Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-09, 13:15 Autor: Mariusz Chałupnik

"Stop LGBT - w obronie tradycyjnej rodziny". Janusz Kowalski przedstawia wyborcze zobowiązanie i otrzymuje poparcie Beaty Kempy

Betata Kempa udzieliła wyborczego poparcia Januszowi Kowalskiemu [fot. Mariusz Chałupnik]
Betata Kempa udzieliła wyborczego poparcia Januszowi Kowalskiemu [fot. Mariusz Chałupnik]
Europosłanka Beata Kempa popiera kandydata Prawa i Sprawiedliwości na posła Janusza Kowalskiego. Na konferencji prasowej politycy podkreślili, że łączą ich wspólne sprawy, jak walka o polską energetykę i przeciwdziałanie coraz bardziej agresywnej polityce środowisk związanych z ideologią LGBT.
Kowalski przedstawił swoje wyborcze zobowiązanie "Stop LGBT - w obronie tradycyjnej rodziny".

- Składa się ono z trzech punktów. Ochrony dzieci przed tą ideologią, utrzymanie zakazu adopcji dzieci przez homoseksualistów i walce o nieprzekazywanie publicznych pieniędzy na promowanie LGBT - informuje Kowalski. - Platforma Obywatelska w wielu miastach, samorządach chce z naszych publicznych pieniędzy finansować w samorządach ideologie LGBT. Mówię temu stanowcze nie i będę w sejmie, kontynuując dzieło pani minister Beaty Kempy, bronił tego, aby ani jedna złotówka z pieniędzy publicznych nie była na tę ideologię, która wprost uderza w polską rodzinę, wydana.

Beata Kempa, która jeszcze jako posłanka w polskim parlamencie, działała w zespole "Stop ideologii gender", zaznacza, że obrona tradycyjnych wartości jest kluczowa dla przyszłości kraju.

- Gdyby Polska nie stała na wartościach, to nigdy nie odzyskałaby niepodległości - mówi europosłanka. - Ani w 1918 roku, ani w 1945 roku, a już tym bardziej nie byłaby możliwa obrona państwa polskiego w 1939 roku, gdyby to wszystko nie opierało się na wartościach takich, jakimi są przede wszystkim rodzina, ojczyzna, naród i wszystko to co zawsze stanowiło o naszej wielkości i było podstawą przetrwania.

Janusz Kowalski do sejmu wystartuje z drugiego miejsca opolskiej listy PiS.
Janusz Kowalski
Beata Kempa
Skrót konferencji Beaty Kempy i Janusza Kowalskiego

Wiadomości z regionu

2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka świadków potrącenia rowerzysty w Opolu Opolscy policjanci poszukują świadków potrącenia rowerzysty. Do wypadku doszło 15 października na skrzyżowaniu ulic Niemodlińskiej i Styki w Opolu. » więcej 2019-10-21, godz. 13:00 Strzelce Opolskie: kieszonkowcy w natarciu. Uważajmy w czasie zakupów! Kieszonkowcy rozpoczynają sezon. Korzystają z naszego zaaferowania zakupami zniczy, stroików i chryzantem. Coraz częściej niestety okazuje się, że nie możemy ... » więcej 2019-10-21, godz. 11:15 Kręcą film o Kędzierzynie-Koźlu. Ma pokazać najciekawsze zakątki miasta Kędzierzyn-Koźle będzie mieć swój klip promocyjny. Pierwszy klaps na planie filmowym już padł. Produkcja ma być gotowa pod koniec roku. Nakręcony zostanie 2-m ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:35 Wypadek na autostradzie A4. Na 256 kilometrze lądował helikopter LPR [AKTUALIZACJA] Do zdarzenia doszło przed godziną 9:00 między węzłami Krapkowice a Kędzierzyn-Koźle. » więcej 2019-10-21, godz. 10:30 Czysty Region podnosi opłaty. Od 1 stycznia więcej zapłacimy za odbiór śmieci Od nowego roku mieszkańcy 11 opolskich gmin zapłacą więcej za odbiór śmieci. Związek Międzygminny Czysty Region podniósł stawki. Powodem są coraz wyższe koszt ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:14 Cztery dni z kulturą ukraińską. Ruszają Dni Ukraińskie w Opolu Ruszają Dni Ukraińskie w Opolu. Ich celem jest pokazanie opolanom kultury ukraińskiej i zapoznanie cudzoziemców ze stolicą regionu. W programie m.in. warsztat ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »