Radio Opole » Gospodarka
2019-06-20, 14:30 Autor: Daniel Klimczak

Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek

Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się nowej nawierzchni.
- Podjęliśmy taką decyzję na wniosek mieszkańców, którzy skarżyli się, że po parku trudno jest się poruszać - tłumaczy burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

- Wykonamy drogę asfaltową do ulicy Krakowskiej. Tam był ogromny problem, ta stara droga jest tak zniszczona, że nie dało się przejechać tam wózkiem i mieliśmy takie sygnały od rodziców, że to jest droga przez mękę, a więc ten temat będzie załatwiony - zapowiada.

Nowy wygląd zyska też otoczenie kamiennych pomników. Same obeliski zostaną na nowo zagospodarowane. Jeszcze do niedawna stanowiły one pamiątkę poprzedniego ustroju, jednak po wejściu w życie ustawy dekomunizacyjnej, napisy upamiętniające m.in. rewolucję październikową zostały zeszlifowane.

- Doszliśmy do wniosku, że one są do wykorzystania. Mamy 100-lecie odzyskania niepodległości, mamy 750-lecie miasta Grodków, mamy 250 lat od urodzin wielkiego grodkowianina Józefa Elsnera i chcemy te kamienie wykorzystać, żeby upamiętniać jubileusze - dodaje burmistrz.

Oprócz tego, rekultywacji doczeka się teren znajdującej się nieopodal dawnej strzelnicy, gdzie mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypisko śmieci.

Na realizację założeń, gmina jeszcze w tym roku przeznaczy łącznie prawie 170 tysięcy złotych.

Jednocześnie magistrat poszukuje pieniędzy na dalsze prace. Do najważniejszych będzie należeć rozbudowa oświetlenia i modernizacja kolejnych alejek.
Marek Antoniewicz
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2020-08-13, godz. 20:15 Prudnik: powiatowy szpital nie ma długów, inwestuje w nowoczesny sprzęt oraz w personel medyczny Blisko 2,5 mln złotych wyda w tym roku prudnicki szpital na zakup sprzętu medycznego i remonty. Placówka ta zatrudnia też wykwalifikowany personel medyczny… » więcej 2020-08-13, godz. 15:11 Komprachcice pozyskały ponad milion złotych dotacji na termomodernizację szkoły i wymianę kopciuchów Dwie umowy na dotacje do zadań redukujących tzw. niską emisję podpisał dziś (13.08) wójt Komprachcic z urzędem marszałkowskim. » więcej 2020-08-13, godz. 11:12 Koronawirus: wniosek o dodatek solidarnościowy możesz złożyć tylko do końca sierpnia Ponad 4200 mieszkańców Opolszczyzny otrzymało dotychczas dodatek solidarnościowy. Na rachunki bankowe tych osób Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał… » więcej 2020-08-12, godz. 12:45 KAS przechwytuje nielegalny tytoń. Na Opolszczyźnie jego wartość wyniosła ponad 250 tysięcy złotych Od początku roku opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli ponad 350 kilogramów tytoniu bez polskiej akcyzy. Wartość nielegalnego towaru… » więcej 2020-08-11, godz. 16:00 Nysa także chce budować pumptrack. Rowerowy park rekreacji ma powstać w mieście przed kolejnymi wakacjami Nyscy miłośnicy wyczynowej jazdy na dwóch kółkach doczekają się miejsca, w którym będą mogli doskonalić swoje umiejętności. W przyszłym roku w mieście… » więcej 2020-08-11, godz. 12:09 Sala narad w namysłowskim magistracie przejdzie metamorfozę. Ma to powstrzymać jej degradację oraz zapewnić godną… Namysłowski magistrat chce wyremontować salę narad znajdującą się w budynku urzędu. Miasto szuka wykonawców chętnych do przeprowadzenia prac. » więcej 2020-08-08, godz. 18:00 Remont "Sandacza" przebiega bez opóźnień. Epidemia na razie nie wpływa na tempo robót Epidemia koronawirusa nie spowodowała jak dotąd opóźnień w remoncie ośrodka Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. To jedno z największych zadań realizowanych… » więcej 2020-08-08, godz. 15:00 Mieszkańcy Opola mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. Do połowy września trwa nabór do Inicjatywy Lokalnej Po Budżecie Obywatelskim Opola przyszedł czas na Inicjatywę Lokalną. Mieszkańcy stolicy regionu mogą zgłaszać pomysły, których realizacja nie przekroczy… » więcej 2020-08-07, godz. 15:00 Powiaty chcą zmiany przepisów dotyczących rządowych dotacji do inwestycji Władze powiatu prudnickiego zastanawiają się, czy będą mogły przesunąć 3,2 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inne inwestycje… » więcej 2020-08-07, godz. 06:30 Brzeg szuka pieniędzy na przebudowę rynku. Niewykluczone, że uda się je pozyskać jeszcze przed nową perspektywą… Brzeg nie rezygnuje z planów dalszej rewitalizacji centrum. Po zakończeniu prac remontowych budynku ratusza, magistrat zamierza przystąpić do przebudowy głównego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***