Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-19, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim

Zamek Książęcy w Niemodlinie [fot. Fundacja na Rzecz Zamku Książęcego w Niemodlinie]
Zamek Książęcy w Niemodlinie [fot. Fundacja na Rzecz Zamku Książęcego w Niemodlinie]
Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynuacją rewitalizacji tego terenu.
- Chcemy, aby nasz obiekt był dostosowany dla jak największej liczby osób - mówi Joanna Kardasińska, prezes Fundacji na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. - Ona będzie biegła 15 metrów od muru zamkowego. Będzie to aleja z dostępnością dla osób niepełnosprawnych. Chcemy, żeby nasz obiekt był dostępny. Mamy grono takich stałych turystów, którzy przyjeżdżają do nas czy na wózkach inwalidzkich, czy osoby z ograniczeniami ruchowymi, osoby słabowidzące. Tutaj spędzają czas, niekoniecznie zwiedzając główny zamek.

W ramach tej inwestycji na terenie parku stanie namiot, w którym będą odbywały się koncerty, warsztaty i lekcje, a sam park zostanie połączony z sąsiadującym Gospodarstwem Rybackim.

- Ono w historycznych czasach należało do dóbr zamkowych, a hodowla karpia zasilała zamkową kasę - tłumaczy Kardasińska. - Chcielibyśmy, żeby to była taka otwarta aleja. Żeby była dostępna, żeby każdy odwiedzający nas miał swobodę przejścia na teren Gospodarstwa. Tam też można zakupić rybę.

Fundacja na Rzecz Zamku Książęcego w Niemodlinie otrzymała już promesę na dofinansowanie tej inwestycji w ramach unijnego programu Rybactwo i Morze. Koszt powstania alejek to blisko 300 tysięcy złotych.
Joanna Kardasińska
Joanna Kardasińska

Wiadomości z regionu

2019-08-23, godz. 21:15 W brzeskim szpitalu wznawia działalność Oddział Intensywnej Terapii W Brzeskim Centrum Medycznym otwarto zmodernizowany Oddział Intensywnej Terapii. Zakupiono dodatkowe specjalistyczne łóżka i nowoczesny sprzęt. To ma sprawić, ... » więcej 2019-08-23, godz. 21:00 Ruszyła budowa obwodnicy Niemodlina. Będzie gotowa do 2021 roku Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. To oznacza, że na dobre ruszyły prace związane z powstaniem obwodnicy Niemodlina. Będzie miała długość 11,5 kilomet ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Bus PiS w trasie: mieszkańców Kluczborka i Olesna interesuje obwodnica i województwo częstochowskie Obwodnica Kluczborka i powstanie województwa częstochowskiego - to były tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Kluczborka i Olesna, którzy spotkal ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Opolska Wojewódzka Komenda OHP zajęła 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu. "To wyznacznik naszej pracy" Ochotnicze Hufce Pracy nie tylko wspierają w procesie kształcenia, wychowania, czy integracji młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym. Stwarzają też warunk ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:50 Mężczyzna przygnieciony klapą wywrotki na remontowanym odcinku A4 Poważny wypadek na terenie remontowanego fragmentu autostrady A4 w rejonie Góry św. Anny. Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z mężczyzn pracujący przy r ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:41 DK 45 w Mechnicy zablokowana. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiało 5 osób Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w Mechnicy - to trasa Opole - Kędzierzyn-Koźle. » więcej 2019-08-23, godz. 17:30 Nauczyciele dyplomowani odebrali awanse. "To podsumowanie tego co robiliśmy do tej pory" 258 nauczycieli z całego województwa odebrało certyfikaty poświadczające zdobycie awansu zawodowego, nauczyciela dyplomowanego. To najwyższy z czterech stopni ... » więcej 2019-08-23, godz. 16:15 "To czas wielkiej mobilizacji. Bezpośrednia rozmowa daje najwięcej". Bus Prawa i Sprawiedliwości zatrzymał się w Opolu ... Opole to kolejne z miejsc, które pojawiło się dziś (23.08) na trasie busa Prawa i Sprawiedliwości. Od rana Violetta Porowska, startująca z pierwszego miejsca ... » więcej 2019-08-23, godz. 15:15 Mieszkańcy Górek koło Opola pracują nad odnową wsi Najpierw zniszczony mur zamienili na ekologiczny mural, potem ustawili wielkie donice z kwiatami, a teraz szykują kącik do wspólnego grillowania. Mieszkańcy w ... » więcej 2019-08-23, godz. 14:45 Bus PiS odwiedził Nysę. "Mieszkańcy wyrażają poparcie i życzliwość" 500 plus, wyższe emerytury, ale także uczciwość i konsekwencja - to najczęstsze argumenty nyskich zwolenników PiS, którzy przyszli pod Wieżę Ziębicką, aby wyr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »