Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-06, 08:00 Autor: Daniel Klimczak

Starosta nyski rozmawiał z ministrem zdrowia na temat sytuacji szpitala w Głuchołazach. Wkrótce mają też zapaść decyzje w sprawie naczyniówki

Szpital w Głuchołazach [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Głuchołazach [fot. Daniel Klimczak]
Nadal nie wiadomo, jaka przyszłość czeka szpital w Głuchołazach. Starosta nyski rozmawiał na temat zadłużonej placówki z ministrem zdrowia, jednak nadal nie podjęto żadnych wiążących decyzji, co do sposobu rozwiązania problemów lecznicy.
W spotkaniu z ministrem Łukaszem Szumowskim wzięło udział około czterdziestu starostów z całej Polski, których szpitale zmagają się z problemami finansowymi. Jak zauważa starosta Andrzej Kruczkiewicz, spotkanie upłynęło w dobrej atmosferze, jednak nadal nie wypracowano skutecznego rozwiązania problemu.

- Nie uzyskaliśmy stuprocentowego potwierdzenia, że te szpitale nagle zostaną oddłużone lub cokolwiek. Minister określił kierunki, które trzeba będzie prowadzić, aby te szpitale mogły funkcjonować. Czekamy na odpowiedź na pisma, które zostały tam złożone - wyjaśnia.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku, zadłużenie placówki sięgało 6,5 miliona złotych. Obecnie mówi się już o kwocie większej o kolejnych 500 tysięcy złotych.

Na drugą połowę lutego zaplanowane są kolejne rozmowy w tej sprawie, tym razem z dyrekcją opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Oprócz kondycji głuchołaskiej lecznicy, samorządowcy chcą także poruszyć temat ośrodka Aleksandrówka czy reaktywacji chirurgii naczyniowej w Nysie, którą powiat chce włączyć w struktury ZOZ-u.

Starosta ma nadzieję, że decyzje w sprawie naczyniówki zapadną jeszcze w lutym. Nieoficjalnie mówi się, że gdyby w kasie NFZ-u udało się znaleźć 3 miliony złotych, oddział mógłby wznowić pracę jeszcze w połowie roku.
Andrzej Kruczkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli jutro ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »