Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-09, 10:45 Autor: Maria Klusik

"Nasze postulaty to kolejny krok do wsparcia dla wszystkich Polaków". Porowska o propozycjach PiS

Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
- Propozycje programowe Prawa i Sprawiedliwości pokazują, że absolutnie myślimy o dobru Polski, rozwoju naszego kraju - powiedziała w "Poglądach i osądach" wicewojewoda opolski Violetta Porowska.
- Nasze postulaty to kolejny krok do wsparcia dla wszystkich Polaków - dodaje gość Radia Opole.

- Wszystkim Polakom ma się żyć dobrze. I nie może być podziału na tych, którzy są gorsi i na tych, którzy są lepsi. I nie można zakładać, że ci, którzy mają trochę gorzej mają tak mieć do końca świata. My chcemy, żeby wszyscy Polacy mieli dobry poziom, dobry standard życia, bo nam się to po prostu należy. Jesteśmy wielkim krajem w środku Europy, niezwykle ciężko pracującym, z wielką spuścizną, z wielkim dorobkiem.

Jednym z istotnych punktów programu Prawa i Sprawiedliwości jest doposażanie szpitali. - To bardzo ważne. Ponieważ zewsząd słyszymy, że rzeczywiście ta infrastruktura szpitalna, to jest infrastruktura wieloletnia i rzeczywiście szpitale potrzebują doposażenia w finanse, żeby stworzyć w nowej odsłonie swoje obiekty i myślę, że to jest bardzo, bardzo ważne.

- Myślę jednak, że Polacy cieszą się głównie z podwyższenia wysokości płacy minimalnej - podkreśla Violetta Porowska, "jedynka" na opolskiej liście Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Sejmu.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:39 W Leśnicy palił się dom i budynek gospodarczy Poważny pożar dwóch budynków w Leśnicy. Strażacy walczyli z ogniem, który objął budynek gospodarczy i przylegający do niego dom na sąsiedniej posesji. » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 Kolejny "wybuchowy" skok na bankomat w Tułowicach Nieznani sprawcy ponownie wysadzili bankomat przy Biedronce w Tułowicach. Do detonacji i kradzieży pieniędzy doszło około 3 rano. Czas i sposób działania spra ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 Legia Akademicka na Politechnice Opolskiej. Trzecia edycja programu przed nami Na Politechnice Opolskiej rusza III edycja programu Legia Akademicka. We wtorek i w środę (15 i 16.10) odbyły się spotkania informacyjne w tej sprawie. » więcej 2019-10-17, godz. 15:00 Kędzierzyn-Koźle: w centrum miasta pojawią się figlarne koziołki. Będzie też "siatkarz" Pierwsze rzeźby koziołków, nawiązujące do herbu Kędzierzyna-Koźla, zostaną odsłonięte jutro (18.10) na kozielskim rynku oraz przed halą sportową na osiedlu Az ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:30 Namysłów: kurier zostawił saszetkę z pieniędzmi, ale znalazca był uczciwy We wtorek (15.10) późnym wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zgłosił się mężczyzna z saszetką pełną pieniędzy, którą znalazł w centrum miasta ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:10 Opole: wjechał skuterem w śmieciarkę Do zdarzenia doszło około godz. 12.20 na ulicy Prószkowskiej. Okoliczności wypadku na miejscu ustalali policjanci ruchu drogowego. » więcej 2019-10-17, godz. 13:30 Trwa Tydzień Mediacji. "Warto wybrać tę drogę, jest ona krótsza i tańsza" Do soboty w sądach rejonowych i okręgowym w Opolu prowadzone są dyżury mediatorów, z których bezpłatnie mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa opolski ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »