Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-25, 14:15 Autor: Kacper Śnigórski

Zabójstwo przy ul. Broniewskiego w Opolu. Oskarżonym grozi nawet dożywocie

Zabójstwo przy ul. Broniewskiego w Opolu. W opolskim sądzie ruszył proces [fot. Kacper Śnigórski]
Zabójstwo przy ul. Broniewskiego w Opolu. W opolskim sądzie ruszył proces [fot. Kacper Śnigórski]
Brutalnie zabili kolegę z zazdrości o wspólną koleżankę? 43-letni Zbigniew P. i 50-letni Artur S. stanęli dzisiaj przed sądem, po tym jak w maju ubiegłego roku - zdaniem prokuratury - brutalnie zabili swojego kolegę, z którym wspólnie pili wcześniej alkohol. Oskarżeni pobili ofiarę metalową pałką, pięściami oraz rozbitą butelką w okolicę krocza. Teraz grozi im dożywocie.
Akt oskarżenia przeczytał prokurator Tomasz Wójtowicz.

- Oskarżam o to, że w dniu 17 maja 2018 roku w mieszkaniu przy ulicy Broniewskiego w Opolu, pozbawili życia Mieczysława Ł. poprzez uderzanie go pięścią w głowę, kopanie po całym ciele i zadawanie mu metalową nogą od stołu ran - mówił prokurator.

Oskarżony Artur S. przyznał się do zarzutów, a w swoich wyjaśnieniach wziął całą winę na siebie.

- Zbigniew nie ma z tym nic wspólnego. Nie ma sensu opowiadać o tym zdarzeniu jeszcze raz - wyjaśniał oskarżony Artur S.

We wcześniejszych wyjaśnianiach oskarżony opisywał m.in., że Zbigniew P. również zadawał ciosy. Jednak dzisiaj (25.02) przed sądem twierdził, że nic nie pamięta z tego zdarzenia, bo pił bez przerwy przez 8 miesięcy.

Drugi z oskarżonych Zbigniew P. nie przyznał się do winy. Proces ruszył przed Sądem Okręgowym w Opolu.
Oskarżony Artur S.
Prokurator Tomasz Wójtowicz

Wiadomości z regionu

2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:31 Protestujący nauczyciele powołali Opolski Komitet Strajkowy Pracownicy placówek oświatowych i nauczyciele z Opolszczyzny powołali dziś (18.04) Opolski Komitet Strajkowy, który zrzesza wszystkie placówki z regionu, któr ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:00 Schronisko dla bezdomnych w Pępicach przygotowuje się do Wielkanocy. "Chcemy by nasi podopieczni czuli się tu dobrze" Schronisko dla bezdomnych w podbrzeskich Pępicach przygotowuje się do świąt wielkanocnych. W ramach wielkiego tygodnia, podopieczni placówki biorą udział w re ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:15 Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych do ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 USK w Opolu: lekarze wszczepili najnowszy model zastawki aortalnej. Wcześniej zrobiono to jedynie w Katowicach Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 85-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:25 Wielkanoc: świąteczne życzenia od wojewody i wicewojewody Życzymy pięknych świąt Wielkiejnocy. W ten wspaniały wiosenny okres, życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i oczywiście wspaniałych świąt. Życz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »