Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-23, 16:34 Autor: Daniel Klimczak

Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów

Oddział nieczynnej już chirurgii naczyniowej PAKS w Nysie [fot.Dorota Kłonowska]
Oddział nieczynnej już chirurgii naczyniowej PAKS w Nysie [fot.Dorota Kłonowska]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału.
W postępowaniu wpłynęła jedna oferta złożona przez nyski szpital, która jednak nie spełniała wszystkich wymagań - tłumaczy rzecznik opolskiego NFZ Barbara Pawlos.

- Postępowanie konkursowe w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chirurgia naczyniowa zostało unieważnione z powodu braku spełnienia przed jedynego świadczeniodawcę, który złożył ofertę, warunków wymaganych do realizacji świadczeń chirurgii naczyniowej określonych przepisami prawa - wyjaśnia.

Po więcej szczegółów fundusz odsyła do władz lecznicy. Jak mówi dyrektor nyskiego ZOZ-u Norbert Krajczy, komisja zakwestionowała między innymi nieaktualne atesty dla części niewykorzystywanego przez ostatnie lata sprzętu, co jego zdaniem nie stanowiło poważnej przeszkody.

- Dotyczy to trzech pomp infuzyjnych, dwóch - trzech kardiomonitorów, że ten sprzęt ma tak zwany paszport od pół roku nieważny. Myśmy wystosowali pismo, że ten sprzęt do końca miesiąca będzie serwisowany. To nie jest jakiś problem z tym paszportem - zapewnia.

Dyrektor dodaje, że trudno było zlecać serwis sprzętu bez pewności, czy szpital ostatecznie otrzyma kontrakt. Ponadto komisja wytknęła szpitalowi, że w rejestrze wojewody, część łóżkowa była opisana jako pododdział na chirurgi ogólnej, na co szpital miał zareagować wnioskiem o przemianowanie wpisu na samodzielny oddział chirurgii naczyniowej.

Naczyniówka wróci do Nysy najwcześniej w przyszłym roku. NFZ zapewnia, że nadal bierze pod uwagę reaktywację oddziału, jednak na szczegóły trzeba jeszcze poczekać.

- Narodowy Fundusz Zdrowia tych planów nie zmienia. Będziemy podejmowali, dopiero po określeniu poziomu finansowania na 2020 rok dalsze decyzje, kiedy ten konkurs ogłosić i a jakich warunkach - zapowiada rzecznik opolskiego oddziału funduszu.

Dodajmy, że na funkcjonowanie 15-łóżkowego oddziału, nyski szpital miał otrzymać 6 milionów złotych rocznie. Władze placówki liczą jednak, że po nowym roku uda się znaleźć na ten cel więcej pieniędzy.
Barbara Pawlos
Norbert Krajczy
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2020-04-05, godz. 20:00 W Nysie wybierają chińskie rozwiązania. Będzie pododdział "gorączkowy" - Przed szpitalem w Nysie strażacy rozpoczęli rozkładanie kolejnego namiotu - informuje dyrektor Norbert Krajczy. W namiocie prowadzony będzie pomiar gorączki… » więcej 2020-04-05, godz. 18:52 Strażacy z trzech powiatów gasili pożar w lesie. Spaliło się około pół hektara Spłonęło poł hektara młodego lasu pomiędzy Radomierowicami a Święcinami. W akcji, która trwała blisko trzy godziny, udział brały jednostki z trzech komend straży… » więcej 2020-04-05, godz. 17:59 Zderzenie pociągu z osobówką w Kluczborku. To cud, że nikt nie ucierpiał Na przejeździe kolejowym w Kluczborku pociąg towarowy wjechał w samochód osobowy. Kierowca z pasażerem zdążyli opuścić pojazd. » więcej 2020-04-05, godz. 17:52 Pacjentka zarażona koronawirusem, strzelecka interna zawiesiła pracę. Personel i pacjenci w kwarantannie Jak ustaliła nasza reporterka 77-letnia pacjentka szpitala w Strzelcach Opolskich jest chora na covid-19. Oddział wewnętrzny został zamknięty, personel trafił… » więcej 2020-04-05, godz. 17:38 Raport dnia: 4 nowe zachorowania w regionie, 1 osoba wyzdrowiała 493 nowe przypadki zakażenia koronawiursem, w tym 4 w naszym regionie. Tak przedstawia się niedzielny bilans (05.04) przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-04-05, godz. 17:26 Nauczyciele ze Strzelec Opolskich produkują przyłbice dla medyków. W ruch poszły maszyny z warsztatów szkolnych Nauczyciele przedmiotów technicznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich produkują przyłbice dla pracowników szpitali. W ruch… » więcej 2020-04-05, godz. 17:25 Strażacy i policjanci izolowani. Poszkodowany w wypadku nie jest zarażony koronawirusem [AKTUALIZACJA] Strażacy i policjanci, łącznie 27 osób, które brały udział w akcji ratunkowej po wczorajszym wypadku w powiecie krapkowickim, w miejscowości Ćwiercie, trafili… » więcej 2020-04-05, godz. 16:42 W czasie pandemii "Pamiętaj o hospicjum". Opolska Betania prosi o wsparcie dla pacjentów Pracownicy opolskiej Betanii zainicjowali akcję 'Pamiętaj o hospicjum' i proszą o słowa wsparcia dla swoich podopiecznych. Z powodu pandemii w placówce obowiązuje… » więcej 2020-04-05, godz. 15:30 Laptopy dla uczniów, żeby mogli brać udział w e-lekcjach Kilkanaście laptopów już trafiło do uczniów z gminy Reńska Wieś. Kolejne urządzenia powinny być dostępne jeszcze w tym tygodniu. Chodzi o umożliwienie wszystkim… » więcej 2020-04-05, godz. 15:04 Kilkadziesiąt mandatów i wniosków o ukaranie. Nie wszyscy w weekend przestrzegają rządowych obostrzeń Nie wszyscy stosują się do nowych przepisów wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawiursa. Według obostrzeń nie możemy wchodzić do parków, skwerów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »