Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-02, 21:30 Autor: Witold Wośtak

Na pięć miesięcy rynek w Dobrodzieniu stanie się placem budowy. Rusza modernizacja

Wizualizacja remontu rynku w Dobrodzieniu [fot. UM Dobrodzień]
Wizualizacja remontu rynku w Dobrodzieniu [fot. UM Dobrodzień]
Andrzej Jasiński [fot. Witold Wośtak]
Andrzej Jasiński [fot. Witold Wośtak]
Przebudowa dobrodzieńskiego rynku ruszy w tym tygodniu. Udało się wybrać inspektora nadzoru inwestorskiego, dlatego w czwartek (04.07) lub piątek magistrat zamierza przekazać wykonawcy plac w ścisłym centrum miasta.
Projekt zakłada między innymi budowę dwóch fontann. Jedna z nich będzie multimedialna - podobna do fontanny zainstalowanej w Oleśnie.

- Będzie o wiele więcej krzesełek i ławek, ale to nie wszystkie zmiany - mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia.

- Cała płyta rynku zostanie połączona z placem kościelnym, czyli nie będzie drogi przejazdowej na środku. Wszelkie aspekty techniczne zmierzają do ustawienia tam sceny. Wtedy nasz rynek spełni też funkcję miejsca koncertowego. Na pewno będą parasole, a w przyszłym roku powinien stanąć również budynek gastronomiczny, tyle że ta część wybiega poza projekt marszałkowski.

Prace muszą zakończyć się najpóźniej w listopadzie. Modernizacja płyty rynku kosztować ma 3,5 miliona złotych. Ale to nie koniec rewitalizacji centrum Dobrodzienia. W tym roku zagospodarowany zostanie park Jordanowski, a w przyszłym roku zmieni się okolica domu kultury.
Andrzej Jasiński

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 07:30 W ubiegłym roku samochód, teraz sprzęt ratunkowy - olescy strażacy ochotnicy zdobywają niezbędne wyposażenie Nową torbę pomocy przedmedycznej otrzymali strażacy ochotnicy z Olesna w ramach współpracy z opolskim oddziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. » więcej 2019-09-18, godz. 20:00 II Kongres Żeglugi Śródlądowej, czyli dyskusja o powrocie transportu na Odrę. "Dekady zaniedbań muszą się skończyć" [F ... - Transport musi wrócić na polskie rzeki - powiedział podczas II Kongresu Żeglugi Śródlądowej w Opolu minister Marek Gróbarczyk. Kongres zgromadził kilkuset p ... » więcej 2019-09-18, godz. 19:45 Więcej miejsc dla dzieci, nowe sale i plac zabaw. Oleski żłobek został oficjalnie otwarty po remoncie O 40 miejsc więcej niż 2 lata temu ma Żłobek Miejski w Oleśnie po gruntownym remoncie. Teraz codzienną opiekę w tej placówce może znaleźć 90 najmłodszych. » więcej 2019-09-18, godz. 17:45 Zbuduj domek dla nietoperza albo posadź malwę pod oknem Budowanie domków dla sów, nietoperzy i owadów oraz wymiana sadzonek kwiatów to przyrodnicza oferta Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu na najbliższy ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:00 Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu rozszerzyło diagnostykę leczenia niepłodności o doda ... Ponad 100 dodatkowych badań diagnostycznych w leczeniu niepłodności w ramach programu kompleksowej opieki zdrowia prokreacyjnego oferuje Kliniczne Centrum Gin ... » więcej 2019-09-18, godz. 16:15 Lewica przedstawiła "Pakt dla kobiet" i apeluje do opozycji Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12 tygodnia na żądanie kobiety, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji czy alimenty ściągane jak podatki, to część z 1 ... » więcej 2019-09-18, godz. 15:15 Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca Opole Wschodnie Jutro (19.09) zamknięte zostanie skrzyżowanie Katowickiej z Bohaterów Monte Cassino, przy Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej. Jest to związane z tr ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:45 Józef Swaczyna z MN proponuje debatę kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu - Jako 'trójka' do sejmu z ramienia Mniejszości Niemieckiej proponuję wszystkim 'trójkom' z poszczególnych komitetów wyborczych debatę na tematy związane z ca ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:00 Prudnik: kolejna ofiara pożaru w budynku socjalnym. "Zachowanie tych ludzi jest specyficzne" Kolejna osoba mieszkająca w budynku socjalnym przy ulicy Chrobrego w Prudniku nie żyje. Kilka dni temu około godziny 2 w nocy zauważono pożar. Zdzisław G. usł ... » więcej 2019-09-18, godz. 12:15 Powraca kampanijny temat likwidacji województwa opolskiego. Poseł Kostuś bije na alarm, a Kowalski uspokaja 'Integralność oraz istnienie województwa opolskiego jest zagrożona' - na konferencji prasowej przekonywał o tym poseł Tomasz Kostuś. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »