Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-03, 19:04 Autor: Katarzyna Doros

Opolscy politycy podsumowali tydzień pełen gorących wydarzeń w polityce

Goście Niedzielnej Loży Radiowej z 3 lutego 2019 r. [fot. Agnieszka Lubczańska]
Goście Niedzielnej Loży Radiowej z 3 lutego 2019 r. [fot. Agnieszka Lubczańska]
Na antenie Niedzielnej Loży Radiowej opolscy politycy skomentowali m.in. takie wydarzenia jak: zatrzymanie byłego rzecznika MON Bartłomieja M., tak zwane taśmy Jarosława Kaczyńskiego, seksaferę Stefana Niesiołowskiego i atak na redaktor Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP.
Małgorzata Wilkos z Solidarnej Polski potępiła atak na Magdalenę Ogórek. W jej opinii, jest to zdarzenie skandaliczne i oburzające.
- Dochodzi do sytuacji, że ludzie, moim zdaniem o słabszej konstrukcji psychicznej, tracą równowagę i dopuszczają się czynów, które są karygodne. Jeżeli będzie zgoda służb państwa na tego typu zachowania, to wcześniej czy później, znowu dojdzie do nieszczęścia.

Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej, podkreślił, że taka agresja jest nie do przyjęcia, potrzebna jest natomiast mocna reakcja policji.
- Powinniśmy bardzo mocno reagować, wręcz potępiać takie sytuacje. Mocne karanie powinno być przykładem dla innych, aby nie chodzić tą drogą agresji.

- Polskie Stronnictwo Ludowe jako pierwsze apelowało o porzucenie mowy nienawiści, natomiast ta sprawa przykrywa inne, ważniejsze wydarzenia, które dotyczą kryzysu państwa - mówił Stanisław Rakoczy, były wiceszef MSWiA.
- Najbardziej niepokojący jest obraz, który zaczyna się pokazywać z tych nagrań publikowanych przez Gazetę Wyborczą. Mamy do czynienia z kryzysem państwa, bo takie rzeczy po prostu w państwie demokratycznym są niedopuszczalne.

Zdaniem Pawła Grabowskiego z Kukiz ’15, osoby, które gromadzą się od kilkunastu dni przed siedzibą TVP nie protestują, ale szukają zwady.
- Ja zauważam, niestety, dziwną koincydencję między tym, co ci ludzie mają na transparentach, tym, co wykrzykują, a tym, co jest lansowane na różnych wiecach i spotkaniach organizowanych przez Platformę Obywatelską.

- Osoby odpowiedzialne za atak na Magdalenę Ogórek powinny być surowo ukarane. Ten incydent nie może jednak przykryć innych ważnych zdarzeń, takich jak nagrana rozmowa prezesa PiS z austriackim przedsiębiorcą na temat budowy dwóch wieżowców przez spółkę Srebrna - uważa Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej.
- W tej chwili panuje duże poruszenie, świadczy o tym chociażby reakcja PiS-u. I rzecznik, i wszyscy działacze, i posłowie, i ministrowie próbują to wykpić, a to świadczy o arogancji, o tym, że tam nie ma pomysłu jak z tej kryzysowej sytuacji wybrnąć.

W ocenie Piotra Pancześnika z Porozumienia, w nagraniach z Nowogrodzkiej nie ma nic wskazującego na naganne działania Jarosława Kaczyńskiego, ale to, co przydarzyło się Magdalenie Ogórek, jest kwintesencją pewnych postaw.
- To się straszliwie nakręca i ta spirala nie ma ciągle końca. Jedynym sposobem na to, uważam, są działania policji, żeby konsekwencje były wyciągane, bo przeprosiny, to jest trochę za mało.

- Między biznesem, a polityką powinna być trwała granica, ponieważ wpływ polityki na biznes powoduje konkretne postępowanie. W przypadku Bartłomieja M. i Stefana Niesiołowskiego mamy przykład korupcji, ale w przypadku Srebrnej szef partii angażuje się bezpośrednio w biznes i w budownictwo - mówił Mariusz Plaskota z Nowoczesnej.
- Powinniśmy pracować nad tym, aby styk biznesu i polityków był jak najmniejszy, czyli patrząc na wszystkie spółki skarbu państwa, one powinny być niezależne od państwa, czyli powinny być traktowane u nas jako kapitał prywatny.

Katarzyna Czochara z Prawa i Sprawiedliwości podkreślała, że akty agresji skierowane przeciwko wszystkim uczestnikom życia politycznego należy potępiać.
- W tej kwestii każdy z nas będzie miał ważną rolę do spełnienia, w kontekście zbliżających się wyborów do europarlamentu i parlamentu krajowego. Obserwując wszystko to, co dzieje się na naszej scenie politycznej, śmiem twierdzić, że będzie to jeszcze bardziej eskalować w sytuacji, kiedy my wszyscy, politycy, nie przyczynimy się do tego, żeby nie dopuszczać do takich sytuacji - mówiła poseł Czochara.
Małgorzata Wilkos
Ryszard Galla
Stanisław Rakoczy
Paweł Grabowski
Tomasz Kostuś
Piotr Pancześnik
Mariusz Plaskota
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2019-12-13, godz. 22:00 Liceum nr 2 w Opolu stawia na segregację. Z inicjatywy uczniów ustawiono specjalne pojemniki Pięć zestawów pojemników do sortowania odpadów pojawiło się w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Opolu. To inicjatywa uczniów, którzy mocno wzięli sobie… » więcej 2019-12-13, godz. 22:00 Młodzi radni Opola chcą rozmawiać o pokazie fajerwerków podczas miejskiego sylwestra Rekomendacje dla alternatywnych form świętowania miejskiego sylwestra w 2020 roku zamiast pokazu fajerwerków, apel o zatrzymanie SOR-u przy ul. Katowickiej i start… » więcej 2019-12-13, godz. 21:00 Opole: co dalej ze Szpitalnym Odziałem Ratunkowym przy ul. Katowickiej? Wicemarszałek pisze list do ministra zdrowia Wicemarszałek Roman Kolek chce rozmawiać z ministrem zdrowia na temat likwidacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Katowickiej Opolu. List w tej sprawie… » więcej 2019-12-13, godz. 20:30 "To były ciężkie chwile". Świadkowie wprowadzenia stanu wojennego przekazali swoją historię młodszym pokoleniom Przy pomniku Żołnierzy Wyklętych na pl. Wolności w Opolu zgromadzili się świadkowie wydarzeń wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981. Publicznie zabrali głos… » więcej 2019-12-13, godz. 19:30 59-latek żyje dzięki szybkiej reakcji przechodniów i policjantów Dzięki reakcji przypadkowych przechodniów i policjantów, 59-letni mężczyzna żyje. Człowiek ten zasłabł na jednej z ulic w centrum Kędzierzyna-Koźla. O tym, że… » więcej 2019-12-13, godz. 19:00 Sąd: Krysia z ballady "Rybka" nie zabiła, ale porzuciła dziecko! Według opolskiego sądu, Krysia z ballady 'Rybka' Adama Mickiewicza nie dokonała podwójnego mordu, ale porzuciła swoje dziecko. Sąd jednak kary nie wymierzy, bo… » więcej 2019-12-13, godz. 18:30 Krapkowice: ulica Opolska wyremontowana i otwarta dla ruchu Drogowcy otworzyli dzisiaj (13.12) przejazd na ulicy Opolskiej w Krapkowicach. Fragment drogi wojewódzkiej 415 był remontowany na odcinku od przejazdu kolejowego… » więcej 2019-12-13, godz. 17:30 Jest raport państwowej komisji w sprawie wypadku samolotu w Kamieniu Śląskim Problemy z silnikiem były przyczyną wypadku awionetki, do którego doszło 7 listopada na lotnisku sportowym w Kamieniu Śląskim. Instruktor oraz uczeń odnieśli w… » więcej 2019-12-13, godz. 17:00 Aniołki od niepełnosprawnych. Kiermasz w urzędzie marszałkowskim w Opolu Niepełnosprawni oferowali bożonarodzeniowe ozdoby. W budynku urzędu marszałkowskiego przy ulicy Hallera w Opolu osoby niepełnosprawne, pozostające pod opieką Specjalistycznego… » więcej 2019-12-13, godz. 17:00 Opolscy logistycy szykują świąteczny transport dla żołnierzy na misjach Blisko dwie tony żywności oraz świąteczne ozdoby i upominki od bliskich trafią do żołnierzy, którzy tegoroczne święta Bożego Narodzenia spędzą na zagranicznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »