Radio Opole » Gospodarka
2019-06-20, 14:30 Autor: Daniel Klimczak

Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek

Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się nowej nawierzchni.
- Podjęliśmy taką decyzję na wniosek mieszkańców, którzy skarżyli się, że po parku trudno jest się poruszać - tłumaczy burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

- Wykonamy drogę asfaltową do ulicy Krakowskiej. Tam był ogromny problem, ta stara droga jest tak zniszczona, że nie dało się przejechać tam wózkiem i mieliśmy takie sygnały od rodziców, że to jest droga przez mękę, a więc ten temat będzie załatwiony - zapowiada.

Nowy wygląd zyska też otoczenie kamiennych pomników. Same obeliski zostaną na nowo zagospodarowane. Jeszcze do niedawna stanowiły one pamiątkę poprzedniego ustroju, jednak po wejściu w życie ustawy dekomunizacyjnej, napisy upamiętniające m.in. rewolucję październikową zostały zeszlifowane.

- Doszliśmy do wniosku, że one są do wykorzystania. Mamy 100-lecie odzyskania niepodległości, mamy 750-lecie miasta Grodków, mamy 250 lat od urodzin wielkiego grodkowianina Józefa Elsnera i chcemy te kamienie wykorzystać, żeby upamiętniać jubileusze - dodaje burmistrz.

Oprócz tego, rekultywacji doczeka się teren znajdującej się nieopodal dawnej strzelnicy, gdzie mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypisko śmieci.

Na realizację założeń, gmina jeszcze w tym roku przeznaczy łącznie prawie 170 tysięcy złotych.

Jednocześnie magistrat poszukuje pieniędzy na dalsze prace. Do najważniejszych będzie należeć rozbudowa oświetlenia i modernizacja kolejnych alejek.
Marek Antoniewicz
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2021-06-23, godz. 20:00 Do końca wakacji wyremontowana zostanie droga ze Starych Kotkowic do Biedrzychowic Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu będzie realizować remont blisko kilometra drogi krajowej nr 40 na terenie gminy Głogówek między Starymi… » więcej 2021-06-23, godz. 16:34 Jest planowy podział pieniędzy unijnych. Na Opolszczyznę trafi nieco ponad 920 mln euro Dokładnie 920 999 577 euro ma trafić do województwa opolskiego w latach 2021 - 2027. Ministerstwo funduszy i polityki regionalnej przedstawiło planowany podział… » więcej 2021-06-23, godz. 12:35 ZUS przypomina: skorzystaj z urlopu ojcowskiego Zasiłek macierzyński kojarzony jest głównie z matczyną opieką nad potomstwem. Ale są też świadczenia, które z racji opieki na dzieckiem przysługują… » więcej 2021-06-22, godz. 19:45 "Inwestor w każdej gminie, strefa w każdej gminie". Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna proponuje współpracę… Chodzi o promocję programu Polskiej Strefy Inwestycji. O propozycji współpracy i korzyściach, jakie niesie ze sobą program rozmawiano dziś (22.06) w Opolu… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Zarząd województwa z wotum zaufania i absolutorium za ubiegłoroczny budżet 'To nie był łatwy rok, był on czymś nowym dla nas samorządowców' - zarząd województwa opolskiego podsumował budżet za 2020 rok. Z danych wynika, że… » więcej 2021-06-22, godz. 15:00 Głubczyce stawiają na proekologiczne rozwiązania. Wdrażany jest kompleksowy program mający chronić powietrze Gmina Głubczyce rozpoczyna realizację programu 'Czyste powietrze'. Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli uzyskać dofinansowanie na wymianę nieekologicznych… » więcej 2021-06-22, godz. 11:30 Zbliża się ważny termin dla firm dotkniętych skutkami pandemii, które chcą skorzystać z tarczy antykryzysowej Uwaga przedsiębiorcy! Tylko do 30 czerwca można składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy Antykryzysowej - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych… » więcej 2021-06-22, godz. 09:15 Drogę w Nowych Smarchowicach czeka kapitalny remont. Będzie to pierwsza w tym miejscu tak duża inwestycja od kilkudziesięciu… Kolejna droga w gminie Namysłów doczeka się remontu. Tym razem powody do zadowolenia powinni mieć mieszkańcy Nowych Smarchowic. » więcej 2021-06-20, godz. 09:00 Gmina dostanie pieniądze na budowę drogi, o ile radni się zgodzą na zmiany w budżecie Gmina Krapkowice może otrzymać 1,3 mln dotacji z funduszy unijnych na budowę drogi do terenów inwestycyjnych. Żeby tak się stało, radni muszą się zgodzić… » więcej 2021-06-19, godz. 15:10 Milion złotych na inwestycje w gminie Kietrz z programu RFIL Gmina Kietrz otrzymała milion złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę kanalizacji w popegeerowskim osiedlu Krotoszyn i remont dróg wewnętrznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »