Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-11, 10:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Nowe defibrylatory trafią do głubczyckiego szpitala

Defibrylatory zostaną zamontowane w nowych karetkach [fot. Mariusz Chałupnik]
Defibrylatory zostaną zamontowane w nowych karetkach [fot. Mariusz Chałupnik]
Trzy nowoczesne defibrylatory znajdą się niebawem na wyposażeniu szpitala w Głubczycach. Zostaną one zainstalowane w karetkach, które trafiły do placówki w ubiegłym roku.
Defibrylatory będą między innymi wyposażone w urządzenia służące do łączności pomiędzy karetką, a ośrodkiem interwencji kardiologicznej.

- To szczególnie ważne na naszym terenie - mówi Adam Jakubowski, dyrektor szpitala w Głubczycach. - Powiat głubczycki charakteryzuje się tym, że na granicy z Czechami występują "białe plamy", związane z łącznością telefoniczną. Nowe urządzenia mają taką możliwość, że w przypadku, kiedy łączność się utraci i po pewnym czasie się ją odzyska, to następuje kontynuacja przesyłu danych. Pomiar parametrów życiowych to jest jedno, a przesyłka do ośrodka, to jest druga rzecz.

Połowę kosztów zakupu defibrylatorów poniesie starostwo powiatowe w Głubczycach.

- Są nowoczesne karetki, to musimy je odpowiednio doposażyć, choć część sprzętu już jest - przekonuje Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - Mieliśmy sprzęty z poprzednich karetek, także tutaj nie było takiej sytuacji, żebyśmy mieli braki, natomiast wszyscy wiemy, że technologia idzie do przodu i te urządzenia będą już "topowe".

Nowy sprzęt ma trafić do szpitala w połowie marca. Kosztorysowa wartość trzech defibrylatorów, to prawie 200 tysięcy złotych.
Adam Jakubowski
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2020-02-20, godz. 21:30 Sądowy ławnik potrzebny od zaraz. Wakatów więcej niż kandydatów Opolskie sądy potrzebują ławników. W Wydziale Karnym Sądu Okręgowego, gdzie rozpatrywane są sprawy o zabójstwa, brakuje połowy składu. Aby poprawić sytuację, na… » więcej 2020-02-20, godz. 20:00 Rumuński kierowca oszukiwał na czasie pracy i emisji spalin. Zatrzymał go opolski patrol ITD 3 200 złotych na mandaty wyda kierowca ciężarówki z Rumunii po kontroli funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. » więcej 2020-02-20, godz. 18:00 Wygrał konkurs, ale dyrektorem PCPR nie został. "Za małe doświadczenie" Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu, mimo rozstrzygniętego konkursu na dyrektora, nadal nie ma szefa. Zarząd powiatu nie zdecydował się powierzyć… » więcej 2020-02-20, godz. 17:58 1% ma moc - przekonywali uczestnicy barwnego korowodu Fundacji DOM w Opolu [ZDJĘCIA] Przedszkolaki, terapeuci i podopieczni Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym przekonywali, że 1% ma moc i warto go przekazać na rzecz… » więcej 2020-02-20, godz. 17:20 Nie tylko z cukierni. Pączki robimy także w domach Pączki z różą, marmoladą, serem czy czekoladą, a także faworki - to te słodkości dziś (20.02) kupujemy najczęściej. Z okazji Tłustego Czwartku od samego rana w… » więcej 2020-02-20, godz. 15:30 W Kędzierzynie-Koźlu nie wywożą odpadów wielkogabarytowych. Prawie połowa załogi jest na chorobowym Związek Międzygminny 'Czysty Region' ma problemy z wywozem odpadów wielkogabarytowych w Kędzierzynie-Koźlu. Powodem jest bardzo duża liczba pracowników na zwolnieniach… » więcej 2020-02-20, godz. 15:25 "Kto nie zje pączka, nie będzie szczęśliwy". Kolejki chętnych po słodkości z nadzieniem Mieszkańcy regionu od rana ustawiają się w kolejkach po pączki. Najwytrwalsi na okrągłe, smażone słodkości z nadzieniem musieli czekać nawet godzinę. Najczęściej… » więcej 2020-02-20, godz. 15:19 Wiceminister rodziny przekonywał opolskich samorządowców do idei Centrum Usług Społecznych O idei Centrów Usług Społecznych rozmawiano dziś (20.02) w urzędzie wojewódzkim w Opolu. Od początku roku samorządy mogą tworzyć struktury skupiające świadczenia… » więcej 2020-02-20, godz. 14:24 Pijany kierowca tira tak szybko uciekał przed policjantami, że nie zdążył włożyć butów Nietrzeźwy kierowca samochodu ciężarowego próbował uciekać przed policjantami w samych skarpetkach. Ale nawet wbiegnięcie na teren szkoły nie uchroniło go przed… » więcej 2020-02-20, godz. 13:33 7,5 roku więzienia grozi recydywiście za kradzież metalowej kratownicy ze szpitala w Ozimku Recydywista ukradł szpitalne kraty i sprzedał je na złomie. Do takiej sytuacji doszło w Ozimku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »