Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-09, 09:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Z myślą o turystach i mieszkańcach. Niemodlin zakończył trzy inwestycje drogowe

Niemodlin [fot. Agata Rajtak]
Niemodlin [fot. Agata Rajtak]
Dwie z tych inwestycji, czyli remont ulicy Lwowskiej i drogi wokół Stawu Zamkowego, przeprowadzono w mieście, a jedną w sołectwie. Modernizacje wykonane w Niemodlinie kosztowały około 4,5 miliona złotych a mają sprzyjać rozwojowi turystyki.
Przy ulicy Lwowskiej nie tylko zmieniono nawierzchnię, ale również wyremontowano chodniki, stworzono ścieżki rowerowe i miejsca parkingowe - także dla autokarów.

- Turystyka u nas cały czas się rozwija. Miasto odwiedza ponad 35 tysięcy osób rocznie - mówi Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Nasze miasto w tej chwili odwiedza bardzo liczna grupa turystów. Udają się oni nie tylko do zamku, ale również na nasz zabytkowy basen, czy do ogrodu dendrologicznego, który jest jednym z najstarszych w Polsce. Wiedząc o tym, musimy zadbać o infrastrukturę, która jest potrzebna do rozwoju turystyki.

Trzecią zakończoną inwestycję drogową w gminie, jest przebudowa drogi w Piotrowej. Niemodlin przejął ją z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

- W tej miejscowości połączyliśmy dwie inwestycje - informuje Koncewicz. - W tej chwili mieszkańcy trzech bloków, które tam się mieszczą przy tej drodze bardzo długo na to czekali. Wcześniej była to straszna droga. Najpierw zrobiliśmy kanalizację i po jej wykonaniu została wyasfaltowana droga.

W planach są kolejne remonty. Gmina chce zainwestować w ulicę Słowackiego w Niemodlinie i w drogę w Rogach.
Dorota Koncewicz
Dorota Koncewicz

Wiadomości z regionu

2019-11-22, godz. 18:15 Janusz Kowalski chce wesprzeć Namysłów w staraniach o pieniądze na rozbudowę hali zapaśniczego Orła Władze Namysłowa mogą liczyć na wsparcie w pozyskiwaniu funduszy na infrastrukturę sportową. Takie zapewnienie złożył dziś (22.11) poseł Janusz Kowalski, który… » więcej 2019-11-22, godz. 17:45 "Ważna jest świadomość, bo cukrzyca to choroba, której nie widać". Stowarzyszenie diabetyków w Opolu ma 35 lat Na co dzień edukują, że z cukrzycą można żyć i wspierają się w walce z tą chorobą cywilizacyjną. Dziś (22.11) członkowie Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia… » więcej 2019-11-22, godz. 16:30 W centrum Gorzowa Śląskiego jeździmy według nowych zasad. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa Zmieniła się na stałe organizacja ruchu w centrum Gorzowa Śląskiego. Nowe zasady poruszania się obowiązują między innymi na ulicy Mickiewicza, Kluczborskiej i… » więcej 2019-11-22, godz. 16:30 Szczątki czterech powstańców znaleziono pod polną drogą w rejonie Góry św. Anny Odnaleziono szczątki czterech wysokich osób, najprawdopodobniej powstańców śląskich, którzy zginęli w pierwszych godzinach bitwy o Górę św. Anny w rejonie Ligoty… » więcej 2019-11-22, godz. 15:45 Parlamentarzyści o jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu Opolscy parlamentarzyści mieli się dzisiaj (22.11) spotkać w Kędzierzynie-Koźlu i rozmawiać o benzenie. Dotarli tylko poseł Janusz Kowalski i senator Beniamin… » więcej 2019-11-22, godz. 15:00 Ruszyły przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu. Na rynku są już pierwsze choinki Na opolskim rynku pojawiły się pierwsze choinki i drewniane bele. To znak, że ruszyły przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na ratuszu zawieszono świąteczne… » więcej 2019-11-22, godz. 15:00 Będzie szybszy internet w Łubnianach? Wszystko zależy od mieszkańców Łubniany chcą mieć szybsze łącze internetowe. Gmina podpisała umowę na instalację światłowodu. Problem w tym, że nie wszystkim mieszkańcom się to podoba. Nie chodzi… » więcej 2019-11-22, godz. 14:15 Biegli: "To nie było w afekcie". Trwa proces mechanika z Zawady oskarżonego o zabójstwo 'To zabójstwo nie zostało dokonane w afekcie' - ocenili biegli po przebadaniu Marka M., mechanika z Zawady oskarżonego o zabójstwo Macieja Z. Przed Sądem Okręgowym… » więcej 2019-11-22, godz. 13:15 L4 to nie urlop. ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie i zablokował wypłatę ponad miliona złotych Urlop w ciepłych krajach, kurs paralotni czy remont mieszkania - to tylko niektóre z przykładów, co na zwolnieniu lekarskim robią mieszkańcy regionu. Opolski ZUS… » więcej 2019-11-22, godz. 13:00 Młody namysłowianin pomógł uwięzionemu kotu. Zwierzę znów szczęśliwie biega po podwórku Mimo młodego wieku, wykazał się niezwykłą empatią oraz opanowaniem, czym uratował bezbronne stworzenie. Mowa o 12-letnim Kubie z Namysłowa, który wracając ze szkoły… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »