Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-26, 15:15 Autor: Kacper Śnigórski

15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem

15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem [fot. Mario]
15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem [fot. Mario]
15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem [fot. Mario]
15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem [fot. Mario]
Magdalena N., 45-letnia nauczycielka z Kędzierzyna-Koźla została skazana na 15 lat więzienia za zabójstwo konkubenta. Kobieta zadała mu 34 śmiertelne ciosy nożem. Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku.
Magdalena N. twierdziła, że zrobiła to, bo była przez lata bita i poniżana. W trakcie zdarzenia zarówno oskarżona, jak i ofiara byli pod wpływem alkoholu.

Wyrok uzasadniał sędzia Mateusz Świst. - Chciała się go pani pozbyć i podjęła decyzję o jego zabiciu, kiedy on już nie stanowił zagrożenia. Leżał na podłodze, a oskarżona używając noża zadała mu kilkadziesiąt ciosów. Z wyjaśnień wynika, że on mówił, aby pani się opamiętała. Mimo wszystko ten przestępczy zamiar był kontynuowany - dodał sędzia Świst.

- Zapewne wystąpimy o pisemne uzasadnienie wyroku - mówi obrońca oskarżonej adwokat Paweł Fizgał. - Usłyszeliśmy dzisiaj uzasadnienie ustne wyroku. Jest to informacja od sądu, dlaczego wymierzył taką, a nie inną karę. Czym się kierował? Po konsultacji z klientką, prawdopodobnie będziemy składali wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. Co do dalszych kroków, podejmę decyzję razem z klientką.

Magdalena N. ma również zapłacić blisko 100 tysięcy złotych dla rodziny ofiary. Wyrok, który zapadł przed Sądem Okręgowym w Opolu, jest nieprawomocny. Była żona ofiary - która występowała w tym procesie w roli oskarżyciela posiłkowego - stwierdziła, że wymierzona kara jest zbyt łagodna.
Mateusz Świst
Paweł Fizgał

Wiadomości z regionu

2019-11-12, godz. 08:30 W Brzegu otwarto wystawę poświęconą życiu na kresach. "To jedna z niewielu prób zaprezentowania tej tematyki" W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu można oglądać wyjątkową wystawę poświęconą dawnym ziemiom Rzeczpospolitej. 'Kresy. Ocalone wspomnienia' to zbiór ponad tysiąca… » więcej 2019-11-11, godz. 23:00 Mieszkańcy Brzegu, wraz z wojskiem, uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości Wojskowym apelem pamięci poprzedzonym mszą za ojczyznę zakończyły się brzeskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. » więcej 2019-11-11, godz. 22:30 Regiment garnizonowy, śląska landwehra czy legia polsko-włoska. Spotkanie z historycznym wojskiem w Kędzierzynie-Koźlu… Szable i rapiery, pistolety i haubice, do tego mundury o różnych krojach i fasonach - to wszystko można było zobaczyć dzisiaj (11.11) w Kędzierzynie-Koźlu w czasie… » więcej 2019-11-11, godz. 20:30 Przypomnieli świętego Marcina i zbierali na operację dla chorej mieszkanki gminy Po raz 22. w Strzeleczkach odbyła się inscenizacja historii św. Marcina, który będąc rzymskim legionistą, podzielił się płaszczem z żebrakiem. W towarzystwie tłumów… » więcej 2019-11-11, godz. 19:52 W pożarze mieszkania zginęło dwóch mężczyzn. To prawdopodobnie bracia Dwóch młodych mężczyzn zginęło w pożarze mieszkania w Kędzierzynie-Koźlu. Straż pożarną zaalarmowali ludzi, którzy zobaczyli dym wydobywający się z okna na drugim… » więcej 2019-11-11, godz. 18:30 Podczas uroczystej sesji rady miasta uhonorowano osoby zasłużone dla Opola. "To wyraz wdzięczności" Narodowe Święto Niepodległości to w Opolu okazja do wręczenia wyróżnień miejskich. Podczas uroczystej sesji tytuł Zasłużony Obywatel Miasta Opola trafił do profesora… » więcej 2019-11-11, godz. 17:15 Głubczyce upamiętniły 101. rocznicę odzyskania niepodległości W Głubczycach obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele parafialnym pod… » więcej 2019-11-11, godz. 16:30 Duże zainteresowanie mieszkańców Prudnika obchodami rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Apel harcerzy oraz msza w intencji Ojczyzny i kombatantów rozpoczęły prudnickie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Licznie uczestniczyli w nich mieszkańcy… » więcej 2019-11-11, godz. 16:10 Z okazji odzyskania niepodległości wieczorem w Babicach przy ognisku odśpiewane zostaną pieśni patriotyczne Dla upamiętnienia odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów w całej Polsce odbywają się okolicznościowe uroczystości, marsze i koncerty. Podobnie będzie… » więcej 2019-11-11, godz. 16:00 Mieszkańcy Opola tłumnie świętowali odzyskanie niepodległości na placu Wolności [FILM, ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem mieszkańców Opola cieszyły się oficjalne uroczystości niepodległościowe na placu Wolności. Odśpiewano hymn, była salwa honorowa, apel pamięci… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »