Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-30, 08:15 Autor: Witold Wośtak

Trzeba jeszcze poczekać na miejski autobus w Kluczborku. Przystanki wymagają lepszego przygotowania

PKS Kluczbork [fot. Mariusz Chałupnik]
PKS Kluczbork [fot. Mariusz Chałupnik]
Przełom września i października to prawdopodobny termin uruchomienia pierwszej linii autobusowej w Kluczborku.
Idea wynika z faktu zamknięcia przez PKP przejścia aleją Kolejową, co znacznie utrudnia osobom mieszkającym przy ulicy Kilińskiego czy Fabrycznej dostęp do centrum. Niskopodłogowy autobus będzie kursować między ulicą Fabryczną a osiedlem Gotartów Ogrodnictwo. Na początek przewidziano po 10 kursów w obu kierunkach. Trasa liczy 7,5 kilometra i ma 16 przystanków.

- Autobus będzie wyjeżdżać z Gotartowa Ogrodnictwa przy osiedlu - mówi Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka.

- Później przejedzie do centrum handlowego, dalej ulicą Byczyńską i obok szkoły podstawowej numer 5. Następnie wjedzie na ulicę Mickiewicza, do dworca autobusowego przy ulicy Moniuszki, dalej przez ulicę Curie-Skłodowskiej, do ulicy Sikorskiego i Fabrycznej. Z powrotem będzie niemal ta sama droga, a jedyna zmiana polega na jeździe ulicą Waryńskiego zamiast ulicą Mickiewicza.

Dariusz Morawiec dodaje, że celem było uruchomienie linii z początkiem września, ale nie wszystkie przystanki nadają się do użytkowania.

- Mimo wszystko, przystanki w Gotartowie oraz przy ulicy Fabrycznej i Sikorskiego muszą zostać postawione od nowa. To z kolei wymaga podjęcia stosownych uchwał, co nie jest dużym problemem. One jednak wymagają publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Opolskiego, co zabiera nam trochę czasu.

Na początku przejazd autobusem będzie bezpłatny. Później za jednorazowy bilet normalny mieszkańcy zapłacą 2 złote, a za ulgowy złotówkę.

Koszt funkcjonowania linii autobusowej oszacowano na 15 tysięcy złotych miesięcznie. Gmina ma też zamiar wystąpić o pomoc rządową w ramach przywracania lokalnych połączeń autobusowych.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2

Wiadomości z regionu

2019-11-15, godz. 22:00 Od 1. stycznia obowiązkowo zgłaszamy zbycie, nabycie, czy sprowadzenie samochodu. Inaczej zapłacimy grzywnę Od 200 do nawet 1000 złotych kary możemy zapłacić za zaniechanie rejestracji - w terminie do 30 dni - sprowadzonego samochodu z kraju Unii Europejskiej, bądź gdy… » więcej 2019-11-15, godz. 21:00 Zielone światło dla budowy fabryki Umicore pod Nysą. Produkcja komponentów ogniw elektrycznych ma ruszyć za rok Belgijski Umicore otrzymał zielone światło na budowę fabryki komponentów do ogniw elektrycznych w podnyskich Radzikowicach. » więcej 2019-11-15, godz. 21:00 Brzeg planuje wielką modernizację oświetlenia ulicznego. LED-y mają przynieść oszczędności oraz poprawić jakość powiet… W Brzegu pojawi się więcej nowoczesnych lamp oświetlenia ulicznego. Dzięki wymianie ponad 1000 żarówek sodowych i rtęciowych na LED-y, miastu uda się zaoszczędzić… » więcej 2019-11-15, godz. 20:00 Drogowe zmiany w trzech różnych punktach gminy. Dobrzeń Wielki korzysta ze wsparcia FDS Ulica Szpitalna w Kup, Dworcowa w Dobrzeniu Wielkim i połowa ulicy Odrzańskiej w Dobrzeniu Małym - to trzy inwestycje drogowe, które równolegle prowadzone są w… » więcej 2019-11-15, godz. 19:00 Wdrożenie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w Opolu coraz bliżej. Jedna z ofert mieści się w wyznaczonym budże… Opolski ratusz rozpoczyna wdrażanie Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem w mieście. System ma m.in. spinać pod względem sterowania około 50 skrzyżowań w stolicy… » więcej 2019-11-15, godz. 18:00 "Medycyna leczy ludzi, a weterynaria leczy ludzkość". 100 lat służby weterynaryjnej Na co dzień zwalczają choroby zakaźne zwierząt, badają zwierzęta rzeźne i produkty ich pochodzenia. Pracownicy służby weterynaryjnej spotkali się na zamku w Mosznej… » więcej 2019-11-15, godz. 18:00 Co dziesiąty noworodek rodzi się przedwcześnie. Opolskie wcześniaki mają swoje święto i szykują się na bal Fioletowe barwy i małe kolorowe skarpetki wypełniły oddział neonatologiczny Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. To znak, że szpital… » więcej 2019-11-15, godz. 17:00 Ulica Rejtana gotowa, Katedralna na ukończeniu. Kierowcy w Opolu będą mieć nieco łatwiej w dwóch ważnych punktach Zakończył się remont części ulicy Rejtana w Opolu, a od poniedziałku (18.11) nie będzie utrudnień na skrzyżowaniu ulicy Książąt Opolskich z Katedralną. » więcej 2019-11-15, godz. 16:00 Prawie 1,5 miliarda złotych w 2020 roku. Kolejny rekordowy budżet Opola Budżet Opola w 2020 rok będzie wynosił prawie półtora miliarda złotych. 457 milionów ratusz chce przeznaczyć na inwestycje. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zapowiedział… » więcej 2019-11-15, godz. 15:00 Młodzi poeci prezentują swoje wiersze w brzeskim zamku. Trwa Zamkowy Turniej Poetycki Żaków Prawie 50 uczestników z całej Opolszczyzny prezentuje dziś w Brzegu (15.11) własne utwory poetyckie w ramach Zamkowego Turnieju Poetyckiego Żaków. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »