Radio Opole » Gospodarka
2019-06-20, 14:30 Autor: Daniel Klimczak

Grodkowska "cegielnia" przejdzie modernizację. Jeszcze w tym roku wyremontowana zostanie część alejek

Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Park przy dawnej cegielni w Grodkowie [fot. Daniel Klimczak]
Grodków przymierza się do kolejnego etapu rewitalizacji największego miejskiego parku. Część terenu wokół dawnej cegielni zostanie uporządkowana i doczeka się nowej nawierzchni.
- Podjęliśmy taką decyzję na wniosek mieszkańców, którzy skarżyli się, że po parku trudno jest się poruszać - tłumaczy burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

- Wykonamy drogę asfaltową do ulicy Krakowskiej. Tam był ogromny problem, ta stara droga jest tak zniszczona, że nie dało się przejechać tam wózkiem i mieliśmy takie sygnały od rodziców, że to jest droga przez mękę, a więc ten temat będzie załatwiony - zapowiada.

Nowy wygląd zyska też otoczenie kamiennych pomników. Same obeliski zostaną na nowo zagospodarowane. Jeszcze do niedawna stanowiły one pamiątkę poprzedniego ustroju, jednak po wejściu w życie ustawy dekomunizacyjnej, napisy upamiętniające m.in. rewolucję październikową zostały zeszlifowane.

- Doszliśmy do wniosku, że one są do wykorzystania. Mamy 100-lecie odzyskania niepodległości, mamy 750-lecie miasta Grodków, mamy 250 lat od urodzin wielkiego grodkowianina Józefa Elsnera i chcemy te kamienie wykorzystać, żeby upamiętniać jubileusze - dodaje burmistrz.

Oprócz tego, rekultywacji doczeka się teren znajdującej się nieopodal dawnej strzelnicy, gdzie mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypisko śmieci.

Na realizację założeń, gmina jeszcze w tym roku przeznaczy łącznie prawie 170 tysięcy złotych.

Jednocześnie magistrat poszukuje pieniędzy na dalsze prace. Do najważniejszych będzie należeć rozbudowa oświetlenia i modernizacja kolejnych alejek.
Marek Antoniewicz
Marek Antoniewicz

Gospodarka

2019-07-17, godz. 18:00 Nyski pośredniak zachęca seniorów do powrotu na rynek pracy Nyski urząd pracy stawia na aktywizację seniorów. W ramach pilotażowego programu, instytucja będzie zachęcać osoby po 60. roku życia do powrotu na rynek pracy. » więcej 2019-07-17, godz. 14:30 Praca wre na trasach powiatu brzeskiego Zgodnie z harmonogramem - jak zapewniają władze powiatu brzeskiego idzie przebudowa drogi Wójtowice - Sulisław. Prace są zaawansowane w 80%. » więcej 2019-07-17, godz. 13:00 Ostatni dokument przekazany. W sierpniu rusza budowa obwodnicy Niemodlina Jest zielone światło dla rozpoczęcia budowy obwodnicy Niemodlina. W urzędzie wojewódzkim w Opolu przekazano wykonawcy decyzję o udzieleniu Zezwolenia na Reali ... » więcej 2019-07-16, godz. 20:00 Kontrole PIP nie wykazały nadużyć w zakresie zatrudniania cudzoziemców Obcokrajowcy są coraz lepiej traktowani w pracy - wynika z kontroli inspekcji pracy, prowadzonych w firmach działających w naszym regionie. » więcej 2019-07-16, godz. 13:37 Zielone światło dla budowy obwodnicy Niemodlina Prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Niemodlina idą zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »