Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-11, 10:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Nowe defibrylatory trafią do głubczyckiego szpitala

Defibrylatory zostaną zamontowane w nowych karetkach [fot. Mariusz Chałupnik]
Defibrylatory zostaną zamontowane w nowych karetkach [fot. Mariusz Chałupnik]
Trzy nowoczesne defibrylatory znajdą się niebawem na wyposażeniu szpitala w Głubczycach. Zostaną one zainstalowane w karetkach, które trafiły do placówki w ubiegłym roku.
Defibrylatory będą między innymi wyposażone w urządzenia służące do łączności pomiędzy karetką, a ośrodkiem interwencji kardiologicznej.

- To szczególnie ważne na naszym terenie - mówi Adam Jakubowski, dyrektor szpitala w Głubczycach. - Powiat głubczycki charakteryzuje się tym, że na granicy z Czechami występują "białe plamy", związane z łącznością telefoniczną. Nowe urządzenia mają taką możliwość, że w przypadku, kiedy łączność się utraci i po pewnym czasie się ją odzyska, to następuje kontynuacja przesyłu danych. Pomiar parametrów życiowych to jest jedno, a przesyłka do ośrodka, to jest druga rzecz.

Połowę kosztów zakupu defibrylatorów poniesie starostwo powiatowe w Głubczycach.

- Są nowoczesne karetki, to musimy je odpowiednio doposażyć, choć część sprzętu już jest - przekonuje Piotr Soczyński, starosta głubczycki. - Mieliśmy sprzęty z poprzednich karetek, także tutaj nie było takiej sytuacji, żebyśmy mieli braki, natomiast wszyscy wiemy, że technologia idzie do przodu i te urządzenia będą już "topowe".

Nowy sprzęt ma trafić do szpitala w połowie marca. Kosztorysowa wartość trzech defibrylatorów, to prawie 200 tysięcy złotych.
Adam Jakubowski
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2019-02-18, godz. 13:03 Brali łapówki i nie przeprowadzali badań technicznych. Dwóch diagnostów z Namysłowa zatrzymanych Policjanci z namysłowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z opolskiego garnizonu zatrzymali 40 i 61-latka, którzy podejrzani są o korupcję i poświadczenie n ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:40 Do dwóch razy sztuka? 49-letni mieszkaniec Krapkowic zaliczył policyjnego "dubla" Najpierw policjanci patrolując drogę krajową 45, na wysokości Żywocic zauważyli w polu rozbitego passata na śląskich numerach rejestracyjnych. Wewnątrz pojazd ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:30 "Miała dobre serce". Opolskie dzieci świętowały dzień urodzin Ireny Sendlerowej Pamięć o Irenie Sendlerowej wciąż żywa - przedszkolaki i ich starsi koledzy ze szkoły podstawowej 'TAK' w Opolu wspominali swoją patronkę. Mija 109. rocznica ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:00 Historyk IPN: Polska nie jest winna Holocaustowi - Mówienie, że państwo polskie jest winne, czy w jakikolwiek sposób współwinne Holocaustowi jest kłamstwem - powiedział w 'Poglądach i osądach' dr Bartosz Kuś ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Dzięki czujnikowi tlenku węgla prawdopodobnie nie doszło do tragedii O dużym szczęściu może mówić jedna rodzin w Namysłowie. W miniony weekend w jednym z mieszkań przy ulicy Chrobrego odezwał się czujnik czadu. Lokatorzy natych ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin - to nowy pomysł na zagospodarowanie dawnego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Dawny szpital miejski przy ul. Piramowicza w Kędzierzynie-Koźlu przeszedł gruntowny remont. Powstaje tam Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin. Inwestore ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:54 Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Arrivę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Nadal nie wiadomo, kto będzie woził pasażerów w gminach wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Operująca tam Arriva będzie świadczyć usługi tylko do cz ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:39 Dzieci w Opolu pamiętają o Irenie Sendlerowej - Irena Sendlerowa miała wielkie serce, którym się dzieliła, pomagała słabszym, miała cechy bohaterki, nie pozostawała obojętna wobec tego, co się działo - pr ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński: Chcemy upamiętnić poległych w Marszu Śmierci Pamiątkowa tablica ma przypominać o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. Zostanie ona odsłonięta 22 lutego, w rocznicę tego tragicznego wydarzania. ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:53 Zabójca burmistrza Dietera Przewdzinga nadal nieznany Zginął na kilka dni przed 70-tymi urodzinami, do dziś jego zabójca jest nieznany i pozostaje na wolności. Mija 5 lat od śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »