Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-09, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Są pieniądze na oddział chirurgii naczyniowej. Do konkursu stanie nyski ZOZ. "Staramy się zrealizować realne potrzeby pacjentów"

Konferencja prasowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Konferencja prasowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Konferencja prasowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Konferencja prasowa w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie [fot. Starostwo Powiatowe w Nysie]
Około 6 milionów złotych rocznie przeznaczy opolski NFZ na prowadzenie oddziału chirurgii naczyniowej w drugim punkcie na terenie Opolszczyzny. Nowy oddział nyskiej chirurgii naczyniowej swoim zasięgiem ma objąć sześć powiatów, od nyskiego przez prudnicki, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki aż po strzelecki. Dziś (09.09) podczas konferencji prasowej w szpitalu powiatowym w Nysie Norbert Krajczy, dyrektor placówki zadeklarował, że wystąpi w konkursie ofert.
- Mamy podpisany pakiet onkologiczny i od 15 września chcemy wdrożyć krótką ścieżkę zdrowia, dlatego potrzebni będą też naczyniowcy - wyjaśnia Norbert Krajczy, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. Do dużych zabiegów onkologicznych niestety chirurg onkolog jest niezbędny. Dlatego m.in. to też jest warunkiem, że będziemy mogli w Nysie świadczenia chirurgii naczyniowej realizować na tych nastu łóżkach. Chcemy przygotować ofertę dla wszystkich oddziałów zabiegowych, niezabiegowych, bo będą potrzebne konsultacje, bloku operacyjnego, a przede wszystkim dla szpitalnego oddziału ratunkowego.

- Staramy się zrealizować realne potrzeby pacjentów - mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Te kwestie związane z ochroną zdrowia, z zabezpieczeniem świadczeń dla pacjentów, z zabezpieczeniem poważnego, dobrego procesu terapeutycznego dla wszystkich pacjentów, są dla mnie bardzo ważne i chcemy te zabezpieczenia w pełnym zakresie czynić.

- Możemy dzisiaj z całą pewnością powiedzieć, że oddział chirurgii naczyniowej do Nysy wraca. Jest ogłoszony konkurs, jest budżet, jest podmiot, który w tym konkursie wystartuje i zagwarantuje spełnienie wszystkich warunków, co znaczy, że kwestią najbliższych tygodni jest rozstrzygnięcie tego konkursu i podpisanie umowy - dodaje poseł Kamil Bortniczuk.

- Liczymy, że po prawie trzech latach chirurgia naczyniowa wróci na ziemię nyską. Uruchomienie oddziału mogłoby nastąpić już 1 listopada - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. - To oznacza zwiększenie dostępności, a to oznacza, że nie tylko świadczenia na wysokim poziomie będą realizowane w stolicy województwa. Narodowy Fundusz Zdrowia robi wszystko, żeby świadczenia na bardzo wysokim poziomie były realizowane również w innych powiatach naszego regionu.

- Liczymy, że dzięki uruchomieniu naczyniówki w Nysie jest szansa dla naszego szpitala w Głuchołazach, jako rehabilitacji kardiologicznej. To wszystko jest w miarę połączone i poukładane tak, żeby służyło pacjentom z naszego regionu, a to pozwoliłoby na utrzymanie głuchołaskiego szpitala w lepszym stanie finansowym - dodaje Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski.

Ogłoszenie rezultatów postępowania wyznaczono na 18 października. Umowy będą obowiązywać od 1 listopada i będą zawierane na 5 lat.
Norbert Krajczy
Violetta Porowska, Kamil Bortniczuk
Robert Bryk, Andrzej Kruczkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "To ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Zaginęła 13-letnia Wioletta z Kędzierzyna-Koźla Policjanci z Kędzierzyna-Koźla szukają zaginionej 13-latki. Wioletta Kotowicz pod waz ostatni widziana była prawie tydzień temu, w sobotę 14 września. » więcej 2019-09-20, godz. 15:25 ZOL w Głubczycach jest na europejskim poziomie. Zakończono 4 duże projekty modernizacyjne W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 6 milionów z pieniędzy unijnych trafiło do głubczyckiego szpitala. W placówce realizowane były 4 projekty, które mają podnie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »