Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-18, 11:35 Autor: Mariusz Chałupnik

Dają umowę od ręki, ale chętnych brak. DPS w Klisinie na cito szuka fizjoterapeutów, pielęgniarki i instruktorów

W klisińskim DPS zatrudnionych jest obecnie trzech fizjoterapeutów. Placówka potrzebuje jeszcze dwudziestu [fot. Mariusz Chałupnik]
W klisińskim DPS zatrudnionych jest obecnie trzech fizjoterapeutów. Placówka potrzebuje jeszcze dwudziestu [fot. Mariusz Chałupnik]
Pięciu fizjoterapeutów i przynajmniej pięć pielęgniarek oraz instruktorów terapii zajęciowej chce zatrudnić Dom Pomocy Społecznej w Klisinie. Placówka od kilku miesięcy poszukuje takich specjalistów, ale chętnych brak.
Jak informuje nas Małgorzata Krywko-Trznadel, dyrektor DPS-u, jeżeli ktoś zdecydowałby się podjąć zatrudnienie, to umowę otrzymałby od ręki.

- Dla fizjoterapeutów mamy przygotowane ponad 2650 złotych na start, premie oraz "trzynastki", czy "wczasy pod gruszą". Myślę, że to naprawdę bardzo dobre warunki, jednak zdecydowanych nie ma - mówi Krywko-Trznadel.

- Po pierwsze jest za mało osób kończących tego typu studia. Do tego, niestety, zachętą jest zagranica, która na pewno zabiera wiele osób. Finanse są tam ciekawsze. Ponadto myślę, że osoby z takim wykształceniem najpierw wybierają pracę w szpitalach, czy prywatnie.

Problem jest także z pielęgniarkami, ale w ich przypadku ośrodek nie może konkurować ze szpitalami, które zapewniają wyższe pensje. Dodatkowo DPS pilnie chce zatrudnić instruktorów terapii zajęciowej.

- Jest wiele osób, które mają zdolności do podjęcia takiej pracy, ale u nas musi być to poparte odpowiednim dyplomem - dodaje Krywko-Trznadel.

- Z tego co wiem, ruszyła edycja 2-letniej szkoły w Branicach, więc jest szansa, że za dwa lata pojawią nam się instruktorzy terapii zajęciowej. Ale na dzisiaj nie mamy chętnych. Szukamy i informujemy przez urząd pracy, przez media społecznościowe, ale efektów brak.

W Domu Pomocy Społecznej w Klisinie zatrudnionych jest 420 osób. Z czego grupę ponad 40 pracowników stanowią fizjoterapeuci, pielęgniarki oraz instruktorzy terapii zajęciowej.
Małgorzata Krywko-Trznadel
Małgorzata Krywko-Trznadel

Wiadomości z regionu

2019-07-22, godz. 13:15 Lewica idzie wspólnie do wyborów. "Alternatywa dla żelaznego uścisku" Lewica w regionie ogłosiła wspólny start w wyborach parlamentarnych. Na konferencji prasowej zorganizowanej na placu Wolności w Opolu przedstawiciele Sojuszu ... » więcej 2019-07-22, godz. 12:00 Trwa ustalanie okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało wyłowiono ze zbiornika Malina Wczoraj (21.07) z opolskiego zbiornika Malina wyłowiono ciało mężczyzny. To 37-letni opolanin, którego zaginięcie zostało zgłoszone w piątek (19.07). » więcej 2019-07-22, godz. 12:00 30-letni Uzbek zaatakował trzech mężczyzn scyzorykiem. Tłumaczył, że został sprowokowany 30-letni mieszkaniec Uzbekistanu zaatakował trzech mężczyzn scyzorykiem przed sklepem monopolowym w Ozimku. Jednemu z pokrzywdzonych lekarze musieli usunąć śl ... » więcej 2019-07-22, godz. 11:14 Samorządowcy przy odbudowie połączeń lokalnych mogą liczyć na wsparcie rządu - Mają się pojawić jakieś rządowe zachęty, by odtwarzać te białe plamy na mapie lokalnych połączeń - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole starosta st ... » więcej 2019-07-22, godz. 10:00 Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu ma ofertę stażową dla młodzieży z liceów i szkół zawodowych Miesięczne staże wakacyjne Wyższa Szkoła Bankowa proponuje licealistom i uczniom szkół zawodowych z Opola. » więcej 2019-07-22, godz. 08:02 Ostatnie pożegnanie prof. Marka Tukiendorfa Jak informuje na swojej stronie internetowej Politechnika Opolska dziś (22.07) rozpoczną się uroczystości pożegnalne prof. Marka Tukiendorfa, który zmarł w ub ... » więcej 2019-07-22, godz. 07:00 Od dziś do 2 sierpnia nie przejedziecie Tysiąclecia w Opolu W poniedziałek o 7.30 kolejarze zamykają przejazd na ul. Tysiąclecia. Rusza remont. » więcej 2019-07-21, godz. 22:42 Niedzielna Loża Radiowa: opolscy politycy rozmawiali o reformie edukacji i naborze do szkół Rekrutacja do szkół średnich i trudności związane z tegorocznym podwójnym naborem były głównymi tematami Niedzielnej (21.07) Loży Radiowej. » więcej 2019-07-21, godz. 20:46 Na zamku w Niemodlinie można było poczuć się jak na dawnej bitwie. Rekonstruktorzy zaprezentowali kunszt średniowieczn ... Średniowieczni rycerze i władcy opanowali dziś (21.07) zamek w Niemodlinie. Podczas pierwszej edycji turnieju rycerskiego można było zapoznać się z dawnym uzb ... » więcej 2019-07-21, godz. 20:45 Za nami kolejna edycja Master Truck Show. Do Polskiej Nowej Wsi przyjechało blisko 1000 pojazdów Prawie 1000 pojazdów wzięło udział w tegorocznej, 15. edycji wystawy Master Truck, która, podobnie jak w poprzednich latach, odbyła się na lotnisku w Polskiej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »