Radio Opole » Gospodarka
2019-06-03, 16:14 Autor: Witold Wośtak

Przedłuża się remont DW 901 w gminie Dobrodzień. Wszystko ma być gotowe do końca miesiąca

Remont drogi [fot. Maciej Stępień]
Remont drogi [fot. Maciej Stępień]
O miesiąc dłużej niż zakładano zamknięty będzie odcinek drogi wojewódzkiej 901 między Dobrodzieniem a Bzinicą Starą. Inwestycja związana z budową obwodnicy Dobrodzienia miała potrwać do końca maja, ale wykonawca nie zmieścił się w czasie.
- Aktualny termin otwarcia drogi to 28 czerwca - mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia.

- Wykonawca nie chciał otwierać tej drogi pod koniec maja, bo trzeba jeszcze zrobić prace wykończeniowe. Chodziło tu konkretnie o kładzenie asfaltu, co w ruchu wahadłowym utrudnia sprawę i finalnie daje gorszy efekt niż zrobienie tego za jednym razem. Bardzo późno dostaliśmy tę informację o zamknięciu drogi na jeszcze jeden miesiąc, ale mam nadzieję na jej otwarcie do końca czerwca.

Burmistrz zwraca uwagę, że niszczeje droga na Bąki, która służy jako najkrótszy objazd, ale magistrat stara się naprawiać ją na bieżąco.

- Zarząd Dróg Wojewódzkich zgodził się udostępnić nam zdarty materiał z drogi i używamy tego do utwardzenia bardzo zniszczonych poboczy. W ramach remontów cząstkowych w pierwszej kolejności firma ma poprawić dziury i nawierzchnie do Bąków. Wiadomo, że nie mówimy o całej drodze, a o zalepieniu dziur.

Później ruszy budowa rond turbinowych przy Dobrotece w Dobrodzieniu i takiego samego skrzyżowania u styku budowanej obwodnicy Myśliny.
Andrzej Jasiński 1
Andrzej Jasiński 2

Gospodarka

2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej 2019-10-14, godz. 12:46 O pracy i współpracy z BGK. PPP to przyszłość Nadchodzące lata będą wyzwaniem dla inwestycji samorządowych, a kluczową rolę w ich realizacji ma odegrać Bank Gospodarstwa Krajowego. » więcej 2019-10-13, godz. 09:00 Parkowanie wokół kluczborskiego rynku znów będzie płatne Po siedmiu latach wraca strefa płatnego parkowania w ścisłym centrum Kluczborka. » więcej 2019-10-12, godz. 21:00 Ulica Kamienna w Gogolinie doczeka się remontu W najbliższych dniach ma się rozpocząć remont ulicy Kamiennej w Gogolinie. Będzie to ostatni etap prac związanych z nowym układem komunikacyjnym wokół tej mie ... » więcej 2019-10-12, godz. 18:44 Zniknie stacja benzynowa. Rynek w Ujeździe przejdzie lifting Gmina wygrała proces z właścicielem stacji benzynowej zlokalizowanej na Rynku w Ujeździe. Nic już nie stoi na przeszkodzie rewitalizacji centrum miejscowości. ... » więcej 2019-10-12, godz. 09:47 Skończyli remontować drogi, teraz rozbudują szkołę i postawią remizę W gminie Kolonowskie wraz z końcem sezonu letniego zakończono prace przy remontach dróg, ale nie oznacza to końca inwestycji. Na tapecie są dwa działania budo ... » więcej 2019-10-11, godz. 22:00 Ponad 150 milionów złotych pomocy suszowej trafiło do pierwszych rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całej Polsce wypłaciła już ponad 150 milionów złotych pomocy dla rolników, którzy w tym roku ponieśli stra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »