Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-09, 13:15 Autor: Mariusz Chałupnik

"Stop LGBT - w obronie tradycyjnej rodziny". Janusz Kowalski przedstawia wyborcze zobowiązanie i otrzymuje poparcie Beaty Kempy

Betata Kempa udzieliła wyborczego poparcia Januszowi Kowalskiemu [fot. Mariusz Chałupnik]
Betata Kempa udzieliła wyborczego poparcia Januszowi Kowalskiemu [fot. Mariusz Chałupnik]
Europosłanka Beata Kempa popiera kandydata Prawa i Sprawiedliwości na posła Janusza Kowalskiego. Na konferencji prasowej politycy podkreślili, że łączą ich wspólne sprawy, jak walka o polską energetykę i przeciwdziałanie coraz bardziej agresywnej polityce środowisk związanych z ideologią LGBT.
Kowalski przedstawił swoje wyborcze zobowiązanie "Stop LGBT - w obronie tradycyjnej rodziny".

- Składa się ono z trzech punktów. Ochrony dzieci przed tą ideologią, utrzymanie zakazu adopcji dzieci przez homoseksualistów i walce o nieprzekazywanie publicznych pieniędzy na promowanie LGBT - informuje Kowalski. - Platforma Obywatelska w wielu miastach, samorządach chce z naszych publicznych pieniędzy finansować w samorządach ideologie LGBT. Mówię temu stanowcze nie i będę w sejmie, kontynuując dzieło pani minister Beaty Kempy, bronił tego, aby ani jedna złotówka z pieniędzy publicznych nie była na tę ideologię, która wprost uderza w polską rodzinę, wydana.

Beata Kempa, która jeszcze jako posłanka w polskim parlamencie, działała w zespole "Stop ideologii gender", zaznacza, że obrona tradycyjnych wartości jest kluczowa dla przyszłości kraju.

- Gdyby Polska nie stała na wartościach, to nigdy nie odzyskałaby niepodległości - mówi europosłanka. - Ani w 1918 roku, ani w 1945 roku, a już tym bardziej nie byłaby możliwa obrona państwa polskiego w 1939 roku, gdyby to wszystko nie opierało się na wartościach takich, jakimi są przede wszystkim rodzina, ojczyzna, naród i wszystko to co zawsze stanowiło o naszej wielkości i było podstawą przetrwania.

Janusz Kowalski do sejmu wystartuje z drugiego miejsca opolskiej listy PiS.
Janusz Kowalski
Beata Kempa
Skrót konferencji Beaty Kempy i Janusza Kowalskiego

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 12:00 NIK ujawniła braki w psychiatrii dzieci i młodzieży, również na Opolszczyźnie. Czy pomoże nowy program resortu … Jeden psychiatra dla dzieci i młodzieży na 40 tysięcy osób małoletnich przypada w województwie opolskim. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak wyglądała… » więcej 2020-09-18, godz. 11:00 Raport MZ: 19 nowych przypadków COVID-19 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (18.09) o 757 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym o 19 na Opolszczyźnie. W regionie od początku pandemii… » więcej 2020-09-18, godz. 10:45 "Zaczynamy działać". Partia Pawła Kukiza już działa oficjalnie. Gość Radia Opole Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K'15. Robert Tistek, szef struktur stowarzyszenia Kukiz'15 w regionie powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-09-18, godz. 09:45 Koronawiurs w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażony jest jeden z podopiecznych. Kolejne cztery osoby mają już objawy, które… » więcej 2020-09-18, godz. 08:15 OIOM w szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu utrzymany dla pacjentów z COVID-19 i niezakażonych Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i 'niecovidowych' oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia… » więcej 2020-09-17, godz. 20:48 Pierwsi kandydaci do służby pojawili się w Wojskowym Centrum Rekrutacji uruchomionym w Opolu Wojskowe Centrum Rekrutacji rozpoczęło działalność na Opolszczyźnie. Pierwszą tego typu jednostkę utworzono przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu… » więcej 2020-09-17, godz. 20:45 Raport dnia: kluczborski i głubczycki na liście powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Mamy 19 nowych przypadków… Na Opolszczyźnie potwierdzono dzisiaj (17.09) dziewiętnaście nowych przypadków koronawirusa. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o… » więcej 2020-09-17, godz. 19:11 81. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę. Opolanie upamiętnili ofiary tych czasów [ZDJĘCIA] 81 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Opolskie uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza święta w katedrze, następnie uczestnicy przemaszerowali… » więcej 2020-09-17, godz. 18:30 Szczątki pięciu osób odnaleziono na polu jednego z mieszkańców Nogowczyc. "Mamy pewność, że byli to w większości… Szczątki pięciu osób, poległych w momencie wkroczenia Armii Czerwonej na teren gminy Ujazd odnaleziono w Nogowczycach. Badania archeologiczne prowadziła pracownia… » więcej 2020-09-17, godz. 18:15 5 lat więzienia za śmierć noworodka. Skazana matka, która urodziła w toalecie, dziecko utopiło się Na 5 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu 25-letnią Sabinę W. za to, że po porodzie zostawiła swoje dziecko w toalecie, noworodek utopił się. Do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***