Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-23, 20:45 Autor: Witold Wośtak

Linia autobusowa w Kluczborku ma 14 przystanków. Od 30 września będzie łączyć ulicę Fabryczną z Gotartowem

[fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Kluczborku]
[fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Kluczborku]
Mapa przystanków [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Kluczborku]
Mapa przystanków [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Kluczborku]
14 przystanków, po 10 kursów dziennie w obu kierunkach i bezpłatny pierwszy tydzień. 30 września w Kluczborku ruszy gminna komunikacja autobusowa, która połączy sołectwo Gotartów Ogrodnictwo z ulicą Fabryczną.
- Autobus będzie zatrzymywać się na wcześniej istniejących przystankach, ale trzeba było dostosować trzy miejsca postoju - mówi Dariusz Morawiec, wiceburmistrz Kluczborka.

- Zadaniem tej linii będzie przede wszystkim dowóz dzieci i młodzieży do szkoły oraz po lekcjach z powrotem do domów. Drugim celem jest transport pracowników do zakładów pracy, głównie tych zlokalizowanych przy ulicy Fabrycznej. Są też kursy, które pomogą mieszkańcom bez samochodu lub prawa jazdy w dostaniu się do lekarza, sklepu czy urzędu.

Urząd miejski zleca ten kurs PKS Kluczbork, a miesięczne funkcjonowanie linii będzie kosztować około 15 tysięcy złotych.

- Przejazd całą trasą w niskopodłogowym autobusie potrwa około 25 minut - dodaje Morawiec. - To nowoczesny i ekologiczny autobus, który kupiono w 2018 roku. Poza tym on spełnia ostre normy emisji spalin. Będą jednak kursy wykonywane przez inne autobusy. Chodzi o to, że zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego potrzebujemy dodatkowego kursu, który będzie obsługiwany przez inny autobus PKS.

Mieszkańcy Kluczborka chwalą pomysł uruchomienia linii autobusowej: - W Kluczborku nie ma autobusów miejskich, więc podobne kursy bardzo przydadzą się. To rozwiązanie jest dobre dla lokalnej społeczności. Może przynajmniej część mieszkańców pozostawi w domu kluczyki od samochodu, co zmniejszy zanieczyszczenie kluczborskiego powietrza - mówią kluczborczanie.

Więcej o tym temacie powiemy w jutrzejszym (24.09) magazynie Reporterskie tu i teraz.
Dariusz Morawiec 1
Dariusz Morawiec 2
Mieszkańcy Kluczborka

Wiadomości z regionu

2019-11-11, godz. 23:00 Mieszkańcy Brzegu, wraz z wojskiem, uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości Wojskowym apelem pamięci poprzedzonym mszą za ojczyznę zakończyły się brzeskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. » więcej 2019-11-11, godz. 22:30 Regiment garnizonowy, śląska landwehra czy legia polsko-włoska. Spotkanie z historycznym wojskiem w Kędzierzynie-Koźlu… Szable i rapiery, pistolety i haubice, do tego mundury o różnych krojach i fasonach - to wszystko można było zobaczyć dzisiaj (11.11) w Kędzierzynie-Koźlu w czasie… » więcej 2019-11-11, godz. 20:30 Przypomnieli świętego Marcina i zbierali na operację dla chorej mieszkanki gminy Po raz 22. w Strzeleczkach odbyła się inscenizacja historii św. Marcina, który będąc rzymskim legionistą, podzielił się płaszczem z żebrakiem. W towarzystwie tłumów… » więcej 2019-11-11, godz. 19:52 W pożarze mieszkania zginęło dwóch mężczyzn. To prawdopodobnie bracia Dwóch młodych mężczyzn zginęło w pożarze mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. Straż pożarną zaalarmowali ludzi, którzy zobaczyli dym wydobywający się z okna na drugim… » więcej 2019-11-11, godz. 18:30 Podczas uroczystej sesji rady miasta uhonorowano osoby zasłużone dla Opola. "To wyraz wdzięczności" Narodowe Święto Niepodległości to w Opolu okazja do wręczenia wyróżnień miejskich. Podczas uroczystej sesji tytuł Zasłużony Obywatel Miasta Opola trafił do profesora… » więcej 2019-11-11, godz. 17:15 Głubczyce upamiętniły 101. rocznicę odzyskania niepodległości W Głubczycach obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pod… » więcej 2019-11-11, godz. 16:30 Duże zainteresowanie mieszkańców Prudnika obchodami rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Apel harcerzy oraz msza w intencji Ojczyzny i kombatantów rozpoczęły prudnickie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Licznie uczestniczyli w nich mieszkańcy… » więcej 2019-11-11, godz. 16:10 Z okazji odzyskania niepodległości wieczorem w Babicach przy ognisku odśpiewane zostaną pieśni patriotyczne Dla upamiętnienia odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów w całej Polsce odbywają się okolicznościowe uroczystości, marsze i koncerty. Podobnie będzie… » więcej 2019-11-11, godz. 16:00 Mieszkańcy Opola tłumnie świętowali odzyskanie niepodległości na placu Wolności [FILM, ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem mieszkańców Opola cieszyły się oficjalne uroczystości niepodległościowe na placu Wolności. Odśpiewano hymn, była salwa honorowa, apel pamięci… » więcej 2019-11-11, godz. 15:00 Grodków tanecznie świętował rocznicę odzyskania niepodległości. "Chcemy nadać świętu nie tylko patetyczny, ale i radosny… 101. rocznicę odzyskania niepodległości uczczono dziś (11.11) także w Grodkowie. Podczas obchodów, już po raz trzeci, mieszkańcy zatańczyli na miejscowym rynku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »