Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-03, 19:04 Autor: Katarzyna Doros

Opolscy politycy podsumowali tydzień pełen gorących wydarzeń w polityce

Goście Niedzielnej Loży Radiowej z 3 lutego 2019 r. [fot. Agnieszka Lubczańska]
Goście Niedzielnej Loży Radiowej z 3 lutego 2019 r. [fot. Agnieszka Lubczańska]
Na antenie Niedzielnej Loży Radiowej opolscy politycy skomentowali m.in. takie wydarzenia jak: zatrzymanie byłego rzecznika MON Bartłomieja M., tak zwane taśmy Jarosława Kaczyńskiego, seksaferę Stefana Niesiołowskiego i atak na redaktor Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP.
Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski potępiła atak na Magdalenę Ogórek. W jej opinii, jest to zdarzenie skandaliczne i oburzające.
- Dochodzi do sytuacji, że ludzie, moim zdaniem o słabszej konstrukcji psychicznej, tracą równowagę i dopuszczają się czynów, które są karygodne. Jeżeli będzie zgoda służb państwa na tego typu zachowania, to wcześniej czy później, znowu dojdzie do nieszczęścia.

Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej, podkreślił, że taka agresja jest nie do przyjęcia, potrzebna jest natomiast mocna reakcja policji.
- Powinniśmy bardzo mocno reagować, wręcz potępiać takie sytuacje. Mocne karanie powinno być przykładem dla innych, aby nie chodzić tą drogą agresji.

- Polskie Stronnictwo Ludowe jako pierwsze apelowało o porzucenie mowy nienawiści, natomiast ta sprawa przykrywa inne, ważniejsze wydarzenia, które dotyczą kryzysu państwa - mówił Stanisław Rakoczy, były wiceszef MSWiA.
- Najbardziej niepokojący jest obraz, który zaczyna się pokazywać z tych nagrań publikowanych przez Gazetę Wyborczą. Mamy do czynienia z kryzysem państwa, bo takie rzeczy po prostu w państwie demokratycznym są niedopuszczalne.

Zdaniem Pawła Grabowskiego z Kukiz ’15, osoby, które gromadzą się od kilkunastu dni przed siedzibą TVP nie protestują, ale szukają zwady.
- Ja zauważam, niestety, dziwną koincydencję między tym, co ci ludzie mają na transparentach, tym, co wykrzykują, a tym, co jest lansowane na różnych wiecach i spotkaniach organizowanych przez Platformę Obywatelską.

- Osoby odpowiedzialne za atak na Magdalenę Ogórek powinny być surowo ukarane. Ten incydent nie może jednak przykryć innych ważnych zdarzeń, takich jak nagrana rozmowa prezesa PiS z austriackim przedsiębiorcą na temat budowy dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna - uważa Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej.
- W tej chwili panuje duże poruszenie, świadczy o tym chociażby reakcja PiS-u. I rzecznik, i wszyscy działacze, i posłowie, i ministrowie próbują to wykpić, a to świadczy o arogancji, o tym, że tam nie ma pomysłu jak z tej kryzysowej sytuacji wybrnąć.

W ocenie Piotra Pancześnika z Porozumienia, w nagraniach z Nowogrodzkiej nie ma nic wskazującego na naganne działania Jarosława Kaczyńskiego, ale to, co przydarzyło się Magdalenie Ogórek, jest kwintesencją pewnych postaw.
- To się straszliwie nakręca i ta spirala nie ma ciągle końca. Jedynym sposobem na to, uważam, są działania policji, żeby konsekwencje były wyciągane, bo przeprosiny, to jest trochę za mało.

- Między biznesem, a polityką powinna być trwała granica, ponieważ wpływ polityki na biznes powoduje konkretne postępowanie. W przypadku Bartłomieja M. i Stefana Niesiołowskiego mamy przykład korupcji, ale w przypadku Srebrnej szef partii angażuje się bezpośrednio w biznes i w budownictwo - mówił Mariusz Plaskota z Nowoczesnej.
- Powinniśmy pracować nad tym, aby styk biznesu i polityków był jak najmniejszy, czyli patrząc na wszystkie spółki skarbu państwa, one powinny być niezależne od państwa, czyli powinny być traktowane u nas jako kapitał prywatny.

Katarzyna Czochara z Prawa i Sprawiedliwości podkreślała, że akty agresji skierowane przeciwko wszystkim uczestnikom życia politycznego należy potępiać.
- W tej kwestii każdy z nas będzie miał ważną rolę do spełnienia, w kontekście zbliżających się wyborów do europarlamentu i parlamentu krajowego. Obserwując wszystko to, co dzieje się na naszej scenie politycznej, śmiem twierdzić, że będzie to jeszcze bardziej eskalować w sytuacji, kiedy my wszyscy, politycy, nie przyczynimy się do tego, żeby nie dopuszczać do takich sytuacji - mówiła poseł Czochara.
Małgorzata Wilkos
Ryszard Galla
Stanisław Rakoczy
Paweł Grabowski
Tomasz Kostuś
Piotr Pancześnik
Mariusz Plaskota
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 21:00 Jest szansa, że w gminie Reńska Wieś powstaną trzy OSY Urzędnicy z Reńskiej Wsi liczą, że w tym roku OSY pojawią się w całkiem sporej grupie. Mowa oczywiście nie o owadach, ale o Otwartych Strefach Aktywności. Sił ... » więcej 2019-03-26, godz. 20:00 Przedszkolaki z opolskiej "szóstki" mistrzami gry w "kółko i krzyżyk". Za nami I międzyprzedszkolny turniej w Opolu Na popularnej grze 'kółko i krzyżyk' uczyli się zasad logicznego myślenia i gry fair play. Najmłodsi opolanie spotkali się na I Międzyprzedszkolnym Turnieju K ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:45 Kulturalne centrum Tułowic zostanie wyremontowane. Inwestycja oczekiwana od lat Sala widowiskowa w Tułowicach przejdzie gruntowną modernizację. To miejsce na inwestycję tej skali czekało blisko 25 lat. » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Mieszkańców regionu najbardziej interesuje Emerytura+ W Izbicku, Kamieniu Śląskim, na Górze św. Anny, a także w Leśnicy i Strzelcach Opolskich można było dzisiaj (26.03) spotkać pracowników urzędu wojewódzkiego, ... » więcej 2019-03-26, godz. 19:00 Zmieni się wygląd zabytkowego parku w Skarbiszowie. Gmina planuje rewitalizację Zainstalowane zostanie oświetlenie, odtworzone alejki, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz montaż ławek. Dąbrowa przygotowuje się do rozpoczęcia rewitalizac ... » więcej 2019-03-26, godz. 18:00 Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć" Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elekt ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:30 Prudnik: szpital szuka pieniędzy na wymianę karetek. "Pacjenci mogą być spokojni" Najstarsza karetka prudnickiego pogotowia ma 12 lat i przebieg ponad 450 tysięcy kilometrów. Ostatni ambulans dla tego szpitala zakupiono w 2009 roku. Tymczas ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 W Byczynie odkryto dwie tony nielegalnego mięsa. Kluczborska prokuratura wszczęła śledztwo Około dwóch ton wołowiny niewiadomego pochodzenia ujawniono w jednym z zakładów przetwórstwa mięsnego w Byczynie. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła ś ... » więcej 2019-03-26, godz. 17:15 Zaginął Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla Paweł Surdyga z Kędzierzyna-Koźla tydzień temu wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Osoby, które wiedzą, gdzie może być zaginiony mężczyzna, proszone są o ko ... » więcej 2019-03-26, godz. 16:30 "Dobro dziecka jest najważniejsze". Beata Kempa o planowanym strajku ZNP - Myślę, że to porozumienie będzie wśród osób, które są odpowiedzialne i o tę odpowiedzialność apeluję. Mam nadzieję, że egzaminy szkolne odbędą się w sposób ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »