23 Opolska Nagroda Jakości przyznana po raz 17. "Jakość w służbie zdrowia decyduje o tym, czy będziemy zdrowi i czy… Opolska Izba Gospodarcza po raz 17. przyznała Opolską Nagrodę Jakości. W tym roku kapituła zdecydowała, by docenić pracowników służby zdrowia, za ich… » więcej 2020-09-29, godz. 19:00 Ludzkie kości znaleziono podczas prac ziemnych przy dawnej szkole nr 1 w Strzelcach Opolskich Na ludzkie kości natrafili budowlańcy podczas prac ziemnych w pobliżu dawnej siedziby szkoły podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich przy ul. Marka Prawego… » więcej 2020-09-29, godz. 17:30 Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu. Front robót obserwują przyszli budowlańcy Trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w stolicy regionu. To największa inwestycja w historii opolskich wodociągów. Powstaje sieć wodociągowa… » więcej 2020-09-29, godz. 17:00 Powinien siedzieć w więzieniu, a kluczborska policja zatrzymała go z amfetaminą Powinien siedzieć w więzieniu, a jeździł samochodem z amfetaminą. Policjanci kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego. » więcej 2020-09-29, godz. 16:15 Wojewoda odznaczył zasłużonych mieszkańców Opolszczyzny. To były krótkie uroczystości w rygorze sanitarnym Państwowe odznaczenia dla osób szczególnie zasłużonych na rzecz regionu i kraju wręczył wojewoda Adrian Czubak. » więcej 2020-09-29, godz. 15:45 Uczniowie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu muszą nosić maseczki na terenie szkoły przez… W Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu od dzisiaj (29.09) wprowadzono dodatkowe obostrzenia. » więcej 2020-09-29, godz. 15:03 Prof. Wojciech Chlebda przechodzi na emeryturę Prof. Wojciech Chlebda, językoznawca z Uniwersytetu Opolskiego przechodzi na emeryturę. Uczelnia zorganizowała uroczyste pożegnanie naukowca, na którym nie… » więcej 2020-09-29, godz. 14:41 Gminy Nysa i Głuchołazy otrzymają pomoc na usunięcie skutków powodzi Po 100 tysięcy złotych trafi do gmin Nysa i Głuchołazy, które najbardziej ucierpiały w wyniku ulewnych deszczy na początku września. Wniosek radnego Bogusława… » więcej 2020-09-29, godz. 14:30 2 brzeskie podstawówki częściowo z nauczaniem hybrydowym Dwa przypadki COVID-19 potwierdzono w Publicznej Szkole Podstawowej numer 5 imienia Mikołaja Kopernika. Zakażone jest rodzeństwo, z klas pierwszej i piątej… » więcej 2020-09-29, godz. 13:40 Na terenie gminy Dąbrowa pojawili się oszuści, którzy podają się za pracowników Caritas Oszuści znaleźli kolejną metodę na wyłudzanie pieniędzy od seniorów. Tym razem podszywają się pod pracowników Caritas i oferują płatne usługi w zakresie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***