Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-26, 15:15 Autor: Kacper Śnigórski

15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem

15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem [fot. Mario]
15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem [fot. Mario]
15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem [fot. Mario]
15 lat więzienie za zabicie konkubenta. Nauczycielka zadała mu 34 ciosy nożem [fot. Mario]
Magdalena N., 45-letnia nauczycielka z Kędzierzyna-Koźla została skazana na 15 lat więzienia za zabójstwo konkubenta. Kobieta zadała mu 34 śmiertelne ciosy nożem. Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku.
Magdalena N. twierdziła, że zrobiła to, bo była przez lata bita i poniżana. W trakcie zdarzenia zarówno oskarżona, jak i ofiara byli pod wpływem alkoholu.

Wyrok uzasadniał sędzia Mateusz Świst. - Chciała się go pani pozbyć i podjęła decyzję o jego zabiciu, kiedy on już nie stanowił zagrożenia. Leżał na podłodze, a oskarżona używając noża zadała mu kilkadziesiąt ciosów. Z wyjaśnień wynika, że on mówił, aby pani się opamiętała. Mimo wszystko ten przestępczy zamiar był kontynuowany - dodał sędzia Świst.

- Zapewne wystąpimy o pisemne uzasadnienie wyroku - mówi obrońca oskarżonej adwokat Paweł Fizgał. - Usłyszeliśmy dzisiaj uzasadnienie ustne wyroku. Jest to informacja od sądu, dlaczego wymierzył taką, a nie inną karę. Czym się kierował? Po konsultacji z klientką, prawdopodobnie będziemy składali wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. Co do dalszych kroków, podejmę decyzję razem z klientką.

Magdalena N. ma również zapłacić blisko 100 tysięcy złotych dla rodziny ofiary. Wyrok, który zapadł przed Sądem Okręgowym w Opolu, jest nieprawomocny. Była żona ofiary - która występowała w tym procesie w roli oskarżyciela posiłkowego - stwierdziła, że wymierzona kara jest zbyt łagodna.
Mateusz Świst
Paweł Fizgał

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »